Trendet e reja nga Purificación García për verën

Trendet Purificación García për verën

Në mes të dimrit zbuluam një pamje të vogël të asaj aktuale koleksion i Purificación García. Një koleksion shumë i gjerë SS21 midis risive të të cilit zbulojmë tre prirje të reja të firmës. A mund ta merrni me mend se cilat janë ato thjesht nga imazhet e kopertinës?

Ju ndoshta i keni menduar ata. E para ka si protagonist një ngjyrë; konkretisht, një ngjyrë të thellë portokalli. Ato të mbeturat i referohen dy llojeve të shtypjeve: shtypja me vija dhe shtypja botanike ose me lule. Tri tendenca që, megjithatë, nuk janë të vetmet në koleksionin e ri të firmës Spanjolle.

Portokalli

Surprisingshtë për t’u habitur të gjesh portokallin që luan në koleksionin Purificación García. Ne e gjejmë atë në pjesë me shtypje artistike si fustani midi i palosur pa mëngë dhe këmisha e gjatë me rrathë, xhepa tepër të mëdhenj dhe çarje anësore. Por edhe në veshje të thjeshta siç është xhaketa e pastrukturuar me një vijë brinjësh me përmasa tepër të mëdha me thekë ose xhaketa prej lëkure faux. Veshje që firma nuk heziton t’i kombinojë me ato të tjera të bardha.

Trendet Purificación García për verën

Vija

Vija horizontale dhe vertikale, vija të holla dhe të trasha ... Llojet e ndryshme të shiritave dallohen midis risive të Purificación García. Të gjithë, megjithatë, ndajnë një karakteristikë të përbashkët, Ato paraqiten në të zezë dhe të bardhë. Me këtë shtypje, do të gjeni fustane të ndezur, pantallona të drejta dhe xhaketa me dy kraharorë në pambuk me efekt hualli me shirita. Edhe pse ndoshta do të jetë fundi i ndezur midi dhe xhaketa pambuku me vija horizontale që do të tërheqin më shumë vëmendjen tuaj.

Trendet Purificación García për verën

Printime me lule

I pari botanik, i ndritshëm dhe shumëngjyrësh. Lulja e dytë në të zezë dhe të bardhë me nuanca të verdha. A e keni tashmë të preferuarën tuaj? Pallto llogore e prerë me tullumbace në najloni të grushtuar me një dekolte të rrumbullakët dhe veshja midi në krep të grimcuar me mëngë të shkurtra të fryra dhe fund i prerë me tullumbace janë pjesët tona të preferuara me shtyp botanik.

Midis atyre me shtypi me lule të zeza dhe të bardha Veçanërisht na tërheq vëmendja nga veshja e shkurtër e drejtë dhe pantallonat, të dyja në krep me detaje të kundërta tubash. Megjithëse nuk duam të ndalojmë së përmenduri xhaketën bomber sepse mund të bëhet një aleat i shkëlqyeshëm për të kompletuar veshje shumë të ndryshme në verë.

A ju pëlqen propozimet e Purificación García për verën?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.