Vaska të integruara, një zgjidhje e mirë për banjën tuaj

Vaska të integruara

Keni një banjë të vogël apo me një bimë të ndërlikuar? Asnjë nga vaskat që gjeni në treg nuk ju bind? Këto janë arsyet që nuk duhet t'ju bëjnë të hiqni dorë nga një vaskë në banjë. Vaska të integruara Ato janë një zgjidhje e shkëlqyer që jo vetëm që do t'ju lejojë të shfrytëzoni sa më shumë hapësirën, por edhe ta personalizoni atë për t'ju përshtatur.

Zgjedhja për një vaskë të integruar është një nga alternativat e shumta që kemi për t'i siguruar banjës një hapësirë ​​të përshtatshme për të bërë banjë. Për më tepër, avantazhet e këtij opsioni janë të shumta. Dhe është ajo ju mund të zgjidhni si të dëshironi: katror apo drejtkëndor? Beton i lëmuar apo me veshje qeramike?

Avantazhet e vaskave të integruara

Ju lejojnë vaska të integruara përshtatni këtë artikull për karakteristikat e banjës tuaj. Dhe kjo është një arsye mjaft e rëndësishme për të vënë bast mbi to në banja të vogla ose të vështira për shkak të dizajnit ose arkitekturës së tyre. Mundësia e personalizimit të saj është një nga avantazhet e këtij lloji të vaskës, por ka edhe më shumë!

Vaska me porosi

  • Ato janë zgjidhja ideale për të siguruar një vaskë banja me veçori të vështira meqenëse janë bërë sipas masës.
  • Duke personalizuar mundeni zgjidhni madhësinë, formën dhe lartësinë e vaskës për ta përshtatur në mënyrën më të mirë si në banjën tuaj ashtu edhe me familjen tuaj. Nga një vaskë klasike drejtkëndëshe, tek ajo katrore apo këndore, pse jo?
  • Ju gjithashtu mund të zgjidhni materialet si për pjesën e jashtme ashtu edhe për atë të brendshme të vaskës, duke i përshtatur ato me estetikën apo stilin që ju kërkoni.
  • Ata do t'ju lejojnë të unifikoni veshjen e banjës. Mund ta mbuloni vaskën me të njëjtën shtresë që keni përdorur për dyshemenë apo muret, duke arritur kështu një hapësirë ​​moderne dhe të pastër si një spa.

Në mënyrë që këto avantazhe të mos mjegullohen në të ardhmen për shkak të problemeve të lagështisë ose rrjedhjeve, duhet të besoni një profesionist për ekzekutimin e tij. Hidroizolimi i mirë është thelbësor për t'i shmangur ato, ndaj pyesni dhe porosisni punën tek një kompani ose profesionist me referenca.

Materiale për një banjë moderne

Mermer, qeramikë, mikroçimento, beton i lëmuar, bojëra teknike me rezistencë të lartë ndaj lagështirës... Këto janë disa nga materialet më të kërkuara sot për të mbuluar si vaska të ndërtuara, ashtu edhe dysheme e mure. banjo bashkëkohore dhe moderne si ato që propozojmë sot.

Vaska me mikroçimento

Nuk mund të themi se të gjithë të përmendurit kanë, megjithatë, të njëjtin rol. Janë dy që dallohen nga të tjerët dhe që me siguri i keni nxjerrë tashmë nga imazhet. Pikërisht! Një prej tyre është mikroçimento, me të cilin normalisht mbulohet edhe dyshemeja, duke arritur kështu një sipërfaqe të vazhdueshme si në banjot rustike ashtu edhe ato moderne.

Vaska të integruara me veshje qeramike

dhe po aq popullore sa mikroçimento për të veshur këto banja me një vaskë të integruar janë materiale qeramike. Këto mund të përdoren gjithashtu si në mure dhe dysheme, ashtu edhe në tavane lavaman, duke arritur kështu ndjenjën e spa për të cilën po flisnim më parë. Pllakat në formate të mëdha dhe në tonalitet gri janë më të kërkuarat por sigurisht që nuk janë opsionet e vetme në treg.

Unifikoni veshjet në banjë

Nëse flasim për vaska të integruara dhe mbulesa banjosh, le të flasim edhe për tendencat. Unifikoni veshjet i banjës është sot një trend. Po, nuk është rastësi që shumica e imazheve që na frymëzojnë sot fitojnë atë estetikë minimaliste dhe të pastër që u jep atyre një shtresë unike. Një estetikë që ju fton të relaksoheni dhe a nuk është kjo ajo që duam kur bëjmë banjë?

Sigurisht që jo të gjithë e pëlqejnë këtë trend dhe janë të gatshëm ta përshtatin atë. Nëse jeni të këtij mendimi, mund të vini bast për përdorimin e të njëjtit shtresë në vaskën e integruar dhe murin ose dyshemenë, duke vënë bast për materiale të tjera qeramike ose druri për të krijuar kontraste.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.