Дали веќе ги имате вашите билети за овие јулски музички фестивали?

Музички фестивали во јули

Во текот на летото се множат можностите за уживање во жива музика. Низ нашата географија, на музички фестивали следат еден со друг овозможувајќи ни за неколку дена да бидеме сведоци на концертите на а импресивен број на уметници. Само во јули кај нас ќе се одржат триесетина фестивали. Дали веќе ги имате вашите билети за некој од овие јулски музички фестивали?

Билбао ББК во живо

Bilbao BBK Live се враќа по долг ќорсокак со обновена енергија и емоција на очекувано обединување во деновите 7, 8 и 9 јули во Кобетаменди. Постерот Bilbao BBK Live 2022 ќе прикажува присуство на повеќе од 100 уметници; од посветени ѕвезди до ветувања во подем, зајакнување на уметничката плуралност, белег на овој фестивал.

Фестивалот ќе има како хедлајнери LCD Soundsystem, J Balvin, The Killers, Pet Shop Boys, Stromae, Умерено, МВР и плацебо. Кон нив се додадени меѓународни имиња како што се Кели Ли Овенс, ВОС, Роми или Нилуфер Јања и амбасадори од државната сцена како Захара, Ригоберта Бандини, Ализ, Карињо, Карибу, Вентури, Аксолотс Мексиканос, ЛР и Депресион Сонора, меѓу многу други. .

BBK Live

Сè уште имате време да го купите вашиот ваучер за 155 € за ова долгоочекувано издание на фестивалот. А дневните билети се исто така достапни за 60 евра за секој ден од фестивалот, добра алтернатива, без сомнение, да уживате во вашите омилени уметници.

звучна планета

Фестивалот Планета Саунд, формиран од ѕвездената прашина што го опкружува соѕвездието Ел Биерзо како прв голем независен музички фестивал во Понферада, потврди дека ќе се врати на стадионот Коломан Трабадо на 15, 16 и 17 јули.

звучна планета

големи групи на шпанска музичка галаксија како што се La MODA, Lori Meyers, Sidonie, Carlos Sadness, Recicled J, Dorian, Alizz или Ladilla Rusa, меѓу другите, се главните наслови на ова ново издание на фестивалот за кое сè уште има билети.

Повеќе нема да можете да купувате дневни билети, но општи сезонски билети за 66 € што ќе ви овозможи да уживате во многуте уметници што се појавуваат на плакатот на овој фестивал оваа година 2022 година. Не чекајте долго да ги купите или ќе останете без нив!

ФИБ

ФИБ се одржува во Беникасим секоја година од 1995 година. По прекинот предизвикан од пандемијата, овој фестивал повторно ќе биде домаќин помеѓу 14 и 17 јули во општина Валенсија „немирна јавност за различните музички култури“.

ФИБ

Годинава фестивалот ќе се одржи меѓународни уметници етаблирани и се појавуваат кои ги зафаќаат музичките топ листи како Kasabian, Justice, Two Door Cinema Club, Mando Diao and Boys Noize Nathy Peluso, The Kuks, Becky Hill, Example, Tyga, Tom Grennan, The Hunna, Tom Walker, Declan Mckenna, Steve Аоки, Изгубени фреквенции или Џоел Кори.

Исто така, во ФИБ ќе има простор за инди уметници од шпанската сцена најрелевантни во моментот. Покрај секојдневните имиња како Love of Lesbian, IZAL, Zahara, Viva Sweden, Lori Meyers, La MODA, Dorian, Miss Caffeina и La Cámara Roja, ќе се додадат и други нови предлози како La La Love You или Cariño.

Сè уште можете да набавите билети и дневни билети за еден од најважните музички фестивали во јули. Денес мимиката ја промени цената на билетите; Новите цени можете да ги проверите на веб-страницата на фестивалот.

звучен фестивал

Фестивалот Sonic 2022 ќе се одржи во кантабрискиот град Кастро-Урдијалес на 15 и 16 јули Тој ви предлага викенд за да не престанете да танцувате. На фестивалот ќе настапат национални независни бендови со различни музички стилови како што се C. Tangana, La MODA, Viva Sweden, Carolina Durante или Rigoberta Bandini, меѓу другите.

Музички фестивали во јули: Sonic Festival

Дали сакате да бидете еден од луѓето кои уживаат во овој музички фестивал во живо? Пропусниците кои обезбедуваат пристап до местото на фестивалот на 15 и 16 јули 2022 година се достапен за 64 €. Доколку преферирате дневен билет, можете да го набавите за 39 евра.

Ниско-фестивал

Low Festival ќе се врати во Бенидорм од 29-31 јули 2022 година со најдобра национална и меѓународна независна музика. Консолидиран како најкомплетниот фестивал во областа Леванте, нуди три дена плажа, сонце и музика во живо на површина од повеќе од 30.000 м2.

Ниско-фестивал

Оваа година можете да уживате во Бенидорм во живи настапи за повеќе од 70 рок, поп и електронски уметници. На Metronomy, Nathy Peluso, Primal Scream, Izal, Amaia, Carolina Durante, Temples и многу други уметници неодамна им се придружија нови имиња: Editors, Dorian, Lewis OfMan, Chico Blanco, Dora, Bifannah и Reigning Sound. земете ја вашата тридневен билет за 125 € или обложувајте се на дневни билети за 35 евра.

Ќе одиш на фестивал во јули? Ако сè уште ги немате вашите билети за овие јулски музички фестивали и сте заинтересирани за некој од нив, не одземајте премногу долго да ги купите вашите!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)