Ekip

Bezzia Është një faqe interneti që është pjesë e grupit të madh të internetit AB. Faqja jonë i dedikohet gruas së sotme, një gruaje e pavarur, punëtore dhe e shqetësuar. Qellimi i Bezzia është që të vihen në dispozicion të lexuesit lajmet më të fundit për modën, bukurinë, shëndetin dhe maternitetin, ndër të tjera.

Redaktorët në ekipin tonë janë të specializuar në fusha të tilla si psikologjia, pedagogjia, moda dhe bukuria ose shëndeti. Pavarësisht degëve të ndryshme profesionale, të gjithë ndajnë një qëllim të përbashkët, pasionin për komunikim. Falë redaksisë së Bezzia, gjatë këtyre viteve të fundit faqja jonë e internetit ka arritur gjithnjë e më shumë lexues. Angazhimi ynë është të vazhdojmë të rritemi dhe të ofrojmë përmbajtjen më të mirë.

El ekipi redaktues i Bezzia Përbëhet nga redaktorët e mëposhtëm:

Nëse dëshironi të jeni edhe ju pjesë e ekipit të redaktorëve të Bezzia ose ndonjë nga faqet tona të internetit të tjera që synojnë audiencën femërore, plotësoni këtë formular.

Koordinatore

 • Diana Millan Alonso

  Unë jam Diana, një mësuese me kohë të pjesshme në ELE dhe anglisht. Jam me fat që mund të kombinoj mësimdhënien me pasionin tim për komunikimin, duke bashkëpunuar kështu me Bezzia dhe projekte të tjera të pavarura letrare dhe publicistike. Prej shtatë vitesh jam pjesë e këtij ekipi dhe gjatë karrierës si redaktore kam qenë përgjegjëse për artikuj që kanë të bëjnë me stilin e jetës, udhëtimet, letërsinë dhe kritikën letrare, tatuazhet dhe modën. Falë pjesëmarrjes sime në këtë editorial, kam mundur të takoj dhe intervistoj shkrimtarë, artistë, artistë tatuazhesh, monologë dhe fotografë të ndryshëm. Përveç kësaj, kam pasur kënaqësinë të mbuloj ngjarje të tilla si çmimet Planeta, eventet e modës dhe bukurisë dhe panairet kushtuar botës së tatuazheve dhe artit urban. Në kohën time të lirë, e cila është e pakët, më pëlqen të kaloj kohë me familjen time, të përgatis materiale origjinale për orët e mia, të udhëtoj dhe të lexoj. Një tjetër nga hobi im është fotografia; Për fat të mirë, duke qenë se kam gjithmonë një aparat fotografik me vete, mund t'i kushtoj shumë kohë.

Redaktorët

 • Maria vazquez

  Grua, me studime teknike por e përkushtuar me kohë të pjesshme për të shkruarin, që është pasioni im, mundem Bezzia zhvilloni këtë dhe gjithashtu ndaj me ju disa nga truket e pastrimit, organizimit dhe dekorimit që kam mësuar nga puna në shtëpitë e njerëzve të tjerë. Kohën e lirë ia kushtoj leximit, kopshtarisë, kafesë me miqtë dhe gatimit. Në fakt ju mund të shihni disa nga recetat e mia në blog, të gatuara me dashuri nga shtëpia ime në një qytet të vogël afër Bilbaos. Unë kam jetuar gjithmonë këtu, megjithëse mundohem të vizitoj sa më shumë vende.

 • Susana godoy

  Që i vogël e dija se puna ime ishte të isha mësuese gjuhe. Prandaj jam diplomuar për Filologji Angleze. Leximi, shkrimi dhe udhëtimet janë ndër hobet e mia. Po sikur të mos kisha qenë mësues? Pa dyshim, ajo do të ishte psikologe. E gjithë kjo mund të kombinohet në mënyrë perfekte me pasionin tim për gjithçka që lidhet me modën, truket e bukurisë, ndryshimet në pamje falë grimit dhe modeleve të flokëve apo lajmeve aktuale, ndër tema të tjera. Nëse të gjitha këto i sezonojmë me pak muzikë rock, atëherë do të kemi një menu të plotë dhe shumë të ekuilibruar.

