'Sequía' është seriali i ri TVE me fytyra të njohura

Rodolfo Sancho

'Thatësira' është tashmë një fakt në TVE. Në këtë rast, nuk janë platformat, për të cilat flasim zakonisht, ato që na paraqesin lajme interesante. Duket se kanalet e zakonshme gjithashtu vënë bast në trillime dhe në këtë rast nga dora e aktorëve të njohur dhe spanjollë.

Për atë që duket se do të ketë një pritje të mirë dhe mbi të gjitha, për argumentin e saj se me siguri do të ndikojë si kurrë më parë. Isshtë një thriller, kështu që misteri do të jetë në anën tonë por më shumë tema do të shtohen në të nga ato që ne gjithmonë duam të zbulojmë. Ju doni të dini më shumë?

Cila është komploti i 'Thatësirës'

Ne fillojmë duke ditur se çfarë do të gjejmë në këtë serial të ri TVE në bashkëpunim me televizionin Portugez. Epo, siç kemi avancuar, është një thriller ai fillon me një mister të madh të pazgjidhur në një qytet. Ky vend ka parë se si thatësira hyri në të. Por për shkak të saj janë dy kufoma me plagë me armë zjarri që kishin qenë atje për një kohë të gjatë. Që nga ajo kohë, policia është në krye të përpjekjeve për të zbardhur këtë krim.

Aktorja Elena Rivera

Kur dihet identiteti i viktimave, dy familje kalojnë shtigje edhe pse nuk janë nga i njëjti vend. Por kjo do të krijojë sekrete të shumta dhe lidhje të fshehura për t'u shfaqur. Por është gjithashtu ne do të gjejmë tradhti, dashuri dhe shumë ambicie. Duke folur gjerësisht, ne tashmë kemi një përmbledhje të gjithçkaje që do ta bëjë 'Thatësira' një nga seritë e reja që do të fiksoheni, pothuajse me siguri. Tani për tani, xhirimet po fillojnë, prandaj duhet të presim edhe pak.

Vende që do t’i shohim në seri

Sigurisht që disa nga vendet e xhirimeve do të bëhen mjaft të njohura për ju, sepse thuhet kështu regjistrimet do të fillojnë në zonat e Cáceres, si dhe në Madrid. Por siç e përmendëm më parë se ishte një bashkëprodhim me televizionin Portugez, duhet thënë se zonat e Lisbonës ose Cascais do të jenë gjithashtu pamjet kryesore, siç tregohet nga VerTele! Pra, vetëm duke i ditur këto të dhëna, ne e kuptojmë se ato premtojnë shumë, sepse lokacionet gjithashtu kanë bukuri të madhe dhe kjo që i shtohet argumentit tashmë mund të thotë shumë për vetveten.

Miryam Gallego

Cilët janë personazhet në serial?

Nga njëra anë ne gjejmë Rodolfo Sancho, të cilin të gjithë e dimë që kanë filluar në seri të tilla si "Kur largohemi nga klasa" dhe rritemi në të tjera si "Dashuria në kohë të trazuara", "Isabel" ose "Ministria e kohës", ndër shumë të tjerë. Pranë tij është aktorja Imazhi i mbajtësit të vendit Elena Rivera e kemi parë në 'Servir y Protecte', 'La Truth' ose 'Inés del alma mía'. Miryam Gallego është një tjetër nga emrat që po shfaqen gjithashtu në mesin e protagonistëve të serive TVE. Të dy 'Gazetarët' dhe 'Red Eagle' ose 'Sekretet Shtetërore' gjithashtu e kishin atë.

Pra, siç e shohim kastin kryesor është plot yje të shkëlqyeshëm, pa harruar Miguel Angel Muñoz që ne ta kujtojmë atë nga 'Një hap përpara' ose 'Sindroma e Uliksit', ndër të tjera. Në krah të tij do të shohim edhe Juan Gea, i cili ka një karrierë të gjatë si në televizion, ashtu edhe në botën e kinemasë, madje edhe në botën e teatrit me vepra të shumta. Aktore portugeze Margarita Marinho dhe aktori Guilherme Filipe ata gjithashtu bashkohen me kastin. Ndërsa xhirimet e tij tani fillojnë vetëm në fillim të verës, për momentin nuk ka më të dhëna për serialin. Por ne shpresojmë që shumë shpejt të mund t'i shijojmë të gjithë këta aktorë dhe aktore në ekranin e vogël.

Imazhe: Instagram.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.