Uterqüe paraqet A la Fresca, shtëpinë e saj të re botuese SS21

E freskët, moda e Uterqüe për pranverë-verë 2021

Uterqüe prezantoi së fundmi «A la Fresca», një editorial i ri që mbledh propozimet e firmës për këtë sezon të ri pranverë-verë 2021 që sapo kemi lansuar. Propozime me personalitete shumë të ndryshme që nxjerrin vendosmëri dhe optimizëm.

Ngjyrimet dhe kujtimet futuristike të viteve shtatëdhjetë bashkohen në këtë editorial të ri në të cilin vlerësojmë deri në tre trende. E para përdor bardh e zi për forma dhe detaje organike. E dyta është e përkushtuar ndaj krijimtarisë dhe abstraksionit gjeometrik. Dhe e treta?

E zezë dhe e bardhë

Përzierja e pëlhurave dhe detajeve qëndisje e frymëzuar nga format organike të natyrës yll në veshjet bardh e zi të shtëpisë së re botuese. Në Bezzia veçanërisht na pëlqen kombinimi i veshjes prej lëkure me vrima dhe këmisha e qëndisur prej liri. Por nuk mund të mos përmendim as veshjet, për shkak të goditjes së qëndisjes së tyre.

Fotografitë në fotografi

Printimet me kuadrate nuk kalojnë pa u vërejtur midis propozimeve të reja të Uterqüe. Megjithëse nuk duhet të flasim vetëm për printime me kuadrate, meqenëse në mesin e propozimeve gjejmë edhe një shtypje tjetër klasike me dy ngjyra: houndstooth. Të dyja kombinohen përmes rrobave dhe bluzave të poplinit, këmishave të pambukut dhe pulovrave të thurura ... Dhe e gjithë kjo në tonalitete të bukura jeshile, blu dhe jargavan.

Moda pranverë-verë 2021 e Uterqüe

Mbivendosja e ngjyrës dhe modelit

Kreativiteti dhe optimizmi karakterizojnë stilet më të guximshme të shtëpisë botuese A la Fresca. Edhe pse më pak të shumtë, shtyp zig zag me ngjyra të ndritshme mos kalo pa u vene re. Aq më pak kur ato kombinohen me vija për të krijuar veshje të përshtatshme vetëm për gratë e vendosura dhe me vetëbesim.

Rrobat që luajnë në këtë editorial janë përfshirë tashmë në katalogun Uterqüe dhe ato që nuk do ta bëjnë këtë shumë shpejt. Pra, nëse i keni hedhur një vështrim një veshjeje, mos e mendoni shumë përndryshe do të jeni pa të.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.