 • maria jose roldan

  Unë jam María José Roldán, një nënë e përkushtuar, pedagoge terapeutike dhe psikologe edukative me një pasion të tejmbushur për shkrimin dhe komunikimin. Për mua, mëmësia ka qenë dhurata më e madhe, duke më frymëzuar të jem një person më i mirë çdo ditë dhe duke më dhënë mësime të paçmuara për dashurinë dhe përkushtimin. Karriera ime si mësuese e arsimit special dhe psikolog edukativ më ka lejuar të kuptoj rëndësinë e përshtatjes së mësimit me nevojat individuale të çdo nxënësi, duke kërkuar gjithmonë mënyra të reja për të stimuluar zhvillimin dhe rritjen e tyre. Për më tepër, magjepsja ime me dekorimin, bukurinë, shëndetin... dhe shijet e mira më shtyn të eksploroj vazhdimisht tendenca dhe stile të reja, duke e kthyer pasionin tim në punë. Unë besoj fuqimisht në rëndësinë e vazhdimit të të mësuarit dhe të rritjes, si personalisht ashtu edhe profesionalisht, dhe jam i emocionuar ta ndaj këtë rrugëtim me ju.

 • Xheni monge

  Unë jam Xheni, e apasionuar pas bukurisë në të gjitha format e saj. Që i vogël jam magjepsur nga arti, prandaj kam studiuar Histori Arti, Restaurim dhe Konservim. Më pëlqen të udhëtoj dhe të mësoj për kulturat e tjera, prandaj punoj si guidë turistike, duke ndarë njohuritë dhe përvojat e mia me vizitorët. Por përveç profesionit kam edhe hobi të tjera që më mbushin me jetë. Jam e dashuruar pas natyrës dhe kafshëve, kam kuaj dhe qen me të cilët shijoj shëtitjet e gjata dhe momentet argëtuese. Ndonjëherë më japin më shumë se një dhimbje koke, por dashurinë që më japin nuk do ta ndryshoja me asgjë. Unë e dua natyrën, duke përfshirë natyrën njerëzore, trupi është një makinë e jashtëzakonshme për të cilën na mbetet shumë për të zbuluar. Interesohem për gjithçka që lidhet me shëndetin, mirëqenien dhe estetikën dhe jam gjithmonë i përditësuar me tendencat dhe të rejat më të fundit. Por mbi të gjitha më pëlqen të shkruaj, të mësoj gjëra të reja, të transmetoj dhe të flas për historinë, artin dhe kuriozitetet. Prandaj i përkushtohem shkrimit për të bukurën, një temë të cilën e kam pasion dhe që më lejon të shpreh kreativitetin dhe personalitetin tim.

Ish-redaktorët

 • Susana Garcia

  Jam diplomuar për Reklamim nga Universiteti i Murcias, ku zbulova pasionin tim për të shkruarin. Që atëherë, kam bashkëpunuar me media dhe revista të ndryshme dixhitale të specializuara për bukurinë, stilin e jetës dhe mirëqenien. Më pëlqen të hulumtoj dhe të ndaj gjithçka që mësoj se si të kujdesemi për trupin dhe mendjen tonë, si dhe tendencat më të fundit në dekorim dhe modë. Qëllimi im është të ofroj këshilla dhe ide praktike dhe origjinale që mund të frymëzojnë dhe ndihmojnë njerëzit e tjerë të ndihen më mirë për veten dhe mjedisin e tyre. Përveç shkrimit, më pëlqen të lexoj, të udhëtoj, të bëj joga dhe të kaloj kohë me familjen dhe miqtë e mi.

 • Tony Torres

  Duke kërkuar versionin më të mirë të vetes, zbulova se çelësi për një jetë të shëndetshme është ekuilibri. Sidomos kur u bëra nënë dhe u detyrova të rishpikësoj veten time në stilin e jetës. Elasticiteti si koncept i jetës, përshtatjes dhe mësimit është ajo që më ndihmon çdo ditë të ndjehem më mirë në lëkurën time. Jam e apasionuar pas gjithçkaje të punuar me dorë, moda dhe bukuria më shoqërojnë në ditën time në ditë. Shkrimi është pasioni im dhe për disa vite, profesioni im. Bashkohuni me mua dhe unë do t'ju ndihmoj të gjeni ekuilibrin tuaj për të shijuar një jetë të plotë dhe të shëndetshme.

 • Carmen Guillen

  Unë jam student i Psikologjisë në Universitetin e Murcias, ku jam veçanërisht i interesuar për studimin e personalitetit, motivimit dhe vetëvlerësimit. Përveç kësaj, unë punoj si monitorues edukativ në një qendër argëtimi për fëmijë, ku më pëlqen të ndaj aktivitete argëtuese dhe edukative me djem dhe vajza. Kam shumë hobi, si leximi, udhëtimi, sporti, dëgjimi i muzikës, shikimi i serialeve dhe filmave, etj. Por nëse ka diçka për të cilën jam veçanërisht i apasionuar, është shkrimi. Që e vogël më ka pëlqyer të shprehem me fjalë, qoftë në formën e një ditari, tregimesh, letrash, esesh apo artikujsh. Një tjetër pasion im është gjithçka që lidhet me bukurinë, grimin, trendet, kozmetikën etj. Më pëlqen të jem i përditësuar me produktet e reja, të provoj produkte, të mësoj truket, të kujdesem për lëkurën dhe flokët e mi dhe të ndihem mirë me veten. Pra, ky vend është i përsosur për mua, pasi mund t'i jap lirinë asaj që më pëlqen dhe të përziej të dyja hobi.

