6 лесни начини да се отстрани привремена тетоважа

Ако некогаш сте се запрашале дали има и други поефикасни начини во прилог на триење со вода и сапун да отстранете ја таа привремена тетоважа Колку ви се допадна на почетокот, или со што ве изненади вашиот син или ќерка на челото неколку минути пред да заминете на училиште, ќе анализираме шест едноставни начини да го постигнеме тоа.

Или како во видеото што се наоѓаме пола тело тетовирано по забава или дали сакаме да отстраниме одеднаш таа тетоважа што ја направија нашите деца Во куќата на вашите пријатели, да разговараме за шесте процедури за да исчезне од кожата без компликации:

1) Метод: Бебево масло

отстрани-привремени-тетоважи-001

 

Иако најпозната постапка е сапун и вода, вистината е дека не е многу ефикасна, затоа ќе продолжиме да применуваме мала количина на бебешко масло во тетоважа. Ако немаме, важи и маслиновото масло. Оставете да делува една минута, тоа е она што го прави е маслото да навлезе во кожата и полесно да се отстрани. Потоа, со крпа или влажно бришење останува само да триете и исплакнете со сапун и вода за да ги отстраните остатоците од маслото.

2) Метод: Леплива лента

отстрани-привремени-тетоважи-002

 

Ова е убедливо она што го привлече моето внимание и дека никогаш не сум се обидел и сигурно ќе бидам првиот кој ќе ја потврди нејзината ефикасност. Можеби ќе бидат потребни неколку обиди, но сè што треба да направите е да ставите парче лента на тетоважата,тријте така што ќе ви се залепи за кожата и повлечете ја. Нанесете малку мраз во пределот за кожата да не порумени. Овој метод не би бил ефикасен, на пример, за привремени тетоважи во анатомија.

3) Метод: Ладна хидратантна крема

отстрани-привремени-тетоважи-03

Примени ги сите тетоважа Со крем, но за разлика од маслото, овој метод е многу побавен бидејќи мора да го оставите да делува еден час. Можеби оваа опција е подобра за оние големи привремени тетоважи. Потоа исплакнете со топла вода и крпа.

4) Метод: Отстранувач на лак

отстрани-привремени-тетоважи-05

Друг едноставен начин што скоро сите сме го пробале и е одличен за најмалите, како што се златни тетоважи од Диор. навлажнете памукче со средство за отстранување лак  и истријте ја тетоважата што ќе продолжиме да ја отстрануваме со триење повторно со вода и сапун.

5) Метод: Отстранувач на шминка

отстранувач на шминка

Како и кај средството за отстранување лак, памукот се натопува во отстранувач на шминка и се нанесува на тетоважата што треба да се отстрани.На крај се мие со вода и сапун и, доколку е потребно, се повторува истата операција.

 

Видеото е од фирмата Tattly Design за кое зборувавме Светска девојка однапред; па сега нема изговор за купување на некои пакувања од новата колекција.

WikiHow, каде ги најдов информациите


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Отстранете ја тетоважата со кана dijo

    Благодарам, можев да ја отстранам тетоважата со кана, што ми ја направи.