Скратениот крој се враќа ова лето

Трендовски отсечена мода

Го видовме дури и во хонорар и тоа е дека отсечениот крој е повторно присутен веќе израмни во оваа нова сезона. Облеката како фустани или комбинезони му се предаваат како никогаш досега. Четка на оригиналност и боја која ќе биде присутна секој ден од пролетта и секако, на долгоочекуваното лето.

Тоа е совршена и оригинална идеја, која ќе истакне дел од телото и која ќе ја надополниме со обични бои, со принтови или во комбинација со најобични парчиња облека. Значи, ако сакавте да видите добра колекција од сето ова, ништо како онаа што ни е претставена Страдивариус, затоа што секогаш ја погодува секоја опција што ни ја покажува. Не го пропуштај!

Исечете го фустанот со прстен

бел миди фустан

Es идеја слична на онаа што ја носеше кралицата Летиција. Иако се работи за крој кој е во тренд, треба да се спомене и дека додава оригиналност и одличен стил каде и да стапнете. Оттука, дури и членовите на кралското семејство се осмелуваат со ваква оригинална идеја. Во овој случај, Страдивариус има уште една слична верзија но во кратки ракави и каде доминира белата боја. Основна и многу ласкава боја за кога ќе почнеме да ја покажуваме исончаната кожа. Со евазе здолниште и удобно елече со тркалезно деколте, спојувањето на двете е подигнато преку кроевите и предниот прстен кој открива низа збиени. Допаѓа?

Фустан со принт со широко деколте на грбот

Облечете се со принтови и исечете

Овој тип на исечени парчиња има неколку верзии. Затоа што понекогаш се гледа само мала странична површина, а кај други е комплетирана со широко деколте на грбот, како што е случајот. Тој е комплетиран со оглавник на деколте, но тоа ќе доведе до гол грб. Секако, самиот фустан е многу удобен, благодарение на ластичните ленти што ги има. Претставен е и во мека ткаенина и со цветни принтови кои се обележани благодарение на комбинацијата на нијанси. Тоа е уште една од оние идеи на кои нема да можете да одолеете оваа сезона.

Краток розов фустан за забава

розев партиски фустан

Забавниот стил не може да изостане во летна колекција како оваа. Бидејќи сатенскиот финиш ќе се види во овој краток фустан со розова нијанса што ќе ве натера да се заљубите. Се разбира, тоа не е се, но има а крис крст од кристали што ќе му даде повеќе светлина на самиот одело. Само со тоа што ќе го видите, желбата за забава почнува да се појавува. Сега се што треба да направите е да го комплетирате вашиот изглед со некои сребрени додатоци и ќе бидете подготвени да уживате во најубавите ноќи.

Комбинезони со вратоврска

Комбинезон во отсечен стил

Покрај самиот крој, кој денес е протагонист, не можевме да заборавиме и на деколтето. Се чини дека финишот со оглавник е главниот протагонист на ваков тренд. Бидејќи можеме да го најдеме толку многу во фустаните како кај мајмуните. Сега вторите се протагонисти, бидејќи може да се видат и во основни бои и во живописни нијанси. Со финиш со широки нозе, тие ќе бидат совршени за носење во различни периоди од денот и ноќта.

Вграден црн фустан

Црн фустан на Страдивариус

Црниот фустан никогаш не пропаѓа и поради оваа причина, Страдивариус исто така има свое што го сакаме. Затоа што има вграден финиш, кој ќе одговара на вашата силуета и ќе ја дефинира како никогаш досега. Во прилог на оние кроеви од двете страни на половината кои толку многу ги гледаме и кои уште еднаш се претставени на суптилен начин. Совршена идеја е да се носи со различни стилови, во зависност од додатоците што ги додавате. Тоа го оставаме на ваш избор!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)