Како да имате многу посветла кожа

Многу посветла кожа

Можна е многу посветла кожа ако следите серија совети или совети. Затоа што не само што ни е потребна таа доза на светлина во косата, туку гледањето како и нашето тело блеска со неа е секогаш одлична вест. Повеќе од се затоа што е синоним за добра хидратација и нега. Значи, мора да се фатиме за работа.

Точно е дека за да го постигнеме тоа мораме секогаш да одржуваме добра рамнотежа во нашите животи. Од обложување на најдобрите производи до тоа да не ја изгубиме од вид нашата храна. Да, сè започнува одвнатре и она што го правите ќе се одрази нанадвор. Значи, да видиме како да имате многу посветла и посјајна кожа.

Многу посветла кожа благодарение на витамините и храната воопшто

Тоа го најавивме и мораше да биде една од најважните точки во нашите животи. Затоа што треба да се обложуваме на урамнотежена исхрана, никогаш екстремна, туку избалансирана со секакви видови храна. На едната рака, витаминот А е клучен бидејќи произведува колаген и витамин Ц истото го прави и кога е постаро, ги спречува дамките кои понекогаш се појавуваат кога најмалку очекуваме.

Храна за кожата

Ни требаат и антиоксиданти и тие доаѓаат од витаминот Е, На пример. Бидејќи благодарение на него ќе постигнеме поунифициран тон на нашата кожа. На сето ова мора да додадеме и добра хидратација, која секогаш е исклучително неопходна и повеќе, ако зборуваме за сјајна кожа. Така, секогаш ќе додаваме овошје и зеленчук, протеини без да заборавиме на јаткастите плодови или маслиновото масло во нашите најдобри менија.

одморот е најважен

Како одмор се однесуваме на мирно спиење. Ова е од суштинско значење за да можете да уживате во многу посветла кожа од кога било. Бидејќи кога не спиеме доволно, тоа може да се забележи на нашата кожа и тоа не само во форма на темни кругови или кеси, туку ќе забележиме и како се изразува неговото стареење. Со оглед на тоа Колагенот обично се произведува додека спиеме а ако нема мирни часови на спиење, тогаш тоа многу ќе се забележи.

Рутина за вежбање за секој ден

Добрата рутина за вежбање е секогаш нешто основно што мора да го земеме предвид. Бидејќи нашето тело и нашиот ум тоа го бараат од нас а сега, и нашата кожа. Затоа, секогаш е препорачливо да се движиме и тоа да го правиме со оние дисциплини што најмногу ни се допаѓаат. Затоа што на тој начин ќе ја добиеме најдобрата мотивација да ја одржуваме со текот на времето. Со вежбање на нашето тело, токсините подобро се исчистуваат и кислородот или хранливите материи ќе стигнат до сите области на телото.

вежба за подобрување на кожата

Ќе ослободиме енфорфини и, се разбира, ќе го отстраниме стресот од нашите животи, што е секогаш уште една голема грижа. За она што го кажуваме, ќе ни се заблагодари и нашиот ум. Малку по малку ќе забележите како целиот тој труд ќе се одрази на вашата кожа.

Специфична нега на кожата

Покрај сето горенаведено, треба да се обложиме и на специфична нега на кожата. Тоа ќе го постигнеме со обложување на потребните производи за секој тип на кожа. Бидејќи не сите имаат исти барања. Секогаш прибегнувајте кон добра хидратација, и наутро и навечер. Запомнете дека на кожата на лицето сè уште и треба постара нега и затоа не можете да го заборавите тоникот како и специфичните креми за кожата околу очите, бидејќи е исклучително фин и нежен. Без разлика дали вашата кожа е чувствителна или имате флеки, тогаш најдобро е да си купите сопствена крема за лекување на овие проблеми. Само на овој начин ќе можете да видите колку е можно да имате многу посветла кожа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.