Guri i bardhë: Produkti yll për shtëpinë tuaj

Guri i bardhë për pastrimin e shtëpisë

E njihni gurin e bardhë? Me siguri keni dëgjuar për të, sepse është thelbësore për shtëpinë tonë. Por edhe nëse nuk e besoni, kur i dini të gjitha përfitimet e tij, do të dilni për të nëse nuk e keni tashmë. Ndonjëherë është e vërtetë që ne kërkojmë produkte specifike për çdo sipërfaqe. Por, çfarë do të mendonit nëse keni gjithçka në një?

Somethingshtë diçka që Do të na shpëtonte si në hapësirë ​​në shtëpi ashtu edhe në atë ekonomik. Pra, tani mund të fillojmë të zbulojmë të gjitha avantazhet që ka guri i bardhë dhe si mund të përdoret për të përfituar sa më shumë prej tij. Ne ju tregojmë gjithçka që të mos humbisni detaje!

Çfarë mund të pastrohet me gurin e bardhë

Këtu thuajse do të duhej t'i bënim vetes pyetjen e kundërt: Çfarë është ajo që nuk mund të pastrohet me gur të bardhë? Sepse e vërteta është se kur mendojmë të pastrojmë shtëpinë tonë, ky lloj produkti natyral mund të përdoret në shumicën dërrmuese të sipërfaqeve. Prandaj, si plastika ashtu edhe smalti ose çeliku inox mund të pastrohen me të. Por është gjithashtu, Do të jetë e përkryer për argjendin, bakrin dhe madje edhe kristalet. Përveç kësaj, në kuzhinë mund të pastrojmë edhe lavamanin edhe pllakën e qeramikës dhe mermerin ose granitin.. Është gjithashtu i përsosur për banjot dhe rubinetat, si dhe për heqjen e njollave të ndryshkut. Ndaj mos kini frikë ta përdorni, veçanërisht në ato vende që një pastrim bazë mund t'i rezistojë.

Përfitimet e gurit të bardhë

Si përdoret guri i bardhë

Është e vërtetë që do të ketë disa opsione, por disa nga më elementët zakonisht vijnë me një sfungjer për të lehtësuar pastrimin. Këtë pandispanje duhet ta lagim dhe ta kullojmë mirë. Më pas, do ta kalojmë përmes gurit të bardhë dhe më pas në sipërfaqen që do të trajtohet. Si rregull i përgjithshëm, nuk do të jetë e nevojshme të fërkoni shumë. Pasi të keni ngopur plotësisht sipërfaqen, hiqeni me një leckë të lagur derisa të mos ketë mbetur nga produkti. Për të marrë shkëlqimin e nevojshëm, marrim një leckë të pastër dhe të thatë, për të kaluar sërish nga vendi ku kemi pastruar. Do të shihni se si duket me shkëlqim dhe pa pasur nevojë të bëni shumë përpjekje siç e përmendëm. Gjithashtu, mbani mend se nuk keni nevojë për shumë produkte për të parë rezultatet më të mira. Vetëm me një sasi të vogël do ta merrni. Kjo e bën atë të zgjasë shumë më gjatë nga sa e imagjinoni.

Nga se përbëhet ky produkt pastrimi?

Ne flasim për gurin si diçka pothuajse të mrekullueshme. Për këtë arsye, gjithmonë mund të mendojmë se mes përbërësve të tij fshihet një lloj përbërësi, le të themi i veçantë, dhe asgjë nuk është më larg së vërtetës. Sepse nëse doni të dini se nga çfarë përbëhet, ne do t'jua themi këtë në të do të gjeni argjilë të bardhë si dhe ujë dhe sapun, duke kaluar përmes glicerinë vegjetale dhe karbonat natriumi. Nuk ju nevojitet asgjë tjetër për të dalë nga shtëpia më shumë se e pastër. Është gjithashtu anti-bakterial, kështu që pastrimi është edhe më i thellë nga sa mund ta imagjinonim. Nuk ka asnjë lloj përbërësi toksik, kështu që nuk do të irritojë as lëkurën.

Si përdoret guri i bardhë

Përparësitë e mëdha të gurit

Në mënyrë të pashmangshme i kemi përmendur pak nga pak. Një nga avantazhet më të rëndësishme është se ne mund të pastrojmë të gjitha sipërfaqet e shtëpisë sonë me të. Nuk gërvisht dhe nuk lë njolla nëse e shpëlajmë mirë dhe është se përveç kësaj, shkëlqimi do të shfaqet pothuajse me magji. Ai zgjat shumë më gjatë dhe çmimi i tij është mjaft i ulët për të gjitha avantazhet që na rezervon. Është shumë efikas me njollat ​​më të komplikuara, duke e lënë shtëpinë tuaj të pastër për më gjatë. Përveç kësaj, disa prej tyre kanë një aromë limoni që do të përshkojë shtëpinë tuaj me atë ndjenjë të pastërtisë. Keni provuar?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.