Pse duhet të përdorni një serum flokësh

Serum flokësh

Nuk ka rëndësi nëse flokët tuaj janë të gjatë, të shkurtër, kaçurrela, të drejtë, kafe, kafe apo bjonde, pasi ajo që zakonisht ka rëndësi në fund të fundit është që ju të keni të shëndetshëm dhe të kujdeseni për flokët, diçka që nuk arrihet lehtë. Ne do t'ju japim ca sa ide për të mësuar se si të përdorni serumin e flokëve. Ashtu siç kujdesemi për fytyrën tonë, është e nevojshme të kujdesemi edhe për shëndetin e flokëve. Essentialshtë thelbësore të zbatohen produktet e nevojshme për këtë.

Ne do të flasim për pse duhet të përdorni një serum flokësh dhe përfitimet e bërë kështu. Serumi është një produkt që gjejmë edhe për fytyrën dhe që ka përbërës aktivë të përqendruar për t’u kujdesur thellë për flokët, duke vepruar aty ku është e nevojshme, pasi ekzistojnë shumë lloje të serumit.

Për çfarë shërben

Serum flokësh

El Serumi i flokëve është një produkt efektiv për tu kujdesur maksimalisht për flokët që janë më të dëmtuar ose që kanë nevojë për kujdes shtesë, përtej asaj që ne ofrojmë çdo ditë. Në këto produkte zakonisht ka një përqendrim të lartë të përbërësve aktivë që ndihmojnë në riparimin e dëmtimit të muajve në flokë, prandaj ato priren të jenë kozmetikë më të shtrenjtë. Edhe pse është gjithashtu e vërtetë që serumet aplikohen vetëm herë pas here, për të kryer një kurë për kujdesin e flokëve. Mund të gjeni serume që përshtaten me nevoja të ndryshme, por e vërteta është se këto lloje të produkteve në përgjithësi priren të përqendrohen në dhënien e shkëlqimit të flokëve, mbylljen e kutikulave, hidratimin e tyre dhe kujdesin për lëkurën e kokës.

Si të aplikoni serumin

El serumi i flokëve zakonisht aplikohet në sasi shumë të vogëlMeqenëse është një produkt i përqendruar, nuk duhet të përdorim shumë. E njëjta gjë vlen edhe për serumet e fytyrës. Me disa pika masazhohet në flokë të thatë ose të lagur, në varësi të efektit të dëshiruar. Zbatohet në skajet dhe rritet. Normalisht mund të aplikohet edhe në lëkurën e kokës dhe rrënjët. Në çdo rast, ne gjithmonë duhet të lexojmë udhëzimet e prodhuesit për të njohur përdorimin e tij të saktë dhe mënyrën e shpërndarjes së tij.

Një serum për çdo qime

Flokë të bukur me serum

Sot gjejmë shumë mundësi për sa i përket kozmetikës. Një prej tyre është se ne mund të shohim shumë lloje të produkte për flokët në temën e serumit. Një nga më të blerat kohët e fundit është ai që përqendrohet në kujdesin për flokët duke aplikuar nxehtësi, duke shmangur gjithashtu cërcitjen. Këto lloje të serumit zakonisht aplikohen me çdo larje flokësh në mënyrë që flokët të mos dëmtohen duke aplikuar mjete ngrohëse si hekura ose tharëse flokësh. Rezultati është mbrojtja e flokëve me një kutikulë të mbyllur, më të shkëlqyeshme dhe pa maja të ndara. Shtë një serum që mbron dhe parandalon dëmtimin e flokëve.

El flokët kaçurrelë janë një lloj tjetër flokësh që duhet të kërkoni për një serum i përshtatshëm për karakteristikat e tij. Ka disa që mund të ndihmojnë në mirëmbajtjen e rrotullimit dhe hidratimit. Ky flok ka tendencë të jetë më i thatë dhe të humbasë shkëlqimin, përveç ngatërrimit më lehtë, kështu që serumi mund të jetë një shtesë e mirë për t'i dhënë asaj hidratim shtesë herë pas here që i mban kaçurrelat të përcaktuara dhe të hidratuara. Frizz është një nga armiqtë e mëdhenj të këtij lloji të flokëve.

Serum hidratues

El serumi në hidratim është një tjetër nga më të kërkuarit. Normalisht, nëse po kërkojmë një serum cilësor, është të hidratojmë thellë të gjitha llojet e flokëve. Ka serum që madje mund të gjenden me një çmim shumë të volitshëm dhe që na ndihmojnë të japim hidratim shtesë të flokëve. Problemi i skajeve të thata është diçka që ndodh pothuajse gjithmonë dhe serumet mund të ndihmojnë për t'i dhënë fund kësaj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.