Uterqüe ја претставува A la Fresca, својата нова издавачка куќа SS21

Свежа, мода на Утеркуе за пролет-лето 2021 година

Утеркуе неодамна го претстави „А ла Фреска“, новиот едиторијал кој ги вклучува предлозите на фирмата за оваа нова сезона пролет-лето 2021, што ја започнавме. Предлози со многу различни личности кои испуштаат одлучност и оптимизам.

Футуристичките нијанси и сеќавањата на седумдесеттите се спојуваат во овој нов едиторијал во кој цениме до три трендови. Првиот користи црно-бело за органски форми и детали. Вториот е посветен на креативноста и геометриската апстракција. И третиот?

Црно и бело

Мешавина од ткаенини и детали везови инспирирани од органските форми на природата starвезда во црно-белите тимови на новата издавачка куќа. На „Безиа“ особено ни се допаѓа комбинацијата на кожен фустан со нараквици и везената ленена кошула. Но, не можеме да не ги споменеме ниту фустаните, поради впечатливоста на нивниот вез.

Слики на слики

Карираните отпечатоци не остануваат незабележани меѓу новите предлози на Утеркуе. Иако не треба да зборуваме само за карирани отпечатоци, бидејќи меѓу предлозите наоѓаме и уште еден класичен двобоен отпечаток: песочен песок. И двете се комбинираат преку комбинации од поплин и блузи, памучни кошули и плетени џемпери ... И сето тоа во прекрасни зелени, сини и јорговански тонови.

Утеркуе мода пролет-лето 2021 година

Преклопување на бои и модели

Креативноста и оптимизмот ги карактеризираат најсмелите стилови на издавачката куќа А ла Фреска. Иако помалку бројни, цик-цак-отпечатоци во светли бои не остануваат незабележани. Уште помалку кога се комбинираат со ленти за да се создадат облеки погодни само за решени и самоуверени жени.

Облеката што е главна во овој уводник веќе е вметната во каталогот Утерку и оние што нема да го сторат тоа многу наскоро. Значи, ако погледнавте облека, не размислувајте премногу или ќе бидете без неа.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.