Idetë e manikyrëve që do të përfshijnë këtë verë 2021

Ide manikyrësh për verën 2021

Megjithëse vera 2020 nuk ishte siç e prisnim, duket se në vitin 2021 mund të fillojmë të ëndërrojmë qoftë edhe pak dhe gjithmonë me kokë. Prandaj, në mënyrë që të gjallëroni momentin edhe pak, asgjë si bast idetë e manikyrëve që do të përfshijnë këtë verë 2021, e cila është tashmë rreth qoshe.

Kjo është arsyeja pse në mënyrë që të mos mbeteni pas, ne ju sjellim një sërë idesh që janë themelore, të domosdoshme dhe që do t'i dashuroni. Kështu që ju mund të shkoni duke kombinuar përfundimet e manikyrëve tuaj të preferuar me ngjyrat më të mira. Dëshironi të zbuloni për çfarë bëhet fjalë?

Çfarë ngjyre thonjsh është përdorur këtë verë 2021

Ne fillojmë me një nga temat më të rëndësishme, e cila është duke folur për ngjyrën që do të jetë më shumë këtë sezon. Gjithashtu, ata vënë bast në rozë, në të gjitha nuancat e saj. Por është e vërtetë që ngjyra e verdhë gjithashtu do të luajë një rol kryesor. Me fjalë të tjera, ngjyrat më të ndritshme janë ato që do të veshim këtë verë. Diçka që tashmë e prisnim sepse kemi nevojë për më shumë shkëlqim dhe më shumë gëzim, gjithashtu në thonjtë tanë. Me siguri një rozë bubblegum e kombinuar me të bardhën do të formojë një manikyr më se perfekt, si dhe të verdhën për t’i dhënë jetë disa luleve. A nuk është kjo një ide e shkëlqyeshme?

Manikyr i modës me lule

Trendet e thonjve 2021 bast për natyralitetin

Shtë e vërtetë që nëse ju pëlqen t’i vishni ato shumë të theksuara, ne nuk do ta heqim atë iluzion. Por është që përveç të gjitha opsioneve që kemi, duket se kjo verë po vë bast për natyralitetin. Thonjtë më të shkurtër, me forma paksa ovale, janë ato që do u japin duart tuaja më shumë stil.. Isshtë e vërtetë që në verë zakonisht kemi më shumë ngjarje dhe si të tillë, na pëlqen të ndryshojmë manikyrën tonë. Atëherë po, do të jeni në gjendje të zgjidhni herë pas here ato dizajne që ju pëlqejnë aq shumë. Mos harroni se thonjtë e pastruar mirë, me një lustër themelor si nudo ose të bardhë dhe një shkëlqim të shkëlqimit gjithmonë do të triumfojnë.

Printimet e luleve janë një nga idetë e manikyrëve që janë gjithëpërfshirëse

Pa dyshim, përfundimi me lule është gjithmonë një nga ato idetë e manikyrëve që nuk dalin kurrë nga moda. Prandaj, nuk dëmton që ne ndryshojmë stilet. Për shembull, margaritë e vogla janë gjithmonë një nga lulet më të kërkuara, megjithëse mund të vizatoni disa petale ose të tërhiqeni nga afishe. Këto na japin një përfundim të mirë profesional dhe gjithashtu, perfekt për të qenë në gjendje të tregojmë në momente specifike. Përveç kësaj, siç e dini mirë, gjithmonë mund ta bëni modelin të jetë vetëm një gozhdë ose në disa. Varet nga ju!

Manikyr me dizajn psikedelik

Motive gjeometrike në duart tuaja

Shtë një tjetër nga ato opsione që nuk mund të kalojnë pa u vënë re. Po, mbase është e vërtetë që nuk ka një periudhë të përcaktuar sepse në secilën prej tyre ato do të jenë një trend. Kjo është arsyeja pse në verë duket se atij i pëlqen të dalë më i fortë se kurrë. Cfare ka me shume, nëse shtohen penela të caktuara psikedelike, edhe me mire. Mund t’i kombinoni me tone të lehta dhe të gjalla për t’i bërë të dallohen si kurrë më parë. Me siguri në atë mënyrë do të arrini një rezultat më kreativ.

Pikat polka do të jenë gjithashtu idetë tuaja ideale për manikyr

Ashtu si me motivet gjeometrike, pikat polka nuk janë një nga ato ide që do të na befasojnë, por ata duan të jenë pranë nesh edhe gjatë verës. Prandaj, kjo na jep mundësi të shkëlqyera vetëm duke menduar për të. Sepse është momenti në të cilin ne mund të kombinojmë ngjyrat që na pëlqejnë më shumë ose të lëmë veten të merren nga ato që përmendëm si rozë dhe të verdhë për të krijuar një trend. Të famshmit tashmë zgjedhin pikat me polka me një stil gradientA nuk është një ide e mirë?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.