Козметика за летно прилагодување

Грижете се за ова лето

Летото е пред самиот агол и ние веќе со нетрпение очекуваме да уживаме во тоа. Затоа, ќе ви дадеме неколку идеи со разни козметички производи кои се идеални за летна шминка. Секоја година се сеќаваме дека во текот на летото треба да се грижиме за сонцето и да покажеме многу повеќе, нешто што може да нè стреси, но на пазарот има многу козметички производи кои ни помагаат да бидеме подобри и да се чувствуваме подобро за себе.

Постојат некои работи што дали можете да направите за да изгледате одлично ова лето и уживајте во тоа како што заслужува. Различни козметички производи кои можат да бидат дел од вашите рутини за ова лето. Без сомнение, постојат многу точки што можат да се третираат, но ќе видиме само некои козметички производи што треба да ги земете во предвид.

Самопотемнувачки larvene соларен навлажнувачки гел

Самопотемнувач за лето

Една од работите што се случува кога ќе дојде летото е тоа сакаме да покажеме малку потемнување, но ова се постигнува само со време. Тоа е, не е безбедно да се сончате со мала заштита, што не обезбедува ниту убав тон на кожата. Најдоброто нешто што можеме да направиме за да покажеме малку боја на кожата со тие летни нијанси на облека е да користиме едноставен самопотемнувач што ни дава друг тон и не предизвикува проблеми на кожата.

Nevene има само-кожар што е исто така навлажнувачки гел, со лесна за ширење текстура која се шири многу и ја остава кожата тонирана и хидрирана. Тоа е идеално самопотемнување за чувствителната кожа во која е специјализирана марка и нуди и смирувачки ефект. Има лесна, масна текстура што остава кожата да изгледа одлично по нанесувањето.

Прочистете тело за путер од ши од The ​​Body Shop

Прочистете од The ​​Body Shop

Ако има нешто што мора да направите пред летото за да уживате во најдобриот можен тен, тоа е прво да нанесете пилинг за тело. На пилинг може да се користи еднаш или неколку пати неделно за да се постигне мазна завршница на кожата. Thisе забележите голема разлика во ова, не само кога станува збор за потемнување, туку и при примена на вашата друга козметика, бидејќи тие подобро продираат во кожата.

Нас особено ги сакаат овие производи од The ​​Body Shop бидејќи има многу текстури, мириси и различни видови производи за тело. Оние направени од ши путер се добро познати затоа што помагаат кожата да биде добро хидрирана. На овој начин не само што правиме пилинг, туку истовремено се грижиме и за кожата. Има зрнеста текстура и суптилна арома на орев. Ја остава кожата мека со хидратација и совршена за сончање.

Хидратантна маска за коса од Мароканоил

Хидратантна маска од Мароканоил

На Производите од Мароканоил станаа многу популарни благодарение на неговите ефекти на сува коса и нега што ја обезбедуваат нејзините линии. Овој хидрантен третман ја омекнува и враќа сувата и оштетена коса благодарение на корисното масло од арган, масло многу богато со хранливи материи што се користи во многу козметички производи затоа што е многу навлажнувачко. Во текот на летото косата има тенденција да се исуши многу повеќе, затоа е од суштинско значење да и се понуди потребната хидратација со овој вид на производ.

Calvin Klein CK One Summer мирис

CK One Summer мирис

И на летото му треба свој мирис, затоа што не ги користиме истите мириси како во зима. Во ова време сакаме полесни мириси, кои навистина мирисаат на лето, така што има брендови кои ги издаваат своите верзии, како што е Калвин Клајн, кој има мирис CK One класика, која сега има и своја летна верзија. Тоа е мирис со мириси на цитрус, со ноти на лимон, грејпфрут, лубеница или праска.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.