Записи што можете да ги слушате овој октомври

Снимки што можете да ги слушате во октомври

Овој месец имате можност да ги слушнете за прв пат новите албуми на добра грст уметници. Во Бециа не можеме да ги споменеме сите, затоа направивме мал избор од 6 уметници или групи кои објавија или ќе објават нов албум овој месецНа Која сакате да ја слушнете?

Јужно во долината - Кике Гонзалес

На 1 октомври, XNUMX октомври се виде светлината на новиот албум на Кике Гонзалес: Sur en el valle. Колекција од 12 нумери од значајна егзистенцијалистичка природа, кој снимил опкружен со редовни музичари како Тони Брунет (продукција и гитари), Јаков Регуилон (бас), Едуардо Олмедо (тапани) и Алехандро Климент (пијана).

Писмата повторно се потпишани со Кике Гонзалес Со исклучок на „Не е вистина“ од Кирмен Урибе. Објавен од издавачката куќа Cultura Rock Records, се одликува со поделба на членовите на Морган: Дејвид Шултес „Чучес“ (Хамонд и Вурлицер) и Каролина де Хуан (придружни вокали). Од албумот веќе можевме да ги слушаме May I die and Jade, во чие видео можете да уживате подолу.

Се ќе има смисла на крајот - Jamesејмс Артур

Justе треба само да почекате до утре за да го слушнете Сето тоа ќе има смисла на крајот, четвртиот албум на Jamesејмс Артур. Колекција од 14 песни со Медицина како прв сингл, од кои исто така можевме да ги слушнеме Септември, Лавина и Емили.

Албумот доби облик дома, со помалку луѓе, што му овозможи да биде поранлив од кога било. Откако продадовте повеќе од 30 милиони плочи со вашите претходни проекти, дали овој проект уште еднаш ќе ја заведе јавноста?

Седумнаесетмина под - Сем Фендер

Седумнаесет следење е Вториот албум на Сем Фендер.  Објавен од Полидор Рекордс, албумот беше снимен во Норт Шилдс и продуциран од Брамвел Бронте, како и неговата дебитантска игра, Хиперсонични ракети (2019). Тоа ќе биде уште еден од албумите што ќе излезат утре, иако веќе можете да го купите на сите платформи.

За овој нов албум Сем Фендер рече: „Тоа е приказна за полнолетство. Станува збор за стареење. Тоа е прослава на животот после неволја, и прослава на преживување. Песната што му го дава името на албумот служеше како прв преглед. Потоа дојде Аје и симни се.

Реката и каменот - Морган

На 15 октомври, реката и каменот, на Третиот студиски албум на Морган, збирка од 10 песни во кои тие почнаа да работат по затворањето на „Ковид-19“, со иста филозофија како и секогаш: „земете неколку идеи и некајте ги да ги облечете обидувајќи се да ги истражат средините, концептите и звуците уште малку“.

По речиси една година работа, на почетокот на 2021 година, шпанскиот бенд ги сними песните во Студио Le manoir de Léon во ФранцијаНа Со продукција на Кампи Кампон, миксови на Стјуарт Вајт во Лос Анџелес и мастеринг на Колин Леонард во Атланта, албумот беше претставен со Сам како прв аванс, а потоа и Ривер.

Илјада битки - Мал

Друг од албумите што ќе можете да ги слушате овој октомври ќе биде Мил Баталас, долгоочекуваниот дванаесетти студиски албум на Мале. Тоа ќе биде на 22 октомври кога ова ново дело ќе биде пуштено во продажба за кое шпанскиот уметник работел со продуцентот Пабло СебрианНа „Секоја песна е битка, секоја битка момент да се почувствува и живее ...“, коментираше уметникот за проектот.

Тајната за гласовите беше првиот преглед на албумот, а потоа дојде песната што му го дава името на албумот. Исто така, вклучено во ова дело е „Ткаење крилја“ како бонус песна, песна објавена на 29 април 2020 година за време на почетокот на пандемијата „Ковид-19“, во која таа се осврна на нејзиното следно мајчинство во тоа време. Покрај тоа, албумот ќе содржи а специјален гостин, Марио Дом од мексиканската група Камила, која ќе ја придружува во По бура.

Сини банистри - Лана дел Реј

Сините банистри се Вториот албум на Лана Дел Реј во оваа 2021 година трас Chemtrails над селскиот клубНа На 20 мај 2021 година, беа објавени три нумери како преглед на ова ново дело: „Сини банистри“, „Текст книга“ и „Шумски пожар на диви цвеќиња“. Првите две компонираа со Габриел Едвард Симон, последната компонираше Лана Дел Реј со Мајк Дин кој е и продуцент на песната. Неколку месеци подоцна, на 8 септември Аркадија беше објавена.

Совпаѓајќи со премиерата на Аркадија, уметникот коментираше: „Претпоставувам дека може да се каже дека овој албум е за за тоа како бев, што се случи и како сум сега. Ако ве интересира, вратете се и слушајте ги првите три песни што ги објавив. Тие го раскажуваат почетокот. Оваа песна свири некаде помеѓу и кога ќе се спушти плочата, ќе слушнете каде сме денес. Колку и да се обидуваше тековната критика, барем ме натера да го истражам сопственото семејно стебло, да копам подлабоко и постојано да го докажувам фактот дека на Бог му е грижа само како се движам низ светот. И покрај целиот скептицизам за преправање слабост и ирационалните објаснувања за неизведување целокупна одговорност, морам да кажам дека уживав во прекрасното движење низ светот, како жена со благодат и достоинство. Благодарност до моите пријатели во последните 18 години кои беа пример за привлечност, а не за унапредување. Никогаш не чувствував потреба да се промовирам или да ја раскажам мојата приказна, но ако ве интересира, овој албум го кажува тоа и практично не прави ништо друго “.

Запомнете, сите овие албуми можете да ги слушате пред крајот на октомври. Со кој ќе започнете?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.