Stilet e rastësishme me xhinse dhe bluza për të vizituar qytetin

Stilet e rastësishme me xhinse dhe bluza

Xhinset janë një aleat i shkëlqyeshëm kur krijoni veshje të rastësishme ajo është rreth. Pothuajse të gjithë kemi të paktën një palë xhinse në gardërobën tonë, dhe midis tyre ka gjithmonë një palë për të cilën vendosim bast kur kërkojmë një komoditet maksimal.

Me ato xhinse që ju bëjnë të ndiheni rehat, Në të gjitha nivelet, ju mund të rikrijoni cilindo prej stileve që ne propozojmë sot. Stile perfekte për ato ditë kur largohemi nga shtëpia pa plane ose kur jemi të vetëdijshëm se do të duhet të udhëtojmë në një pjesë të madhe të qytetit.

Dhe nëse flasim për plane të improvizuara dhe shëtitje të gjata, asnjë pajisje nuk do të na sigurojë rehati më të madhe se disa Bluza apo këpucë sportive. Tani nëse tashmë kemi gati gjysmën e stilit tonë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të zgjidhni majat e duhura.

Stilet e rastësishme me xhinse dhe bluza

Në pranverë a këmishë ose bluzë bazë ato bëhen një zgjedhje e shkëlqyeshme. Një këmishë e bardhë është një bazë që ne mund ta përfshijmë si në veshjet e rastësishme si ato që po krijojmë sot, ashtu edhe ato të tjera më zyrtare. Nëse vini bast në këmishë, bëjeni atë për një në të bardhë ose të zezë për të krijuar veshje të thjeshta që nuk lodheni kurrë.

Stilet e rastësishme me xhinse dhe bluza

Për ato mëngjes ose net të freskëta, zgjidhni një xhaketë xhaketë apo xhaketë të shkurtër për t'ju ndihmuar të luftoni të ftohtin. Nëse do të kërkoni rroba themelore për të krijuar një pamje të thjeshtë, krijoni kontraste ngjyrash mes xhaketës dhe këmishës për t'i shtuar interes asaj.

Harrojeni veshjet themelore nëse dëshironi të tërhiqni vëmendjen tek një element specifik i veshjeve tuaja. Një majë e shtypur ose me detaje të modës si jakë të tepërt ose mëngë voluminoze do të bëjë që të gjithë sytë të drejtohen tek ky.

A përdorni shpesh kombinimin e xhinseve dhe rrobave të plazhit për të krijuar veshje të rastësishme?

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.