Најдобри цврсти шампони

Цврст шампон

La неодамна пристигна идеја за цврсти шампони, но тие станаа тренд кога станува збор за грижата за нашата коса. Затоа мора да ви презентираме што мислиме дека се најдобрите цврсти шампони на пазарот, пакет козметички производи совршен за нега на коса во секојдневни гестови, бидејќи шампонот е еден од клучевите за здрава коса.

На солидните шампони доаѓаат во формат што е поеколошки, бидејќи тие обично немаат пластичен контејнер, но исто така, бидејќи се цврсти, се користат помалку хемикалии за да се создаде нивната текстура и многу од нив се еколошки, што е совршено за вода, која не е толку загадена. Значи, сметаме дека е време да преминеме на солидна козметика.

Ангелска коса од Бујна

Цврст бујна шампон

Ова е една од фирмите што најмногу се истакна со цврста козметика, бидејќи има не само шампони, туку и балсами, масла и секакви работи. Солидните шампони на Луш се една од најдобрите работи што може да се купат на нивната веб-страница и има голема разновидност. Ангел шампонот за коса е еден од најпродаваните, особено затоа што е нежен и одговара на сите типови коса. Меѓу неговите компоненти има Ylang ylang да ја тонизира косата и да се грижи за неа. Аквафаба додава сила и сјај, додека розовата вода и лескава вештерка помагаат во грижата за најчувствителниот скалп. Лецитинот од соја помага во апсорпцијата на другите состојки. Добрата работа е што можеме да ги видиме сите состојки и што секоја од нив придонесува за нашата коса, што ни помага да избереме подобро.

Цврст шампон козметика за Марија

Козметиката на Марија

ова цврстиот шампон е природен, вегански и рачно изработен. Тоа е коса наменета за мрсна коса, бидејќи со своите состојки се обидува да го реши проблемот со лачење на себум во областа на скалпот, што е главниот проблем на мрсната коса. Маслото од јојоба што го содржи обезбедува хидратација без мрсна сензација. Сокот од лимон е она што помага со својата адстрингентно моќ да го регулира производството на маснотии. Белата каолинска глина помага да се исчисти скалпот од нечистотии на нежен начин, без да се скрши нејзината pH вредност. Екстрактот од хибискус и маслото од рузмарин помагаат косата да биде силна и здрава од корените. Несомнено е добар избор за неговите состојки и за нега на мрсна коса.

Д-р дрво шампон два во едно

Цврст шампон Д-р дрво

Ако немате многу време за ритуалите на вашата коса или сте мрзливи, можете да купите и солиден шампон „две во едно“ како што е д-р Три. Исток кокос мирис шампон е совршен за нега и негување на косата. Има арганово масло, за кое знаеме дека е познато како течно злато по својата моќ да хидрира и да го храни. Покрај тоа, тој има витамини А и Е за подмладување и грижа за влакната на косата. Исто така, има основа на путер од какао што се грижи за скалпот. Најдоброто нешто во врска со овој шампон е тоа што тој чисти и хидрира, затоа мора да избегнувате употреба на регенераторот.

Вреднете шампон за сува коса

Valquer цврст шампон

Сите овие фирми имаат неколку типови шампон, иако зборуваме само за еден. На пример, оваа од Valquer е за сува коса, иако има и за други видови на коса. Исток сува коса шампон се одликува со скапоцено масло од кокос да го хидрира. Мора да се каже дека не е шампон со тотално природни состојки, но исто така е доста добар ако не барате нешто веганско.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.