Thekshëm kungull i njomë dhe djathë dhie

Thekshëm kungull i njomë dhe djathë dhie

La kungull i njomë i kripur dhe djathë dhie thekshëm që ju inkurajojmë të përgatiteni sot do të bëhet një nga të preferuarat tuaja. Pse Sepse përveç se është një recetë shumë e thjeshtë dhe me një ndërthurje befasuese aromash, është një recetë me një prezantim shumë të mirë.

Prezantimi i tij do ta bëjë këtë recetë jo në një mendje në asnjë tryezë. Për shkak të thjeshtësisë së saj, ju mund ta përshtatni atë në menunë tuaj javore, por gjithashtu ta shërbeni atë në raste më të veçanta kur keni mysafirë në shtëpi. E prerë në pjesë individuale, mund të shërbejë si fillestar për 8 persona.

Nuk do të përhapet aq shumë, kur vini bast për këtë tortë si pjatë kryesore. Ne e kemi provuar atë dhe besojmë se shoqëruar nga një sallatë e ngrohtë me patate dhe salmon të gatuar si ai që ne propozuam disa muaj më parë, është ideal për tre persona.

Përbërësit

 • 2 qepë, të julienuar
 • 1 fletë ëmbëlsira
 • 1 kungull i njomë, i prerë hollë
 • 8-12 feta djathë dhie
 • Kripë
 • piper
 • arrëmyshk
 • Vaj ulliri ekstra i virgjër

Hap pas hapi

 1. Push qepën në Julienne, në një tigan me dy lugë vaj, derisa të jetë i butë dhe të ketë marrë pak ngjyrë; 10 minuta afërsisht. ⠀ Pastaj, lëreni në një sitë për të hequr vajin e tepërt derisa të ftohet.
 2. Përhapni fletën e ëmbëlsirave në një myk në mënyrë që të mbulojë tërë bazën dhe të ngjitet në mure midis një dhe dy centimetra.

Thekshëm kungull i njomë dhe djathë dhie

 1. Shpërndani qepën tashmë e ftohtë në sipërfaqe.
 2. Në qepë vendosni një shtresa e feta kungujsh dhe mbi këto fetat e djathit të dhisë.
 3. atëherë shtoni një majë kripë, piper dhe arrëmyshk i integruar.

Thekshëm kungull i njomë dhe djathë dhie

 1. tani vendosni një shtresë të dytë të kungujve, sezonin dhe spërkat me një shi të vaj ulliri
 2. Piqeni në një furrë të parangrohur në 200 ° C 25 minuta ose derisa pasta e ëmbël të jetë e artë dhe e freskët.
 3. Nxirrni kungulleshkat e njelmët dhe djathin e dhisë nga furra dhe shijojeni të nxehtë.

Thekshëm kungull i njomë dhe djathë dhie


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.