 • Eva alonso

  Unë jam një shkrimtar bukurie që kënaqem duke ndarë këshillat, truket dhe opinionet e mia për produktet, trajtimet dhe stilet. E konsideroj veten një bloger, stilist dhe menaxher komuniteti, pasi më pëlqen të krijoj përmbajtje origjinale, tërheqëse dhe cilësore për ndjekësit e mi. Unë kam një mendje të shqetësuar dhe kurioze, dhe më interesojnë shumë tema që më frymëzojnë dhe më motivojnë. Unë jam i apasionuar pas modës, kinemasë, muzikës... dhe gjithçka që lidhet me ngjarjet dhe trendet aktuale. Më pëlqen të jem i përditësuar me atë që është në trend, çfarë është e re, çfarë dëgjohet dhe çfarë diskutohet. Unë jam Galician, kam lindur dhe jetoj në Pontevedra, një qytet i bukur dhe mikpritës. Edhe pse e dua vendin tim, më pëlqen gjithashtu të udhëtoj dhe të njoh vende, kultura dhe njerëz të tjerë. Përpiqem të lëviz sa më shumë, duke përfituar nga çdo mundësi për të ikur dhe për të pasur eksperienca të reja. Unë vazhdoj të studioj dhe të mësoj çdo ditë, pasi besoj se nuk ndaloni së rrituri dhe përmirësuari.

 • Angela Villarejo

  Jam i apasionuar pas rrjeteve sociale dhe internetit, ku ndaj vizionin dhe eksperiencat e mia për botën e modës dhe bukurisë. Më pëlqen të zbuloj dhe të provoj produkte, tendenca dhe truke të reja që përmirësojnë bukurinë femërore. Më pëlqen gjithashtu të lexoj dhe të mësoj për tema që më interesojnë, si shëndeti, mirëqenia, kultura dhe mënyra e jetesës. Qëllimi im është të frymëzoj dhe ndihmoj gratë e tjera të ndjehen më të sigurta dhe të lumtura me imazhin e tyre. Nëse doni të jeni rrezatues, mos hezitoni dhe më ndiqni! Ju premtoj se nuk do të pendoheni.

 • Valeria sabater

  Unë jam psikolog dhe shkrimtar, jam i apasionuar pas eksplorimit të mendjes njerëzore dhe shprehjes së saj me fjalë. Më pëlqen të thurr njohuritë me artin dhe mundësitë e shumta të imagjinatës, duke krijuar histori, ese dhe poezi që të ftojnë të reflektosh dhe të ëndërrosh. Si person, më pëlqen gjithashtu të ndihem mirë me veten, të kujdesem për shëndetin dhe pamjen time dhe të përcjell një imazh pozitiv dhe autentik. Prandaj, në këtë hapësirë ​​do t'ju ofroj shumë këshilla për të qenë të bukur dhe në të njëjtën kohë të mirë, bazuar në psikologjinë, estetikën dhe stilin personal. Shpresoj t'ju pëlqejnë dhe t'ju ndihmojnë të përmirësoni bukurinë tuaj të brendshme dhe të jashtme.

 • Eva cornejo

  Unë kam lindur në Malaga, një qytet i bukur dhe i gjallë në bregun jugor të Spanjës. Fëmijërinë dhe rininë e kam kaluar aty, i rrethuar nga familja dhe miqtë e mi. Gjithmonë më ka pëlqyer arti dhe dizajni, kështu që vendosa të studioj për Dizajn Grafik në Universitetin e Malagës. Jeta ime ndryshoi kur kuptova se dieta ime nuk ishte më e përshtatshme. Gjatë adoleshencës, haja ushqime të shpejta, pasta industriale dhe pije joalkoolike me sheqer, gjë që më shkaktonte probleme shëndetësore dhe vetëbesimi. Një ditë, vendosa të kthej jetën time dhe të filloj të kujdesem më mirë për veten. U interesova për ushqimin dhe gatimin e shëndetshëm dhe zbulova një botë të re shijesh, ngjyrash dhe tekstesh. Kuptova që të ushqehesha mirë nuk ishte e mërzitshme apo e vështirë, por krejt e kundërta: ishte argëtuese, kreative dhe e shijshme. Kështu lindi pasioni im për gatimin e lehtë dhe të shëndetshëm, i cili më shtyu të krijoj blogun tim: “Përbindëshi i recetës”. Në të, unë ndaj recetat, truket, këshillat dhe përvojat e mia të preferuara të kuzhinës. Aktualisht, jetoj në Valencia, një qytet që e dua për klimën, kulturën dhe gastronominë e tij. Punoj ende si grafiste, por një pjesë të kohës ia kushtoj edhe blogut tim dhe pasionit tim për gatimin.

