Sallatë me domate, proshutë dhe pjeshkë

Sallatë me domate, proshutë dhe pjeshkë

Kopshti është bujar me domatet dhe me madhësinë e tyre që na lejon ta shijojmë çdo ditë kremra të ftohtë si salmorejo dhe sallata të ndryshme. E sallatë me domate, proshutë dhe pjeshkë Ajo që ne propozojmë sot është e fundit që kemi përgatitur dhe mezi presim ta provoni.

La kombinimi i përbërësve e kësaj sallate në mënyrë të thjeshtë, por jashtë zakonit. Baza përbëhet nga domate Beef Heart dhe domate qershi. Janë ato që kishim në dorë, por mund t’i zëvendësoni ose t’i kombinoni me lloje të tjera domatesh siç është Kumato.

Pastaj, ju vetëm duhet të shtoni proshutën dhe pjeshkën në sallatë. Kjo mund të shtohet në natyrore ose kaloi nëpër pjatë, dhe prerë në shumë mënyra të ndryshme. Gjeni mënyrën që është më e shijshme dhe tërheqëse për ju. Gjëja e rëndësishme nuk është se si e bëni atë, por që vendosni ta provoni, a do të guxoni?

Përbërësit për 1

 • 1 domate e madhe me zemër viçi
 • 4 domate qershi
 • 3 feta proshutë
 • 1 bukuroshe
 • Disa gjethe nenexhiku
 • Vaj ulliri ekstra i virgjër
 • Kripë

Hap pas hapi

 1. Filloni duke i larë mirë domatet dhe duke i tharë ato.
 2. pastaj, prerë domaten Beef Heart në feta dhe vendosini ato si bazë në një pjatë ose pjatë. Dhoma pak.
 3. atëherë qëroni fetat e proshutës, Pritini ato në mes me duart tuaja dhe shtojini në sallatë.
 4. Tani shtoni Domate qershi në gjysmë.
 5. Përgatitni pjeshkën e pjekur në skarëMe Për ta bërë këtë, qëroni pjeshkën dhe priteni në gjysmë ose feta, duke hequr gropën. Lyejeni tiganin me një lugë çaji vaj ulliri dhe kur të jetë e nxehtë, shënoni pjeshkën.
 6. Pastaj shtoni pjeshkën dhe nenexhik në sallatë.
 7. Dhe përfundoni sallatën me domate, proshutë dhe pjeshkë duke e ujitur këtë me një spërkatje me vaj ulliri.

Sallatë me domate, proshutë dhe pjeshkë


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.