Albumet e reja të ardhshme që mund të blini në prill

Disqe të reja

Çdo fillim të muajit ne ndajmë me ju në Bezzia lajme muzikore që janë akoma për të ardhur. Dhe këtë Prill, nuk do të jenë disa albume të reja që dalin në treg. Ne nuk mund t'i sillnim të gjithë, kështu që kemi bërë një përzgjedhje të vogël me emra si Love of Lesbian, Zahara ose The Who. Cilin do të dëshironit të dëgjonit?

Taylor Swift - Fearless (Versioni i Taylor)

Taylor Swift shikoni albumin e tyre të dytë Fearless lëshuar fillimisht në 2018, duke përfshirë 6 këngë bonus përveç atyre të përfshira në versionet origjinale dhe platin. Si një prezantim i vetëm, ne tashmë kemi qenë në gjendje të dëgjojmë Love Story, pasuar nga You all over me, një nga 6 këngët e pa publikuara.

Për këtë album Taylor kohët e fundit deklaroi: “Kur e kujtoj albumin pa frikë dhe gjithçka që është bërë, falë teje, një buzëqeshje krejt e pavullnetshme më shfaqet. Ishte epoka muzikore në të cilën u krijuan shumë nga shakatë tona, ne i dhuruam njëri-tjetrit shumë përqafime dhe shumë shtrëngime duarsh, u formuan lidhje të pathyeshme, kështu që, para se të shtoja ndonjë gjë tjetër, më lejoni të them se ka qenë një nder të jesh një adoleshent me ti Dhe për ata prej jush që kanë mbërritur pas vitit 2008, unë jam jashtëzakonisht i lumtur që mund të përjetoj një pjesë të kësaj ndjenje me ju shumë shpejt. Tani që mund ta vlerësoj në tërësinë e tij të çuditshme, të ndezur, kaotike ".

Dashuria e Lezbike - VEHN

VEHN - shkurtesa për Udhëtimin Epik në Askund - është titulli i Dashuria e albumit të nëntë Lesbian. Një album për të cilin ata punojnë në La Casamurada dhe Blind Records gjatë vitit 2020 dhe që përfshin 12 këngë të prodhuara nga Ricky Falkner dhe Santos & Fluren.

Edhe pse nuk do ta shohë dritën deri më 16 prill, ne kemi qenë në gjendje të dëgjojmë se si Cosmos i parë i parë (Solar Antisystem), së cilës ata i kanë ndjekur Udhëtimi Epik në Askund, Bota dhe Jugu me Bunbury. Një bashkëpunim që, megjithatë, nuk është i vetmi, pasi që Cristina Martínez dhe Álbaro Arizaleta nga El columpio asesino gjithashtu shfaqen në album.

Burrito Kachimba e Derby Motoreta - Fije e zezë

Fije e zezë është albumi i dytë nga Burrito Kachimba i Derby Motoreta. Prodhuar si puna e tij e mëparshme nga Jordi Gil, Tera Bada dhe vetë grupi, ajo llogaritet si një parapamje me El valle, një temë që Gitana vazhdon.

Ismael Serrano - Ne do të jemi

We will be është një koleksion prej 13 këngësh që mund të kemi në duart tona që nga 23 prilli. Kohët e fundit tashmë mund të dëgjonim avancimin e parë, një këngë të titulluar Because we were që ka bashkëpunimin e Clara Alvarado dhe Litus. Por këto nuk janë bashkëpunimet e vetme në album; Shfaqen gjithashtu si mysafirë: Pablo Alborán, Ede dhe Jimena Ruiz Echazú.

«Megjithëse këngët pothuajse gjithmonë i japin nderim të kaluarës, ka melodi dhe vargje që kanë një thirrje për të ardhmen. Unë mendoj se ky album ndan atë pamje ". Ka thënë Ismael Serrano. «Çdo poezi lind nga një dialog me veten. Dhe në këtë ushtrim terapeutik, këto këngë janë një udhëtim i vetë-zbulimit në të cilin unë rishikoj kush jam, me të gjitha pasojat e saj: prirja për të idealizuar humbjen ose dashurinë romantike, zhvatjen e fshehur pas disa këngëve të zemrës, krenaria e asaj që thotë 'Kështu ju thashë', poza e kantautorit e kënaqur që u takua edhe pse ai maskohet si një humbës i përjetshëm.

Kush - Kush shitet

Edicioni super luksoz i Kush e shet atë Përfshin 46 këngë të pa botuara kurrë më parë nga bendi është një tjetër nga albumet e reja. Fillimisht i lëshuar në Dhjetor 1967 dhe më vonë i përshkruar nga Rolling Stone si "Albumi më i mirë i Kush", ideja prapa The Who Sell Out erdhi në Pete Townshed dhe nuk ishte askush tjetër përveç krijimit të një albumi koncept falas në këtë faqe. Që banda shkruajti zhurmat e tyre duke paguar haraç për radio stacionet pirate dhe duke parodizuar një shoqëri gjithnjë e më konsumiste. Por kjo nuk ishte gjëja më revolucionare; ishte për të shitur hapësirë ​​reklamuese në vetë albumin, siç mund të shihet në kopertinat e përparme dhe të pasme.

Zahara - Kurvë

Më 30 Prill do të shohim dritën "Puta", një album i ri nga Zahara nga i cili tashmë kemi qenë në gjendje të dëgjojmë tre përparime: Merichane, Kënga e vdekjes dhe shpëtimit dhe Taylor. Albumi do të ketë gjithsej 11 këngë dhe do të jetë në dispozicion në formate të ndryshme siç shpjegon vetë Zahara në historitë e saj në Instagram. Në këto histori kemi mundur të zbulojmë edhe një pjesë të paketimit të këtij albumi të ri, diçka për të cilën Zahara kujdeset shumë dhe që e bën punën e tij shumë më të veçantë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.