Robotët e kuzhinës, cilin duhet të zgjedh?

Robotët e kuzhinës

Isshtë një nga pyetjet që mund t'i bëjmë më shumë vetes dhe është se ka shumë dhe të larmishme robotë kuzhine që kemi në treg. Pra, ndonjëherë është pak e vështirë për ne të zgjedhim një. Ne nuk e dimë se çfarë duhet të shikojmë para se të fillojmë në të, kështu që sot ne do t'ju ndihmojmë.

Ne do t'ju japim këshillat më të mira dhe gjithashtu të gjithë informacionin e saktë në mënyrë që zgjedhja juaj të jetë më e mira për nevojat tuaja. Sepse jo të gjithë kemi të njëjtat, por duam të bëjmë një blerje të mirë dhe të qëndrueshme. Pra, ju jeni në duart më të mira dhe tani do t'ju tregojmë.

Cili është roboti më i mirë për gatim

Pa dyshim ka shumë marka dhe shumë modele që keni në treg. Por nga të gjithë ata, gjithmonë duhet të mendoni për një seri hapash përpara se t'i blini. Sepse është e vërtetë që ato kanë përparësi të mëdha por këto duhet të përshtaten me jetën tonë.

 • Kapaciteti i makinerive tona të kuzhinës është një nga pikat themelore. Sepse ne do ta vlerësojmë këtë sipas darkave që jemi. Nëse zakonisht jeni katër persona për të ngrënë, nuk do të jetë e njëjta gjë në shtëpi që jetojnë dy ose ndoshta vetëm një. Pra, ju keni modele dy litra, si dhe 5 litra.
 • Fuqia është një tjetër nga pikat kryesore. Sepse më shumë fuqi është sinonim i më shumë fuqisë dhe se do të zgjasë shumë më gjatë dhe me rezultate më të mira. Disa kanë fuqi 500W, ndërsa të tjerët tejkalojnë 1000W larg.
 • Funksionet që ka është një tjetër nga idetë për të parë. Sepse disa kanë deri në 12 funksione dhe të tjerët mbi 8. E mira është të dini se cilat sjell dhe të mendoni nëse do të vijë me to në varësi të pjatave që zakonisht përgatisni. Modelet më themelore tashmë kanë funksionet kryesore dhe të nevojshme.
 • Sa më shumë funksione të kenë, aq më shumë pajisje do të ofrojnë gjithashtu për t'i lehtësuar ato.
 • Ju duhet të siguroheni që pjesët dhe aksesorët pastrohen lehtë ose që mund të shkojnë në pjatalarëse., gjithmonë duke kursyer kohë.

Udhëzues për blerjen e një roboti kuzhine

Cili është roboti i kuzhinës më i shitur

Nëse pyesni se cili është roboti më i mirë i kuzhinës, ne nuk mund t'ju përgjigjeshim vetëm me një sepse ka disa mënyra që tregojnë. Por ka disa që e kanë pozicionuar veten si robotët më të shitur në Amazon.

 • Vendi i parë i takon robotit Cecotec Mambo Ka 30 funksione, 3,3 litra kapacitet, si dhe një libër recetash dhe është i sigurt për larjen e enëve. Nëse keni nevojë për një ndihmës të mirë, mos hezitoni ta blini këtu.
 • Sigurisht nëse akoma doni të kurseni pak më shumë para por keni mundësi të shkëlqyera pranë jush, ekziston ky model që mund ta shihni këtu dhe ky tjetri që shitet këtu i njëjtë E para me 900W dhe funksionet më të domosdoshme, ndërsa e dyta ka 8 menu para-konfiguruar dhe 5 litra kapacitet.
 • La markë Moulinex Ajo gjithashtu ka disa modele të robotëve të kuzhinës që janë pozicionuar në mesin e shitësve më të mirë. Njëri prej tyre është ai me kapacitet 3,6 litra, si dhe një libër recetash dhe 5 programe automatike që gjetëm këtu.

Avantazhet e robotit të kuzhinës

Cilat janë avantazhet e robotëve të kuzhinës

Ne tashmë kemi parë atë që duhet të shikojmë kur e blejmë, si dhe disa nga modelet më të shitura. Epo, duke i ditur të gjitha këto, mbetet vetëm të përqendrohemi në avantazhet.

 • Ata na kursejnë kohë në kuzhinë, pasi ato janë të programueshme dhe do të kryejnë të gjithë punën pa pasur nevojë që ne të jemi në pritje.
 • Të dy temperatura dhe koha janë të rregulluara që barazohet me një rezultat më të mirë.
 • Ata kanë libra me receta që na ndihmojnë të përgatisim pjata në mënyra të ndryshme.
 • Sapo mbaroi, nuk do të keni aq shumë për të pastruar dhe kuzhina juaj do të jetë më se e përsosur gjithmone.
 • Ata janë të fuqishëm dhe gjithnjë e më shumë kanë një dizajn më kompakt kështu që ato nuk zënë shumë hapësirë.

Me siguri pas gjithë kësaj, ju do t'u keni dhënë atyre një vijë të mirë për ta integruar atë në tuajin e përditshëm! Makineritë e kuzhinës do t'ju ndihmojnë në çdo kohë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.