Како да декорирате со вазни

Украсете со вазни

Има многу додатоци што треба да ги украсиме, но без сомнение, украсување со вазни е една од одличните идеиНа Бидејќи со нив можеме да ви дадеме допир на стил или романтика што им е потребна на многу соби. Покрај тоа, со тоа што можеме да уживаме во бројни завршници, секогаш ќе го најдеме она што го бараме.

Значи, гледаме дека, во секое време, тие ќе бидат главните протагонисти на нашиот дом. Се разбира, денес ќе видиме како можеме да украсиме со вазни бидејќи постојат неколку идеи на кои можеме да обрнеме внимание. Дали сакате да уживате во сите нив? Затоа, не пропуштајте с everything што следи!

Како да декорирате со вазни за DIY

Една од одличните опции што ги имаме е вазни што можеме сами да ги насликаме и рециклирамеНа Тие обично се направени од стакло иако е вистина дека се гледаат и други материјали. Најдобро од с is е што можете да им дадете втор живот и дека ќе бидат најкреативни во вашиот дом. Во овој случај, можете да чувате неколку стаклени вазни што биле за пијалоци, на пример. Откако ќе ги измиете добро, можете да ги насликате во иста боја, но со различни нијанси, за многу креативна завршница. Иако има многу луѓе кои се одлучуваат за бела боја за резултат посоодветен на сите видови украси.

Обоени вазни за украсување

Комбинирајте вазни со различни височини

Друго од цврстите облози што сакаме да ги гледаме во однос на декорацијата е комбинација на различни височини во вазниНа Бидејќи на овој начин ќе уживаме во помодерна завршница. Вистина е дека не ви требаат премногу за да можете да направите да изгледаат со пар од нив или најмногу три на исто место, ќе имате доволно. Се разбира, ако имате широка површина и три ви се чинат малку, тогаш секогаш можете да зголемите уште неколку, така што составот ќе продолжи да биде неправилен.

Вазни на послужавник

Централните делови се уште една од одличните идеи што ги сакамеНа Вистина е дека можат да се направат со цвеќиња, но и со вазни. Затоа, во овој случај тие не доаѓаат сами, но тоа ќе биде послужавник што starsвезди во композицијата. Би сакале да уживаме во ваква идеја што можете да ја поставите и на влезот во домот и на масите во дневната соба или трпезаријата. Обидете се да го направите послужавникот според стилот на вазни или нивната боја за да го следите истиот опсег на бои. Ако сакате поприродна средина, одете по светли бои и завршни работи во рафија или дрво.

Идеи за украсување со вазни

Украсете ги полиците со вазни

Површината на полицата каде што ги имаме сите книги, фотографии и сувенири воопшто, тие исто така имаат потреба од додаток како што се вазни. Но, во овој случај имаме неколку опции за избор. Од една страна, можете да поставите неколку од овие празни додатоци и да дозволите нивните форми или бои да им дадат поголемо присуство или да ставите цвет во нив. За поедноставна и помалку преполна завршница, ако библиотеката е веќе таква, тогаш подобро е вазните да бидат празни. Но, кога сакате да додадете романтичен допир помеѓу вашите омилени книги, мал цвет во нив ќе биде идеален. Што претпочитате?

Порцелански вазни

Тие отсекогаш се позиционирале како една од најелегантните додатоци. Бидејќи порцелан го пренесува на тој начин. Но, вистина е дека покрај тоа може да се сретнете и модели од најразновидните во денешно времеНа Се разбира, без да изгубиме ни трошка од тој вкус што толку многу го бараме. Она што се случува со овој тип материјал е дека му треба поголема важност, така што во овој случај можеби нема да биде потребно да биде два или три, туку многу прикажувачки.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.