Здравствените ризици од вештачките засладувачи

Вештачки засладувачи

Сигурно во повеќе наврати сте слушнале дека вештачките засладувачи не се здрави. Затоа што долго време се зборува за негативните ефекти на овие здравствени производи. Сепак, под премисата дека сахаринот е подобар од шеќерот, тој продолжува да се консумира без да се земат предвид недостатоците на овој вообичаен производ.

Во ова време кога толку многу се грижи за храната, во кое сè повеќе луѓе учат да читаат и да ги дешифрираат етикетите на производите за да ги отфрлат најштетните, зошто да не научиме и откриеме повеќе за опасностите од супстанциите кои априори може да изгледаат безопасни? Ако сте од оние кои пијат кафе и инфузии со засладувачи, ве покануваме да ги откриете здравствените ризици од неговата консумација.

Дали засладувачите се опасни по здравјето?

Според спроведените студии, континуираната потрошувачка на вештачки засладувачи може да ги оштети здравите цревни бактерии кои ги имаме во телото. Овие бактерии се дел од цревната микробиота и имаат улога во функционирањето на телото. Кога нешто ги вознемирува, здравите бактерии може да се разболат и да станат опасни по здравјето.

Ова го одредува студијата за потрошувачката на вештачки засладувачи. Поточно, тие можат да променат два вида цревни бактерии, E-coli и E-faecalis. Очигледно компонентите на некои вештачки засладувачи може да го промени количеството на споменатите бактерии или да произведе друг вид кои можат да го променат природниот состав на цревната микробиота.

Како последица на тоа, овие бактерии можат да го оштетат ѕидот на цревата, да поминат низ него и да стигнат до крвотокот. Овие заболени бактерии можат да се сместат и да се акумулираат во области како што се лимфните јазли, слезината или црниот дроб и последиците можат да бидат многу опасни. Меѓу другите проблеми, може да се појават секакви инфекции, вклучително и една од најопасните, септикемија.

Како да го замените шеќерот на здрав начин

Кога користите вештачки засладувач, тоа е затоа што сакате да го намалите внесот на шеќер. Или како дел од диета за слабеење или како поздрав начин на исхрана. Тие се веќе познати опасностите од шеќерот и неговата зависност, но малку по малку почнуваат да откријте ги ризиците од вештачките производи како што се засладувачите. Затоа, пожелно е да се бараат други начини за засладување на храната со производи кои не се опасни по здравјето.

Пример за природен засладувач е датумот. Овошје со големо количество природен шеќер кое е совршено за засладување на домашните десерти и слатки без употреба на шеќер. Недостаток на урмите е што нивната висока содржина на шеќер ги прави многу калорична храна. Значи, ако сакате да изгубите тежина, треба да ги консумирате умерено.

За засладување на кафе или инфузии, можете да ги користите најдобрите природни засладувачи, како мед или сируп од агава. Иако тие се исто така доста калорични, како многу мала количина е доволна за засладување чаша не би требало да има премногу проблем, освен ако не ја надминувате потрошувачката. Што се однесува до вештачките засладувачи, тие не се сите подеднакво опасни.

Меѓу најдобрите опции се стевиата кој доаѓа од растенија, па е природен, или еритритол. Овој природен засладувач доаѓа од многу намирници како пченка или печурки, меѓу другите. Во секој од случаите, најдобрата опција е секогаш да изберете природен засладувач за да избегнете хемиски соединенија кои се штетни за здравјето.

Конечно, запомнете дека шеќерот не е ништо повеќе од состојка што се користи за камуфлирање на вкусот на храната. Научете да уживате во природниот вкус на производите кои често се кријат помеѓу огромни количини шеќер и ќе откриете дека вашето непце постепено се навикнува нив. Наскоро ќе уживате во многу повеќе вкусови и со тоа ќе можете да се храните поздраво.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.