Најдобрите вежби за грб со мрена

Вежби со мрена за грбот

Бидејќи има многу вежби, мораме да го дотеруваме нашето тело и тоа го знаеме. Но, во овој случај зборуваме за најдобри вежби за грб со мренаНа Бидејќи таа е исто така еден од големите сојузници што ни помага во секое движење, со цел да постигнеме најдобри резултати.

Но, ако с still уште не сте сигурни од каде да започнете, време е да дозволите да ве занесат некои од идеите што ви ги прикажуваме. Се сеќавам дека најдобро е да додадете некои записи, но секогаш во зависност од вашите потреби и одете малку по малку во однос на тежината, бидејќи ќе има време за додавање.

Мртво кревање на мрена

Тоа е една од одличните основи кога станува збор за најдобрите вежби за грб со мрена. Покрај тоа што е еден од најпознатите, а тоа е дека можете да користите тегови. Но, во овој случај ни останува првата опција што н exc возбудува малку повеќе. И грбот и долниот дел од телото имаат корист за ваква идеја. Бидејќи ќе го подобри држењето на телото покрај зајакнувањето на долниот дел на грбот. Во секоја вежба ќе се фокусирате на дишењето и како таква, циркулацијата исто така ќе се подобри. Една од одличните идеи, во случај да се сомневаме!

Бар за одржување на формата

Ред на мрена

Тоа е уште еден од големите облози и знаеме дека ви се допаѓа, бидејќи сигурно го имате повеќе од интегрирано е веслањето со мрена. Со правилна позиција во секое извршување, мора да се каже дека работите повеќе отколку што мислите, бидејќи наведената работа ќе оди од грбната до трапезиус или ромбоиди и пекторалната областНа Значи, ние се соочуваме со целосна и неопходна работа. Се разбира, ја доближувате лентата уште повеќе до пекторалната, така што работата се фокусира на latissimus dorsi и trapezius.

Преса за рамо

Вистина е дека постојат неколку начини да се направи ваква вежба. Но, ни останува едно од наједноставните, иако логично ќе можете да ги прилагодите на вашите потреби. Ако сакате да ги зајакнете мускулите во оваа област, не можете да го пропуштите. Значи, ние секогаш мора да го воведеме во нашата рутина. За да го направите ова, можете да го направите со тегови или со шипка и ќе ги кренете нагоре почнувајќи од пределот на рамото.

Најдобрите вежби со мрена

Сквотот однапред „Сквотот напред“

на сквотот Секогаш е присутно, ајде да зборуваме за вежбите за кои зборуваме, бидејќи сака да ја заврши основната рутина пар екселанс. Се нарекува како една од основните функционални вежби. Со него можете да уживате во поголема моќ во долниот дел од телото. Сега останува само да ја заземете вистинската позиција и да се обложите на зајакнување на долниот дел од телото, но и на делот од рамената и секако грбот, кој е вистинскиот протагонист на денешницата. Но, со овие вежби сигурно ќе го постигнете во трепкање на окото.

Повлекувања: Една од најдобрите вежби за грб со мрена

Зборуваме за бар, но вистина е дека не споменавме како. Така, повлекувањата исто така ќе бидат фундаментален дел од секоја рутина што вреди. Како што добро знаете, овој тип решетки ќе бидат фиксирани на високи области на идот или вратите, за поголема удобност. Како додаток на да може да го вклучи јадрото Исто така, точно е дека ќе добиете сила во секое движење, така што ќе добиете поголем развој на телото, но особено на грбот. Тоа е совршен начин за да можете да ја контролирате телесната тежина. Значи, за сето ова, веќе знаете дека не треба да ги оставате настрана и треба да ги воведете во секоја вредна рутина. Сега ги знаете најдобрите вежби за грб со мрена што не можете да ги пропуштите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.