Si të ndryshoni banjën tuaj në mënyrën më të lehtë

Rinovoni banjën

Banjo është një nga vendet në shtëpinë tonë ka nevojë për më shumë punë dhe ndryshime nëse duam ta rinovojmë. Por është e mundur të ndryshoni pamjen e saj me disa prekje pa pasur nevojë të kaloni nëpër punë të mëdha ose procese të vështira. Kjo është arsyeja pse ne mund të marrim parasysh disa truke dhe ide për të ndryshuar banjën në një mënyrë të lehtë që na bën të ndiejmë se kemi një hapësirë ​​krejtësisht të re.

Rinovimi i hapësirave nuk është diçka e lehtë, por ne mund ta bëjmë atë me disa ide. Ka njerëz që arrijnë të ndryshojnë hapësirat e tyre në shtëpi pa pasur nevojë të bëjnë punë të mëdha, në mënyrë që ata të përfitojnë nga ato që kanë dhe të kursejnë para për ndryshimin. Ne do të shohim disa ide që do të na ndihmojnë të ndryshojmë banjën në një mënyrë të thjeshtë.

Përdorni bojën e pllakave

Një nga gjërat që rekomandohet gjithmonë kur rinovoni hapësirat pa investuar shumë është të blini një bojë të mirë për t'i dhënë gjithçka një dorë. Jo vetëm që muret do të duken të reja, por ne mund të ndryshojmë ngjyrën e banjos Dhe bëj që gjithçka të marrë një jetë të re Në këtë rast duhet të përdorim bojë pllake nëse është ajo që kemi në banjë. Ka shumë ngjyra, me një fund mat, saten ose shkëlqim, për t'i dhënë banjës tuaj një pamje të re. Ky është një nga hapat e parë që duhet të merrni parasysh. Ju mund të ndryshoni vaskë, zonën e dushit ose të gjithë muret si kjo.

Guxoni me letër-muri

Letër-muri në banjë

Wallpaper është një element që ne zakonisht e përdorim në dhomat e gjumit dhe gjithashtu në korridoret ose dhomat e ndenjes. Por nuk është shumë e zakonshme ta shohësh atë në zonën e banjës. Sidoqoftë, sot është një element me cilësi të lartë që mund të përdoret gjithashtu në disa pjesë të banjës. Nëse keni një zonë muri pa pllaka, mund të përfitoni dhe të guxoni me sfondin e shkëlqyeshëm për t'i dhënë banjës tuaj një pamje të cilësisë së mirë dhe shumëngjyrëshe. Nëse banjo është e stilit të cilësisë së mirë, ideja është e shkëlqyeshme dhe ju mund ta bëni banjën tuaj të bëhet një vend shumë elegant.

Ndryshoni lavamanin dhe pasqyrën

Ndryshoni kabinetin e lavamanit

Ju mundeni investoni në një njësi të re kotësie dhe pasqyrë. Shtë një pjesë shumë e rëndësishme e banjos që ka shumë prezencë dhe spikatur. Nëse nuk mund të ndryshojmë gjërat e tjera, vendosja e një lavamani të ri me depo dhe një pasqyrë që ju pëlqen mund të jetë një mënyrë për ta bërë banjën të duket përsëri e re. Pasqyrat më të thjeshta, të rrumbullakëta ose të stilit të cilësisë së mirë janë shumë të popullarizuara. Në pjesën e poshtme mund të vendosni një njësi ruajtjeje për të ruajtur gjërat në një ngjyrë të bukur të lehta. Në çdo rast, stili i mobiljeve do të varet nga stili i banjës.

Shtoni një tokë të re

Ky është tashmë një ndryshim që jo të gjithë mund ta bëjnë, por e vërteta është se është e mundur të ndryshosh dyshemenë me më pak punë sot. Ju mund të zgjidhni një dysheme që është instaloni me sistemin e klikimit të dyshemeve vinyl që imitojnë dru. Ka prej tyre me ngjyra vërtet të bukura dhe e bëjnë hapësirën të duket shumë më moderne dhe aktuale vetëm duke e shtuar në dyshemenë që kemi nëse tashmë ka dalë nga moda.

Shtoni bimë

Bimë për banjo

L bimët i japin ngjyra dhe jetë gjithçkaje. Kjo është arsyeja pse ato mund të jenë një ide e shkëlqyeshme për të dekoruar hapësira. Shtimi i bimëve dhe luleve shton një prekje bohem dhe të veçantë në çdo hapësirë. Në rastin e banjës, duhet të shtojmë bimë që i rezistojnë mjedisit të lagësht që zakonisht ekziston, pasi përndryshe nuk do të mbijetojnë. Por ka disa bimë të përshtatshme për këto hapësira.

Kombinoni tekstilet dhe detajet

Një tjetër gjë që mundeni ndryshojnë lehtësisht tekstilet dhe detajet e vogla, gjë që gjithashtu do të sjellë një ndryshim të madh. Kërkoni peshqirë që përputhen me disa detaje dhe do të shihni se këto kombinime i japin një koherencë të caktuar hapësirës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.