Çfarë është surimi dhe nga çfarë përbëhet?

 Industria ushqimore përpiqet vazhdimisht të ofrojë ushqime që pasurojnë dietën tonë në çdo mënyrë. Raftet e supermarketeve kanë produkte të reja tërheqëse, disa nga gjerësi të tjera. Për shembull, sojë, quinoa ose surimi ato plotësojnë dietën tonë fantastike mesdhetare me vetitë e tyre të shëndetshme. Të qenit në gjendje t'i zbulojmë këto dhe ushqime të tjera dhe t'i përfshijmë ato në rutinën tonë, e bën menunë tonë më të larmishme dhe të ekuilibruar për sa i përket lëndëve ushqyese. Në vapën e sobave lindin disa pyetje që kanë të gjithë legjitimitet: Çfarë është dhe nga çfarë përbëhet surimi?

Çfarë është surimi

Në përgjithësi, ne jemi gjithnjë e më të hapur për të provuar shije të reja. Nga ana tjetër, pak konsumatorë ende nuk i marrin parasysh përfitimet e ushqimit që hanë. Për këto arsye, kur një produkt i ri lind dhe bëhet gjithnjë e më i dukshëm, Shpesh lindin pyetje në lidhje me vetitë e tij ushqyese. Pavarësisht se ka qenë mes nesh për disa dekada, pyetja çfarë është surimi ende i hapur. Për shumë njerëz është tashmë një produkt i zakonshëm, i dukshëm në pjata si tonat, si salpiconi i ushqimeve të detit apo hellet e shijshme të gastronomisë baske. Për të tjerët, është një produkt që vazhdon të shquhet për risinë e tij në ndryshim nga përbërësit tipikë të kuzhinës tradicionale spanjolle.

Ashtu si djathi Manchego ose proshuta iberike në kulturën tonë gastronomike, surimi është një produkt tradicional në anën tjetër të botës sonë. Origjina e tij stërgjyshore është ankoruar në kohë, kur u shfaq si një mënyrë për të ruajtur peshkun. Siç tregojnë cilësitë e tingullit të emrit të tij, origjina e tij ndodhet në Japoni, rreth një mijë vjet më parë dhe kuptimi i termit të tij është "fileto peshku i grirë“. Për këtë arsye, të pyesësh veten se çfarë është surimi në vendin e diellit që po lind është një gjë e kotë, ashtu siç është për ne ta bëjmë këtë me salcice ose zierje me perime me salsiçe. Fakti është se surimi është i pranishëm në pjatat e përditshme bazë japoneze si udon ose sushi.

Vetitë e Surimit

Për të sqaruar plotësisht pyetjen se çfarë është surimi, mbeten për t'u trajtuar aspekte të rëndësishme. Që kur u krijua surimi në shekullin e XNUMX-të, është e qartë se ushqimi, metodat dhe teknologjia e tij kanë evoluar shumë. Sidomos në shekullin e kaluar, prodhimi artizanal i ka lënë vendin përpunimeve më të sofistikuara dhe me te gjitha garancionet higjienike. Megjithatë, teknika e bërjes së surimit mbetet e njëjtë gati 10 shekuj më vonë. Për të marrë surimi cilësor, është e nevojshme të përdoret peshk shumë i freskët dhe prej tij zgjidhni më të mirën: biftekët e tij. Një nga speciet më të mira për këtë është polloku i Alaskës, nga i cili, pasi pastrohet, grihen ijët e tij për të marrë proteinën e tij. Njohja e këtyre aspekteve është me interes të madh kur përgjigjet se çfarë është surimi. Duke përfituar nga ijët e peshkut të freskët, surimi është një alternative e madhe ndaj këtij ushqimi që, si ai, llogarisni në përfitimet tuaja.

Asgjë ose pothuajse asgjë nuk ka ndryshuar, pra, në këtë ushqim. Themi "pothuajse" sepse kushtet në të cilat është bërë e kanë bërë këtë. Në këtë kuptim, një surimi si ai i

Krissia® prodhohet në çdo kohë në temperatura të ulëta për të arritur cilësinë dhe freskinë më të lartë të proteinës. Megjithatë, është gjithmonë e dobishme të lexoni informacionin ushqyes përpara se të blini ndonjë produkt. Në këtë mënyrë, shufrat Surimi Krissia® nuk përmban konservues apo ngjyra artificiale ndaj zgjedhin pasterizimin si garanci për sigurinë ushqimore. Kjo metodë është e pranishme në ushqimet bazë si qumështi dhe kosi dhe ju lejon të keni gjithmonë në dorë surimin në frigoriferin tonë.

Surimi dhe proteinat

Duke u bërë me pjesët më të mira të peshkut, surimi ka një disponueshmëri të madhe të proteinave që përfshijnë të gjitha aminoacidet esenciale dhe dallohen për të asimilimi dhe tretja e lehtë.

Sasia e rekomanduar e peshkut sipas ekspertëve të ushqyerjes është mes 3 dhe 4 porcione në javë. Pa qenë një zëvendësues i drejtpërdrejtë i kësaj, por një alternativë e shëndetshme për të, konsumoni surimi ndihmon në rritjen e sasisë së proteinave ditore dhe ka përfitime të tjera po aq të rëndësishme. Të bare surimi përmbajnë gjithashtu omega 3, disa acide yndyrore të pangopura thelbësore për një shëndet të mirë kardiovaskular dhe vitaminë B12, i pranishëm vetëm në ushqimet me origjinë shtazore dhe që ndihmon në uljen e lodhjes dhe lodhjes. Elementë të tjerë të pranishëm në bare surimi janë minerale si seleni, i rëndësishëm për funksionimin e duhur të sistemit tonë imunitar.

Prandaj, nëse ju pëlqen të hani mirë dhe jeni të shqetësuar për dietën tuaj, surimi është një aleat i shkëlqyer për të kompletuar dhe pasuruar pjatat tuaja.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.