Pamje të ngrohta dhe komode për ditët më të ftohta

Pamje të ngrohta dhe komode

Këtë javë shumë prej nesh po vuajmë nga temperaturat e ulëta të dimrit. Dhe për t'u përballur me ta na është dashur të nxjerrim doreza, shalle dhe kapele nga dollapi; aksesorë që deri më tani nuk i kishim nevojë. ne kemi krijuar kështu pamje të nxehtë dhe komode për ditët më të ftohta si ato që ju tregojmë.

kur presioni i ftohtë dhe bora ose shiu duket se kompletojnë një skenar tipik dimëror, ajo që duam më shumë është të veshim diçka që jo vetëm që na mban ngrohtë, por është edhe e rehatshme në mënyrë që të mund të lëvizim të sigurt. Ne iu drejtuam pantallonave të leshta, kërcyes të qafës së lartëÇizme me taka të ulëta...

Bazat për të ftohtin

L leshi, lesh kashmiri dhe trikotazh bëhen aleatë të mëdhenj për të përballuar ditët më të ftohta të vitit. Dhe tandemi i përbërë nga pantallona, ​​një pulovër dhe një pallto e gjatë, më të njohurit, megjithëse ka gjithmonë përjashtime.

Pamje të ngrohta dhe komode

Në këto ditë të ftohta aksesorët marrin po aq rëndësi sa edhe vetë veshjet. Kapelet dhe beretat na ndihmojnë të mbajmë kokën ngrohtë, megjithëse janë shalle dhe shalle XXL komplementi që duket se askush nuk e harron. Në ngjyrat e çelura janë mjaft trend.

Pamje të ngrohta dhe komode

Nëse flasim për këpucë, çizmet e ulëta ata ndajnë rëndësi me ato me taka mesatare. Të parat janë të preferuarat në ditët me shi, breshëri apo borë, kur dyshemetë e rrëshqitshme ju ftojnë të vini bast për këpucët e ulëta dhe tabanin e gomës. Por këto të fundit nuk zhduken, sidomos në ambiente të caktuara profesionale.

Ka aksesorë të tjerë që nuk shihen por janë. Të çorape leshi ose termike, për shembull, ato të ulëta ose çizmet na ndihmojnë t'i mbajmë këmbët ngrohta. Ose geta të trasha, perfekte në kombinim me një fustan të gjatë të thurur, për shembull, dhe çizme të gjata.

I përballoni mirë ditët e ftohta? A ju pëlqeu të nxirrni të gjithë artilerinë e rëndë nga dollapi për të krijuar pamje të nxehta dhe komode si këto?

Imazhe - @zinafashionvibe, @emswells, @patriciawirschke, @darjabarannik, @tsangtastic, @solenelara, @indy.mood, @brunechocolat


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.