Зелените фустани стануваат „задолжително“ на пролетната сезона

Зелени фустани

Пролетта веќе ни тропа на врата. Тоа е едно од најочекуваните сезони од сите, бидејќи со него ќе почнеме да гледаме како деновите се веќе подолги и ќе ги оставиме најниските температури зад себе. Значи, ако на сето ова додадеме малку зелени фустани ќе се одлучиме за една од облеките што ќе ги оживее нашите најдобри моменти.

Зелената боја е една од најласкавите а исто така, можеме да го најдеме во различни нијанси. Што значи дека секогаш постои идеален кој може да се носи секој ден и во фустани. Доколку сакате да поставите тренд во оваа пролетна сезона, тогаш не пропуштајте ги идеите кои следат. Тие доаѓаат од раката на Зара и H&M за да ве освојат.

Ребрести фустан со широко деколте

Фустан со ребрести H&M

Една од одличните опции, во однос на зелените фустани, во која можеме да уживаме е оваа. Затоа што се работи за ребрести плетен фустан кој секогаш ни нуди големи предности. Покрај тоа што е миди, има и широко деколте што фаворизира и многу. Но, исто така, веќе знаете дека можете да додадете одредени додатоци за да го видите уште подобро. Со долги ракави и еластичен допир, станува една од основните облеки на сезоната, која мора да ја земете во предвид.

Фустан во стил на кошула со принтови

кошула за облекување

Има се што ни се допаѓа! Затоа што од една страна тоа е фустан во стил на кошула. Пристигнува оваа пролетна сезона и кошулите стануваат големи кралеви. Зошто имаат еден од тие? Еднакви делови удобен и секојдневен стил. Покрај тоа, има принтови кои стануваат омилени за носење ваква облека. Без заборавање на ракавите кои имаат разгорен стил, а воедно се и удобни. Тоа е уште една од тие идеи што треба да се земе предвид бидејќи можеме да ја носиме во многу прилики во текот на денот или ноќта.

Стил на елек, но во облекување

елек фустан

Друга од основните облеки каде што постојат се елеците и тоа го знаеме. Тие станаа еден од најголемите облози што мора да ги земеме предвид. Но секако, благодарение на оваа одлична улога, Зара прави чекор напред и она што личи на елек го претвора во фустан. Совршена опција која се комбинира со широк појас, како и контрастни копчиња. Секогаш ќе ја одбележи елеганцијата и добриот вкус. Сигурно веќе се замислувате со него во следните неколку месеци!

Зелени фустани со многу светли тонови

Собран фустан

Како за сатенски допир за тие одлични пролетни моменти? Сигурен сум дека и вам ќе ви се допадне и поради оваа причина, нема ништо слично како да уживате во толку посебен стил како овој. Со долги и широки ракави, самиот фустан се карактеризира со собирање на страната на телото. Она што ја прави силуетата да изгледа поласкаво. Без да заборавиме дека има и високо деколте и отвор во пределот на здолништето. Не му недостасуваат детали за да успеете!

Кратки зелени фустани и плетена со текстура

Зелен краток фустан

На кратки фустани Тие се, исто така, уште еден од цврстите облози за ѕвезда на пролетта и ние го сакаме тоа. Значи, нема ништо како да дозволиме да бидеме понесени од друг од оние стилови кои имаат широко деколте, кратки ракави и исто така текстурана точка која секогаш е ласкава. Тој е најудобен и со жива боја која додава добар вкус и најактуелни модни примеси. Покрај тоа, ќе имате среќа со изборот на ваков модел може да се комбинираат во бескрајни моменти. Бидејќи секогаш можете да му го дадете најелегантниот стил како и најлежерниот. Вториот со додаток на тексас јакна и поудобни обувки. Но, ако, од друга страна, сакате да го однесете на некој голем настан, веќе знаете дека штиклите ќе имаат многу да кажат. Зелените фустани метат оваа сезона!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.