Tendenca të mëdha në dekorimin e dasmave 2022

Dekorimi i dasmes 2022

Dasmat 2022 tashmë po fillojnë, ndaj duhet të dimë se cilat janë tendencat e mëdha të dekorimit që janë gjithëpërfshirëse. Meqenëse pothuajse me siguri ata do t'ju japin një sërë idesh që të mund të frymëzoni dasmën tuaj në to. Nëse janë trend, janë shkatërruese dhe janë opsione që do të japin shumë për të folur.

Pra, nëse i dëshironi të gjitha këto në ditën tuaj të madhe, nuk mund të mos i takoni ato. Është e vërtetë që gjithçka që rrethon një martesë është krejt personale. Prandaj më e mira që mund të bëjmë është Merrni këto tendenca si frymëzim dhe shtojini në dasmën tonë sipas shijeve tona. Me siguri ju mund t'i përshtatni ato me atë që po imagjinonit për ditën tuaj më të rëndësishme!

Ngjyra të lehta dhe natyrale për dasma 2022

Tema e ngjyrave është gjithmonë një nga më të komentuarat. Por në këtë rast duket se përkushtimi ndaj toneve neutrale po vjen fuqishëm. Prandaj në paletën e opsioneve do t'i shtohen hije të bardha dhe bezhë dhe nuanca më të lehta. Sepse ajo që dëshironi të arrini është një hapësirë ​​më natyrale, e lidhur me natyrën që na rrethon. Për këtë arsye, ne do të lëmë pas ngjyrat më të spikatura për të krijuar hapësira më të balancuara. Sigurisht, nëse doni të shtoni një nuancë të gjallë, e dini se gjithmonë mund ta përshtatni atë sipas shijeve tuaja.

ndriçim për dasma

Ndriçimi merret nga llambat e varura

Ndriçimi është një nga pjesët më të rëndësishme kur bëhet fjalë për dekorimin e një dasme. Sepse ne mund ta përdorim atë për t'i dhënë edhe më shumë rëndësi banketit. Duke vazhduar me përfundimin natyral, ne jemi përballë një opsioni ku llambat e varura do të jenë protagonistët e vërtetë. Por jo shumë bie shumë në sy, por do të kenë një fund xhami që e bën atë të ketë një përfundim më elegant. Sigurisht që edhe qirinjtë bëhen një tjetër nga detajet thelbësore. Që të mos ketë probleme mund t'i vendosni brenda vazove prej qelqi duke i dhënë dekorimit një ajër më të sofistikuar.

Tavolina të kombinuara në dekorimin e dasmave 2022

Prej disa vitesh duan të thyejnë protokollin. Duke qenë se kjo gjë e të pasurit tavolina të gjata, gjithmonë të ndara nga nusja dhe dhëndri, nuk është gjithmonë diçka që përfundon duke u pëlqyer në shumë raste. Pra, mund të ketë një kombinim të tavolinave të gjata dhe të rrumbullakëta. Madje, ka kohë që po bën dhe duket se do të vazhdojë të ketë sukses. Përveç kësaj, nusja dhe dhëndri nuk ulen gjithmonë me kumbarët, por sa herë sheh se janë vetëm në një tavolinë. por më afër të ftuarve, apo edhe me njëri-tjetrin. Gjithmonë duhet të zgjedhësh atë që i shkon më mirë çdo çifti, por është e vërtetë që protokollet duket se janë lënë mënjanë.

ngjyrat e dasmës

Bast për organizimin e të ftuarve në një mënyrë origjinale

Ikën ato tavolina që kishin numra dhe në secilën prej tyre mblidheshin disa të ftuar. Epo, origjinaliteti pozicionohet në çdo dasmë që respekton veten. Prandaj, në vend të këtyre numrave ju gjithmonë mund t'i vendosni ato duke vendosur në çdo tavolinë tituj këngësh apo filmash, madje edhe emra aktorësh. Çdo gjë shkon për aq kohë sa është për të përfunduar idenë në një mënyrë shumë origjinale. Duket se çdo vit risitë janë në anën tonë dhe me pak imagjinatë mund të jenë akoma më se të suksesshme. Në të njëjtën mënyrë, gjithmonë mund të vendosni një tapë ku të publikoni të gjithë listën me emrat ose, në secilën tabelë, të vendosni ndonjë detaj që përcakton emrin e saj. A nuk tingëllon si një ide e mrekullueshme? Atëherë mund ta përdorni në dekorimin e dasmës 2022


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)