 • Marta Krespo

  Përshëndetje! Unë jam Marta, një sociologe e cila ka qenë e magjepsur nga bota e fëmijëve që e vogël. Më pëlqen të shikoj se si argëtohen, si mësojnë dhe si shprehen. Prandaj vendosa t'i përkushtohem realizimit të videove për lodrat që pëlqejnë më shumë vogëlushët e shtëpisë. Në videot e mia, unë jo vetëm tregoj lodrat, por shpjegoj edhe përfitimet e tyre për zhvillimin kognitiv, emocional dhe social të fëmijëve. Kështu, ndërsa argëtohen, ata do të mund të marrin edhe njohuri që do t'i ndihmojnë në procesin e tyre arsimor dhe socializimi, duke mësuar të lidhen me familjen dhe mjedisin e tyre në mënyrë të shëndetshme dhe të lumtur. Qëllimi im është që videot e mia të jenë burim frymëzimi dhe argëtimi si për fëmijët ashtu edhe për prindërit e tyre dhe që së bashku ata të zbulojnë botën e mrekullueshme të lodrave.

 • Patrycja Grzes

  Unë jam një vajzë geek që i pëlqejnë serialet, librat dhe macet. Unë e dua çajin dhe e pi gjatë gjithë kohës. Kam lindur në Poloni, por prej shumë vitesh jetoj në Spanjë dhe ndihem shumë i integruar në kulturën e saj. Moda është një tjetër nga pasionet e mia dhe mendoj se kam stilin tim që pasqyron personalitetin tim. Më pëlqen të shkruaj për bukurinë nga një këndvështrim i freskët dhe origjinal, pa ndjekur trendet me germa. Besoj se veçoritë tona na bëjnë unikë dhe duhet t'i shfrytëzojmë, jo t'i fshehim. Individualiteti ynë është çelësi i suksesit dhe lumturisë sonë.

 • Imazhi i mbajtësit të vendit Carmen Espigares

  Unë jam psikolog, specialist i burimeve njerëzore dhe menaxher komuniteti. Unë kam lindur dhe jam rritur në Granada, një qytet që më ka dhënë kulturë, histori dhe bukuri. Unë jam gjithmonë në kërkim të qëllimeve të reja për të arritur, ëndrra të reja për të përmbushur. Disa nga hobet e mia? Duke kënduar në dush, duke filozofuar me miqtë e mi dhe duke parë vende të reja. Më pëlqen të eksploroj botën dhe mrekullitë e saj, afër dhe larg. Një lexues i devotshëm, nuk ka asnjë libër që mund të më rezistojë. Më pëlqen të zhytem në histori që më bëjnë të ndihem, të mendoj dhe të rritem. Unë jam gjithmonë i gatshëm të përballoj sfidat e reja me një buzëqeshje në fytyrën time. Udhëtimi, shkrimi dhe mësimi janë pasionet e mia të mëdha. Në trajnime të vazhdueshme dhe çirakë të jetës, sepse... dhe si është kjo gjë që e quajnë të jetosh nëse nuk thithim gjithçka që na ofron...? Jeta është një aventurë dhe unë dua ta jetoj atë në maksimum. Si një shkrimtare bukurie, më pëlqen të ndaj njohuritë, përvojat dhe këshillat e mia me lexuesit e mi. Besoj se bukuria është diçka që shkon përtej fizikës, është një qëndrim, një mënyrë e të qenit dhe e të qenit në botë. Qëllimi im është t'ju ndihmoj të nxirrni në pah më të mirën nga ju, për të rritur vetëvlerësimin dhe mirëqenien tuaj.

 • Alicia tomero

  Unë jam një person kreativ dhe kurioz, që e shijoj gatimin dhe pjekjen, po aq sa fotografinë dhe shkrimin. Më pëlqen të eksperimentoj me shije të reja, të kap momente të veçanta dhe të ndaj njohuritë dhe përvojat e mia. Bezzia Është vendi i përsosur për ta bërë këtë, pasi më lejon të shpreh veten në punën time dhe të hap horizonte të reja. Ajo që jam më i apasionuar është transmetimi i ideve, truket dhe krijimi i informacionit për t'i ndihmuar njerëzit të ndihen më mirë, më të bukur dhe më të lumtur. Për më tepër, më pëlqen të jem i përditësuar me tendencat më të fundit në bukurinë, modën dhe stilin e jetës dhe të mësoj nga njerëz të tjerë që ndajnë interesat e mia.