Јами за пожар на отворено за да му дадат топлина на вашиот двор или градина

јами за пожар на отворено

Дали на крајот на минатото лето предложивте оваа година да ги реновирате надворешните простори? Започнете да вградувате елементи кои не само што додаваат личност на нив, туку и ги прават пофункционални. Предмети како јами за пожар на отворено што ги предлагаме денес.

Мангалите се токму она што го барате за да го продолжите времето кога ќе ги искористите предностите на вашата градина или двор. Тие се скулптурни во текот на денот и прават надворешните простори да изгледаат потопло во постудените ноќи На летото. Прилагодете ја нејзината големина и стил на вашиот надворешен простор и направете разлика!

Причини да вградите мангал во вашиот надворешен простор

Дали нешто недостасува од вашиот надворешен простор? Понекогаш го имаме тоа чувство, но не ни е многу јасно што е тоа што мораме да го вклучиме за да исчезне. Огнената јама може да биде она што го барате - Се разбира, има многу причини да сакате да ја вклучите во дизајнот на вашиот надворешен простор:

На тераси. дворови и градини

 1. Овозможува искористување на надворешните простори, исто така, во најстудените летни ноќи.
 2. Осветлете ги дворовите и градините во текот на ноќта, обезбедувајќи интимна и топла светлина.
 3. Тие стануваат елемент околу кој соберете го семејството.
 4. Тие додаваат личност и топлина до дизајнот на вселената
 5. Оние кои палат дрва или јаглен Можат да се користат како скара. Всушност, повеќето дизајни вклучуваат еден.

Видови на мангал

Можеме да ги класифицираме мангалите според материјалот од кој се направени или формата што ја имаат. Сепак, решивме да се обложиме на хибрид кој ги истакнува најпопуларните типови на мангали, и оние што ќе ви биде полесно да ги најдете

Металик со заоблени форми

Во текот на денот се однесуваат како скулптура во градината а на зајдисонце тие стануваат мангал, што ги прави совршено парче за украсување на вашата тераса, двор или градина. Црните огнени јами обложени со прав се просторно елегантни, иако оксидираните дизајни се најпогодни за вртење на главите и додавање на авангарден допир на тој надворешен простор.

 

Метални мангали на отворено

Металните мангали со заоблени форми се особено погодни за украсување мали отворени простори бидејќи ќе најдете дизајни со дијаметар од 51 сантиметар што ќе ви го олеснат приспособувањето на овие. Ќе ви треба, да, уште еден мал простор за складирање на огревното дрво што ќе го запалите во нив.

Друга предност што треба да се земе предвид за металните мангали е тоа што тие се економски достапни; можете да ги најдете од 150 €. Покрај тоа, тие се полесни од другите алтернативи, што ќе ви овозможат да ги менувате местата кога ќе треба да го користите на друг начин.

Камени мангали за биоетанол

Модерната силуета и чистите линии на камени огнени јами ќе додадат стил на секој надворешен простор, голем или мал. Употребата на биоетанол како гориво, ќе го направи користењето поедноставно и почисто.

мангал за биоетанол

Овој тип на мангали можете да најдете со тркалезни или правоаголни форми. Првите се особено пријатни во надворешни простори со опуштена и позната атмосфера. Правоаголните обложени со камен, пак, даваат пософистицирана естетика.

правоаголни мангали

Без оглед на нивниот дизајн, овие пожарникарски јами на отворено се полни со камења користејќи ги и големината и бојата на овие за да си играте со стилот. Овие камења се наменети да го сокријат горилникот кој, покрај биотенаолот, може да работи и со други горива. Повеќето од мангалите имаат рачен старт, но можно е да се најдат и со електричен старт. По која цена? Еден, се разбира, многу поексклузивен.

Надворешно направени од бетон или камен, овие мангали се потешки од металните мангали. Поголемите се дизајнирани да имаат а фиксно место во градината, па ќе треба добро да размислите како да ги вметнете во дизајнот.

Некои континуирани клупи, некои градинарски софи или некои столчиња за опкружување на мангалот на отворено и конфигурирање на вашиот надворешен простор. Нема да ви треба повеќе за да уживате во летните ноќи. Опуштете се на месечината или поминете време со семејството и пријателите летни ноќи околу огнот и неговата магија.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)