Колекцијата лето 2022 на Манго е полна со бои

Манго колекција лето 2022 година

Тука е, летото по кое копнеевме веќе започна. Време е да размислите за следниот одмор и да уживате во едноставни и опуштени планови како оние кои не заведуваат во овој период од годината. И да го направи тоа, на Манго колекција лето 2022 година има се што ни треба.

Новата колекција од каталонската фирма е инспирирана од опуштената елеганција на медитерански празници. Поточно на бреговите на јужна Италија кои служат како амбиент за овој нов едиторијал во кој заситените бои се уште еден протагонист.

Балансот помеѓу возвишеното и лежерното е совршено во Together звучи подобро, новата колекција лето 2022 на Mango. Колекција која се истакнува по својата заситени бои и неговите живописни отпечатоци. Колекција, накратко, да не остане незабележана.

Манго колекција лето 2022 година

Ткивата

Манго сакаше во новиот едиторијал да ги истакне ткаенините што ги користеше во оваа нова колекција. Одржливи и лесни ткаенини, како што се одржливиот памук, рециклиран полиестер и лен за, покрај грижата за животната средина, да ја постигнеме мекоста и удобноста што толку многу ги сакаме кога создаваме облека за празниците.

Манго колекција лето 2022 година

Предлозите

Со новите предлози на Mango нема да останете незабележани. И тоа е дека иако нивните облеки имаат безвременски шарм во однос на нивната силуета, принтовите и светлите бои го отежнуваат да не ги забележите. пруги или цвеќиња, каков тип на принт претпочитате?

Во оваа колекција на Mango лето 2022 година, тие се комбинираат печатени фустани и кошули, служејќи го последното како јакна за ноќите врзани на половината. Наоѓаме и панталони со принт во комбинација со исечени топови и обични боди кои можат да ве придружуваат од утро до вечер.

А за ноќта Манго резервира црно и црвено. Боите кои заедно со жолтата и зелената како да даваат боја на нашето лето.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.