Si të krijoni sytë jeshilë

Ngjyra e eyeliner për sytë e gjelbër

A dini si të krijoni sytë jeshilë? Ato janë një nga pamjet më sensuale dhe me pasion. Isshtë e vërtetë që brenda saj, ne gjithashtu mund të gjejmë hije të ndryshme të gjelbërta, por gjithsesi ju lëmë këshillat më të mira në mënyrë që sytë tuaj të intensifikohen edhe më shumë.

Nëse e shihni që provoni por nuk merrni rezultatin e pritur, Ne do t'ju japim idetë më të mira në mënyrë që të përfitoni sa më shumë nga pamja juaj. Grimi është gjithmonë aleati ynë më i mirë për të gjitha momentet e ditës dhe natës dhe për të na ndihmuar të intensifikojmë atë që duam dhe të fshehim atë që nuk e bëjmë. Le të merremi me biznesin!

Si të bëni përbërjen e syve të gjelbër hap pas hapi

Grimi i syve është gjithmonë një nga proceset që ne duam të bëjmë. Por është e vërtetë që nuk përshtatet gjithmonë siç do të kishim ëndërruar. Në këtë rast, ne do t'ju lëmë një hap pas hapi që do t'ju marrë shumë pak kohë, kështu që, le të shkojmë në punë!

 • Përgatitja e lëkurës është thelbësore. Prandaj, mos harroni të vendosni pak krem ​​hidratues në fytyrën tuaj dhe pas saj, themelin ose përbërjen tuaj të zgjedhur për rastin. Kur bëhet fjalë për qepallën, ka edhe disa abetare që janë perfekte që hijet të marrin më shumë ngjyra dhe të zgjasin më shumë.
 • Tani ju duhet zgjidhni të paktën dy hije të së njëjtës ngjyrë hije. Më e lehta do të kalojmë në të gjithë qepallën e lëvizshme dhe do të shkrihemi mirë.
 • Me ngjyrën më të errët do t’i japim më shumë thellësi duke theksuar fundin e syrit që shkon drejt tempullit dhe gjithashtu duke e zbatuar atë në pjesën e palosjes. Por po, në këtë zonë të fundit do ta turbullojmë që të mos ketë vija.
 • Sa më afër lotit, aq më e lehtë do të jetë ngjyra, kështu që ne e lëmë atë të jetë më intensive në ekstremin tjetër që kemi përmendur.
 • Kur të keni aplikuar hijet, është koha që zgjidhni një eyeliner. Mund të jetë laps ose i lëngshëm dhe me të do të tërheqim vijën e sipërme, afër qerpikëve.
 • Në pjesën e lotit do të japim një prekje të ndriçuesit. Shumë pak, vetëm një pikë e vogël në mënyrë që syri ynë të ndizet dy herë.
 • Në fund, asgjë si të aplikosh pak bojë për vetulla për t’i dhënë më shumë vëllim syrit.

Si të krijoni sytë jeshilë

Çfarë ngjyrash eyeliner për sytë e gjelbër

Si një eyeliner, tashmë e dini që mund ta merrni të dyja në formën e lapsit, lëngut ose xhelit. Shtë e vërtetë që ne gjithmonë duhet të ndjekim komoditetin tonë. Megjithëse në xhel do të duhet gjithmonë ta turbullojmë pak në mënyrë që të mos jetë aq e shënuar. Por kjo tashmë është për shijen e të gjithëve. Ajo që bëni është që të qëndroni me ngjyrat që bien më shumë në sy për të ditur të krijoni sytë jeshilë.

Ngjyra e zezë do t'i japë asaj shumë intensitet dhe është perfekte nëse keni zgjedhur një 'Smokey Eyes'. Ai stil i tymosur që do të jetë ylli i netëve tuaja më të mira dhe ngjarjeve të rëndësishme. Ndërsa nëse doni më shumë natyrshmëri, gjithmonë mund të zgjidhni atë eyeliner jeshil që thekson pamjen. Një tjetër nga ngjyrat e eyelinerit që nuk mund të humbni është kafe. Bluzë ose tonet gri nuk rekomandohen.

Hije që i bëjnë lajka syve të gjelbër

Ngjyrat e hijeve të gjelbërta të syve

Si të krijoni sytë jeshilë dhe cilat hije janë perfekte për to? Me siguri në më shumë se një rast ju i keni pyetur vetes këtë, mirë, ne do t'ju themi se është e vërtetë që kjo ngjyrë e syve mund të ketë hije të ngjyrave dhe toneve të ndryshme. Por ne duam që ata të shkëlqejnë edhe më shumë dhe për këtë, asgjë e ngjashme tonet e arta, ku shkojnë kafe janë një nga idetë më të mira për sytë tuaj. Por gjithashtu trëndafili është një tjetër nga aleatët më të mirë dhe vjollca. Por është e vërtetë që kjo e fundit është gjithmonë në buzët e të gjithëve. Jo sepse nuk është një ton perfekt por sepse është e vështirë ta kombinosh në një mënyrë më natyrale.

Si të krijoni sytë jeshilë për një parti

 • Ju do të aplikoni një hije gri e hapur në të gjithë qepallë.
 • Ju mund ta bëni kontrastin me një hije e ngjyrës së patëllxhanit ose gri e errët. Kjo do të shkojë në skajin e jashtëm të syrit dhe deri në mes të tij, duke e turbulluar mirë.
 • Nga mesi i qepallës drejt kanalit të lotit, ngjyra bëhet përsëri e qartë. Me një prekje të ndriçuesit në lot.
 • Kaloni një furçë të pastër për të përzier mirë të gjithë qepallën, duke shmangur rrudhat.
 • Vijëzoni me një hije të errët dhe vendosni bojë për vetulla.

Tani ju e dini se si të krijoni sytë jeshilë në mënyrë që ta merrni parasysh në takimet tuaja të rradhës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.