Адолфо Домингез претставува нова издавачка куќа: Ел лино

Ел лино, нова издавачка куќа на Адолфо Домингез

Постелнината игра голема улога во нова колекција на Адолфо Домингез. Толку многу што фирмата не се двоумеше да го посвети едиторијалот што го споделуваме денес со вас. Ако, како што се случува во нашите гардероби, ова ткаенина не ви недостасува во текот на летото, откријте ги неговите предлози со нас!

Влакна со голема традиција Во нашето лето, тоа е лен. Веројатно за да ја апсорбира влагата и не се држи до телото во текот на летото имаат некаква врска со тоа. Кога ни треба удобен и свеж стил, постелнината станува одличен сојузник.

Шпанската фирма оваа сезона обложи сè на постелнина; или, скоро сè. Тоа го стори во природни тонови, но и во зелени и плочки тонови како што е рефлектирано во новиот уводник. Бои што исто така можете да ги комбинирате без исклучок.

Лен, starвезда на новата колекција на Адолфо Домингез

Модели со шишиња

Лабавите модели на новата колекција Адолфо Домингез ќе ви овозможат удобност ова лето.  Миди фустан со затворање на копчиња и јака од мандарина ќе стане одличен сојузник кога не знаете што да облечете. Така и бермудите и јакната со макси џебови; две облеки што фирмата ги вклучува и во машка и во женска колекција.

Постелнина облека во боја „Калдера“ од Адолфо Домингез

Исто така, се одликува со широка шема на плочки во боја панталони што можете да ги видите на оваа слика. Висококатни, со затворање на копчиња и копчиња, можете да го комбинирате на многу и многу различни начини, како што фирмата ни покажува во овој уводник.

Врв на Адолфо Домингез

Врвот со кросовер е највпечатливото парче во оваа колекција. Плочки во боја со детали за лак и асиметрично деколте Не сметаме дека ќе ви треба долго време да го исцрпите. Не сака во комбинација со панталони во иста боја и јакна во природен лен. Ако барате посмели алтернативи, сепак, треба само да бидете инспирирани од стиловите на овој едиторијал и да го носите преку маици или јакни.

Дали ви се допаѓаат новите предлози на Адолфо Домингез?

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.