Како да го декорирате и организирате просторот за перење

област за перење

Местото за перење алишта не треба да се остави настрана кога е во прашање уредувањето на нашиот дом. Затоа што е вистина дека понекогаш не обрнуваме многу внимание и го имаме во позадина, но ни нуди и одлични опции ако го земеме во предвид. Покрај редот што мора да го одржуваме, можеме да го украсиме и со многу стил.

Значи, време е да дозволиме да бидеме понесени од сите оние идеи што ги имаме на ум и кои штом ќе ги спроведеме во пракса, ќе уживаме во нив максимално. Затоа, запишете ги сите овие совети и кога ќе ги имате, почнете да работите за да ги оживеете. Време е да направите промена во просторот за перење алишта!

Украсете многу мал простор за перење

Немаме секогаш голема просторија за да зборуваме за перална или за перална и пеглање. Поради оваа причина, секогаш постојат идеи кои се прилагодуваат на броилата што ги имаме. Ако вашиот случај е прилично мала соба и тоа е точно во кујната или просторот за премин, најдобро е да се одлучите за лизгачки врати со цел да се спречи секогаш да се гледа облеката што виси внатре. Можеби основните врати заземаат повеќе простор, но тоа ќе зависи од конкретната област.

Покрај тоа, најдобро е да го искористите горниот дел од машината за перење и да поставите еден вид полица да може да ги зачува сите производи. На едната страна од неа и само оставањето мал простор ќе ни даде да ја складираме даската за пеглање. Време е да ги искористите и ѕидовите. Веќе знаете дека со некои отпорни полици што ги закачуваме ќе имаме повеќе простор. Во нив, низа кутии за се добро да се организира. Зарем тоа не е добра идеја да се разгледа?

Затворен мебел за перална

Веќе видовме дека искористувањето на ѕидовите е секогаш една од одличните опции, особено кога просторот е доста ограничен. Но, ако не сакате сè да биде видливо, дури и ако е преку убави украсни кутии, секогаш имате друга опција. Со него ќе создадете минималистички простор и се ќе биде добро организирано: Се работи за мебелот со врати. Ги имате во различни големини, бидејќи има вертикални за ставање на подот или, како плакари за ѕидови. На овој начин ќе продолжиме да го користиме максимумот од просторот, но без да имаме потреба да ги гледаме производите или алатките што ги чуваме во ваква област. Мебелот со врати или дури и фиоки, околу машината за перење или сушење, исто така ќе изгледа многу стилски. Тоа е уште една од оние неопходни опции што мора да ги земеме предвид.

Структури и организатори од Икеа

Понекогаш мислиме дека е покомплицирано да се украсува просторот за перење отколку што навистина е. Бидејќи како општо правило, обично имаме прилично мал простор. Така, ако веќе ви е јасно дека полиците или мебелот со врати се две од одличните опции, Икеа го прави уште појасно бидејќи има низа структури што треба да ги поставите и заборавите. Односно, наместо да одиме еден по еден, ќе имаме се што ни треба во една единствена идеја. На едната рака, можете да поставите мало парче мебел со неколку корпи што ќе биде совршено за сите видови агли, заштедувајќи простор.

Но, од друга страна, не забораваме на поголема структура, туку таа носи се што е потребно. Тоа е еден вид отворен мебел, кој ќе оди наспроти ѕидот и во кој веќе ќе најдеме различни простори. На едната страна ќе биде вградена машината за перење, а на неа неколку полици. Додека од десната страна имате простор за закачување на закачалките со облеката. Секако, не му недостигаат детали и дека, како што велиме, ќе биде совршена опција се да биде добро организирано.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.