Полусобрано со плетенки за романтични и боемски невести

Половина нагоре за боемски невести и гости

Ти се допаѓа тоа романтичен и боемски воздух Што пренесуваат полусобраните со плетенки? Дали би сакале да носите ваква на денот на вашата свадба? Постојат бројни верзии од кои можете да изберете и кои со мали прилагодувања можете да се прилагодите на невестинскиот изглед со помош на професионалец.

Немате ли долга коса како на сликите? Не грижете се! Не е неопходно да се има толку долго за да се носи а фризура со плетенка како оние што ги предлагаме денес. Косата со средна должина, исто така, се позајмува и без и со додавање на мали екстензии. Откријте ги сите клучеви за да постигнете фризури како оние на насловната страница!

малку брановидна коса

Un малку брановидна коса Тоа е основа за сите полусобрани со плетенки што ги предлагаме денес. Ако вашата коса е брановидна, ќе треба само да ги извадите природните бранови и малку да ги обработите за да ги дефинирате и обликувате. Ако вашата коса е исправена, ќе треба да се потрудите уште малку, но со некои пегли, клешти или пегла за виткање нема да имате проблем да и дадете облик!

Важно, како и да го правите тоа, е тој да постигне а природен резултат. Идејата не е да се создадат совршени и супер дефинирани јамки, туку отворени бранови кои изгледаат како да се обликувани од ветрот. После ќе треба само професионално да ги поправате за да ја одржуваат формата цел ден, без да ги натежете или да им го намалите движењето. Не го потценувајте лакот за коса, тој може да ви ја уништи фризурата!

Плетенки

Ако обично ја носите вашата коса пуштена или ја кревате едноставно, обложувајте се и на едноставноста на денот на вашата свадба. Изберете а полусобрани со лабава плетенка соберете и малку завртете ја косата на страните. На овој начин ќе имате чисто лице, иако секогаш можете да си играте со некои лабави прамени за да постигнете поприродно навивање.

Дали мислите дека тоа е претерано едноставна фризура? Можете да си играте со типот на плетенка за да привлече повеќе или помалку внимание, а помалку или повеќе да се изгуби меѓу брановите на вашата коса. Можете да поставите и некои украси како цвеќиња, шноли и лакови за да се заврши закачувањето. Ја сакаме идејата да прикачиме едноставен лак од плетенката или обоена фиба со цветни детали одозгора.

Дали сакате да ја однесете фризурата кон побоемска естетика? Ако идејата за една плетенка ви е премногу здодевна, додадете повеќе текстура на вашата коса. Како? Додавање мали плетенки на страните кои ги надополнуваат главните или искривените брави. Тие ќе ја надополнат фризурата, но во зависност од тоа каков е вашиот стил и каков е вашиот изглед тој ден, ова не мора да биде лоша карактеристика, туку напротив.

Текстурата

Како што веќе споменавме, исто толку важно како и самите плетенки во овие фризури е да се постигне а природна и лабава текстура, дека чувството дека имаме добра грива. Ако имате многу малку коса или е многу права, ќе ви треба мала помош за да постигнете вакви фризури.

Препуштете се во рацете на професионалец и нема да имате проблем да постигнете коса со поголема текстура. Тие имаат алатки за да го направат тоа и можност за инкорпорира екстензии доколку е потребно. Можете да прибегнете кон нив доколку е потребно, но бидете внимателни со вишокот волумен ако не сакате да престанете да бидете вие.

Дали ви се допаѓаат овие полусобрани со плетенки? Идеални се за романтични и боемски невести но исто така и за гости. Веќе замислуваме повеќе од една гостинка следното лето облечена во долг фустан со цветен принт или детали од тантела и една од овие фризури. Можеби сте вие, кој знае!

Како гостин можете секој ден да импровизирате некоја од овие фризури, но како невеста ве советуваме да направи некои тестови пред денот на вистината. На овој начин можете да ги полирате деталите со вашиот фризер и двајцата ќе бидете посмирени на денот на вистината. Ние акумулираме доволно нерви во еден ден за да се грижиме за друг, не се согласувате?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.