Stilet e verës: koha për të nxjerrë pantallonat e shkurtra nga dollapi

Stilet e verës me pantallona të shkurtra

Gjithçka tregon se këtë javë do të jemi në gjendje të shijojmë një kohë vere, edhe pse zyrtarisht nuk do të hyjmë në këtë sezon deri në 21 qershorin e ardhshëm. Koha për të hequr, pra pantallona të shkurtra ose të shkurtra, për të krijuar stile si ato që ndajmë sot.

Pantallonat e shkurtra janë një veshje e lidhur me verën, megjithëse ka edhe nga ata që i veshin ato në dimër. Një veshje perfekte për të shijuar ditët më të nxehta të kombinuara me këmisha, bluza apo këmisha dhe sandale apo këmisha. Dëshironi të dini se si e bëjnë këtë?

Si zakonisht, çdo të hënë ne kemi përdorur llogaritë e ndryshme të modës për të ndarë nëntë pamje me ju. Nëntë veshje verore me një emërues të vetëm të përbashkët: të gjitha paraqesin pantallona të shkurtra ose pantallona të shkurtra.

Stilet e verës me pantallona të shkurtra

Tendencat

Ne mund të vlerësojmë trende të ndryshme nëse i referohemi këtij lloji të pantallonave. Pantallona të shkurtra xhins janë ende një nga më të popullarizuara kur mbërrin vera, megjithatë, këtë vit pantallona të shkurtra me bel të lartë prodhuar ne pëlhura të lehta si liri. Më e mira, pa dyshim, për t'u përballur me ditët më të nxehta.

Stilet e verës me pantallona të shkurtra

Nëse u referohemi opsioneve të ndryshme për t'i kombinuar ato, duhet të flasim gjithashtu për dy tendenca. E para, e frymëzimit minimalist, na fton t'i kombinojmë ato me Bluza themelore ose bluza të bardha ose e zezë dhe për të kompletuar pamjen me sandale të sheshta ose bluza për një komoditet më të madh.

Një trend i dytë na inkurajon të kombinojmë pantallona të shkurtra me këmisha apo bluza të frymëzuara nga boho. Mund të jenë këmisha me shtypje lulesh dhe / ose me detaje të modës si dantella, këputje ose mëngë të fryra. Për të kompletuar pamjen tuaj, do t'ju duhet vetëm sandale me takë të ulët ose të mesme, ato me të cilat ndiheni më rehat dhe pajisje raffia.

A keni veshur pantallona të shkurtra zakonisht në verë? Apo preferoni të vishni funde apo fustane kur doni të shkoni shkurtë?

Imazhe - @whewalse, @bartabacmode, @adelinerbr, @tsangtastic, @ fleuron.paris, @collagevintage, @lionseb, @auroraartacho


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.