Buds me djathë të shkrirë dhe açudon

Buds me djathë të shkrirë dhe açudon

Sot në Bezzia ne përgatisim një fillestar shumë i thjeshtë, ideal për të befasuar ata që janë në shtëpi gjatë fundjavës ose të shërbejnë si fillestar në mbledhjen tjetër familjare. Nuk do t'ju marrë më shumë se 10 minuta në kuzhinë, por mënyra e montimit të saj do të jetë tërheqëse për darkat.

përdorim përbërës cilësorë është e rëndësishme në mënyrë që kjo ngrënie të mos mbetet pa u vërejtur. Mund ta personalizoni pjatën me një djathë të pëlqyeshëm; Ne kemi përdorur një dhi me aromë të fortë, por mund të vini bast për një më të butë. A guxoni ta përgatisni?

Përbërësit

 • 2 sytha
 • 4 pykë djathi prej 0,5cm. i trashë
 • 4 açuqe
 • 1 qepë të bardhë, të copëtuar imët
 • Vaj ulliri ekstra i virgjër
 • Uthull balsamike
 • Kripë flake

Hap pas hapi

 1. Lani mirë sythat, hiqni gjethet që nuk janë të shëndetshme dhe prerë ato në gjysmë gjatësi Vendosini me fytyrë poshtë në një ose më shumë pjata.
 2. Përgatitni salcën duke kombinuar vajin dhe uthullën në një tas të vogël. Shtoni qepën dhe rezervoni.
 3. Mikrovaloni pykat e djathit derisa të zbuten dhe pak i shkrirë. Vendosni një pykë në secilën gjysmë të sythit dhe në majë të saj, një açugë.
 4. Lëvizni vinaigretën dhe ujitni sythat me të. Përfundoni duke përhapur disa thekon kripë sipër.
 5. Shërbejeni menjëherë.

Buds me djathë të shkrirë dhe açudon


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)