Практични совети за да ја скриете ќелавоста што треба да ги знаете

Сокриј ја ќелавоста

Губењето на косата е еден од проблемите со кои се соочуваат многу луѓе. Затоа има с and повеќе опции за да можеме сокријте ја ќелавоста на попрактичен начин и дека покажува малку помалку. Се гледаме повторно со коса секогаш е нешто што ја зголемува самодовербата и денес ќе го постигнеме.

Иако алопеција е почеста кај нив отколку кај нив, Вистина е дека може да има различни причини зошто треба да се соочиме со тоа. Значи, секогаш е подобро да бидете фатени со решенијата веќе во рака. Дали сакате да знаете за што станува збор?

Сокриј ќелавост: Нова фризура

Иако изгледа малку контрадикторно, не е толку многу. Затоа што ако зборуваме за губење на косата, вистина е дека тоа не се случува секогаш во сите области подеднаквоНа Ова предизвикува влезовите да одат малку подлабоко или можеби врвот на главата или „круната“. Затоа, ништо како да се обидувате да направите нова фризура што е порамномерна. Сечењето со волумен, со слоеви и со тресне секогаш кога е можно, е одлична алтернатива. Волуменот за коса малку пократок е исто така препорачлив, бидејќи тоа ќе го направи тој оптички ефект да имате повеќе коса.

Најдобри трикови за криење билети

Капиларни микрофибер

Особено кога зборуваме за пократка коса, ова е едно од најдобрите решенија. Тоа е едно од оние брзи решенија што ни оставаат доста важен резултат. Тоа можеме да го кажеме Тоа е еден вид прав што е направен од кератин и кој исто така ќе се залепи, така што е прилично лесно да ги поставите. Вистина е дека секогаш ќе има производи за фиксирање, како што е спреј, што ќе ја обезбеди нивната трајност во косата, особено ако е малку ветровито или сакате да ги носите подолго. Подобро е да се консултирате со специјалист, бидејќи ако го користите премногу често, може да ви даде мрсна завршница на вашата коса. Тоа е совршено привремено решение да се видиме повторно со коса.

Екстензии

Кога с still уште немаме прилично изразено губење на косата, секогаш можеме да користиме екстензииНа Особено затоа што се идеални за да можат да ја сокријат најдобрата коса и да и дадат поприродна и обемна завршница, како што ни се допаѓа. Како што добро знаете, постојат неколку видови на екстензии што можете да ги најдете. Некои од нив може да се носат долго време, а други ќе бидат облечени или отстранети со еден вид фиба.

Совети за ќелавост

Микро-линии

Општо земено, точно е дека таканаречените микро-линии се користат за да се даде допир на волумен на горниот дел од главата. Така што не е забележливо дека има губење на косата. Бидејќи ова е и целта на една опција толку природна како онаа за која зборуваме во тоа време. Покрај прикривањето на ќелавоста, мора да кажеме и дека можете да го носите со недели или месеци, така што тоа е една од нејзините големи предности во однос на другите решенија. За да го направите ова, треба да прашате во вашиот вообичаен салон за убавина и ќе уживате во резултатот, бидејќи ниту ветерот нема да може со тоа.

Шминка за коса

Само за конкретни моменти, го имаме шминка за косаНа Ова го прави совршено да се скрие таа „круна“ или малку да се прошират корените, што н leads води да се видиме со повеќе коса или да се збогуваме со ќелавоста. Денес имаме неколку опции, од оние што се нанесуваат со влажен сунѓер како да е шминка за лице, до финиши за прскање. Ги има сите нијанси, па затоа не е тешко да се избере твое и тие исто така се продаваат во супермаркети, заедно со бои. Која опција би ја избрале?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.