Si të dekoroni dhe organizoni zonën e lavanderisë

zona e lavanderisë

Zona e lavanderisë nuk duhet lënë mënjanë kur bëhet fjalë për dekorimin e shtëpisë sonë. Sepse është e vërtetë që ndonjëherë nuk i kushtojmë shumë rëndësi dhe e kemi në prapavijë, por na ofron edhe mundësi të shkëlqyera nëse e kemi parasysh. Përveç rendit që duhet të ruajmë, mund ta dekorojmë edhe me shumë stil.

Pra, është koha që të lëmë veten të rrëmbehemi nga të gjitha ato ide që kemi në mendje dhe që, pasi t'i zbatojmë në praktikë, do t'i shijojmë në maksimum. Pra, shkruani të gjitha këto këshilla dhe kur t'i keni, filloni punën për t'i dhënë në jetë. Është koha për të bërë një ndryshim në zonën e lavanderisë!

Dekoroni një zonë shumë të vogël lavanderie

Ne nuk kemi gjithmonë një dhomë të madhe për të folur për dhomën e lavanderi ose dhomën e lavanderisë dhe hekurosjes. Për këtë arsye ka gjithmonë ide që përshtaten me matësit që kemi. Nëse rasti juaj është ai i një dhome mjaft të vogël dhe që është pikërisht në kuzhinë ose në zonën e kalimit, është më mirë të zgjidhni dyert rrëshqitëse. në mënyrë që të mos shihen gjithmonë rrobat e varura brenda. Ndoshta dyert bazë zënë më shumë hapësirë, por kjo do të varet nga zona specifike.

Përveç kësaj, është mirë të përfitoni nga pjesa e sipërme e lavatriçes dhe të vendosni një lloj rafti të mund të ruani të gjitha produktet. Nga njëra anë e saj dhe vetëm duke lënë një hapësirë ​​të vogël do të na japë të ruajmë tavolinën e hekurosjes. Është koha për të përfituar edhe nga muret. Tashmë e dini që me disa rafte rezistente që i varim do të kemi më shumë hapësirë. Në to, një sërë kutish për të mbajtur gjithçka mirë të organizuar. A nuk është një ide e mirë për t'u marrë parasysh?

Mobilje të mbyllura për dhomën e lavanderi

E kemi parë tashmë që të përfitosh nga muret është gjithmonë një nga opsionet e shkëlqyera, veçanërisht kur hapësira është mjaft e kufizuar. Por nëse nuk dëshironi që gjithçka të jetë e dukshme, edhe nëse është përmes kutive goxha dekorative, keni gjithmonë një mundësi tjetër. Me të do të krijoni një hapësirë ​​minimaliste dhe gjithçka do të jetë e organizuar mirë: Bëhet fjalë për mobiljet me dyer. I keni në përmasa të ndryshme, sepse ka vertikale për t'i vendosur në dysheme ose si dollapë për muret. Në këtë mënyrë ne do të vazhdojmë të shfrytëzojmë në maksimum hapësirën por pa pasur nevojë të shohim produktet apo mjetet që mbajmë në një zonë si kjo. Mobiljet me dyer apo edhe sirtarë, rreth lavatriçes apo tharëses do të duken gjithashtu shumë elegant. Është një tjetër nga ato opsionet e nevojshme që duhet të kemi parasysh.

Strukturat dhe organizatorët nga Ikea

Ndonjëherë mendojmë se është më e ndërlikuar të dekorosh zonën e lavanderisë sesa është në të vërtetë. Sepse si rregull i përgjithshëm, ne zakonisht kemi një hapësirë ​​mjaft të vogël. Pra, nëse tashmë e keni të qartë se raftet ose mobiljet me dyer janë dy nga opsionet më të mira, Ikea e bën edhe më të qartë sepse ka një sërë strukturash për të vendosur dhe harruar. Kjo do të thotë, në vend që të shkojmë një nga një, ne do të kemi gjithçka që na nevojitet në një ide të vetme. Në një dorë, mund të vendosni një pjesë të vogël mobiljesh me disa shporta që do të jetë perfekte për të gjitha llojet e këndeve, duke kursyer hapësirë.

Por është se nga ana tjetër, ne nuk harrojmë një strukturë më të madhe, por që mbart gjithçka të nevojshme. Është një lloj mobilie e hapur, e cila do të shkojë kundër murit dhe në të cilën tashmë do të gjejmë hapësira të ndryshme. Në njërën anë të saj do të integrohet lavatriçe dhe në të, disa rafte. Ndërsa në të djathtë keni një hapësirë ​​për të varur varëse rrobash. Sigurisht që nuk i mungojnë detajet dhe se siç themi do të jetë një opsion perfekt për të pasur gjithçka të organizuar mirë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.