Si të dekoroj në stilin fshatar elegant

Elegant fshatar

El stili fshatar elegant është shumë i vlerësuar në ditët e sotme, është një përzierje e shkëlqyeshme e pjesëve fshatare dhe moderne, të vjela dhe aktuale. Kontrastet janë një truk i shkëlqyeshëm për t'u dekoruar, pasi në këtë mënyrë ne nuk qëndrojmë vetëm në një stil të vetëm dhe krijojmë gjëra unike dhe të veçanta. Gjithmonë është më mirë të përzieni stilet dhe të merrni një shtëpi me personalitet sesa një kopje të një stili të caktuar që mund të lodhet.

El stili fshatar elegant është një stil i ri që kërkon t'i japë asaj një prekje shumë më elegante dhe të sofistikuara në mjedise fshatare. Këto lloj ambientesh janë të frymëzuara nga vendet, vendet hapësinore, ku ka materiale me pamje të përafërt dhe pjesë funksionale, por prekja elegancë ju ndihmon të modernizoni dhe të arrini atë elegancë që ndonjëherë mungon.

Materiale natyrore

Elegancë fshatare për shtëpinë

L materialet natyrore janë një pjesë themelore e stilit fshatar, kështu që ne nuk mund të bëjmë pa to. Druri në mobilje, bastun prej palme kacavjerrëse, shporta të thurura dhe madje edhe pjesët e gurit janë perfekte për të krijuar atë atmosferë fshatare, së cilës më vonë mund t'i shtoni një pamje elegante. Fshatari duhet të jetë protagonist, pasi është stili bazë. Mobiljet prej druri janë zakonisht të vjetra ose kanë një pamje fshatar, të fortë, pa shumë zbukurime. Dyshemetë prej druri ose guri përdoren gjithashtu zakonisht. Nga ana tjetër, shumë pajisje përdorin thurje, me shporta ose qilima në këtë material të bukur që është kaq fshatar.

Tonet e lehta dhe natyrore

Materialet në stilin fshatar elegant

Në këtë stil, a prekni shumë më moderne në ambiente fshatare. Tonet e lehta na ndihmojnë të zvogëlojmë atë prekje fshatar, pasi ambientet e mëparshme kishin shumë dru të errët dhe tone të forta që fiknin dhomat. Në këtë rast, ne kërkojmë hije të tilla si e bardha, gri dhe veçanërisht ngjyrë bezhë që janë të lehta, të buta dhe gjithashtu sigurojnë ngrohtësi. Në këtë lloj mjedisi nuk ka shumë kuptim të kërkosh pjesë me shumë ngjyra, sepse në mjedisin fshatar zakonisht nuk ka.

Shtoni lule dhe bimë

Lo fshatar ka shumë të bëjë me fshatin dhe natyrën, kështu që disa bimë nuk mund të mungojnë në këto hapësira. Në ditët e sotme, bimët merren gjerësisht në ambiente të mbyllura, bimë të mëdha dhe të vogla, për të krijuar kënde të veçanta. Ideja është që të shtoni pak freski dhe ngjyrë me bimët. Kërkoni tenxhere të bukura në tone të lehta ose shtoni vazo me xunkth.

Mobilje në stilin francez

Stili elegant fshatar

Edhe pse kemi folur për pikat që na çojnë në stilin fshatar, duhet të mendojmë gjithashtu për të shtuar prekjen më elegante. Ju mund për këtë të përfshijë disa mobilje në një stil francez. Ky stil përmban mobilje që janë formuar me shumë detaje, të lakuara dhe me këmbë të gdhendura. Shtimi i një ose dy mobiljeve të këtij stili është më se i mjaftueshëm për të krijuar një prekje më elegante. Përveç kësaj, stili i cilësisë së mirë është pjesë e pjesëve franceze dhe kështu do të krijojmë një atmosferë shumë të veçantë.

Mermer dhe qeramike

Materialet fshatar kanë tendencë të jenë të ashpër dhe të zbukuruar. Por për të krijuar një mjedis shumë më elegant mund të shtojmë lloje të tjera materialesh. mermeri është shumë elegant dhe kjo është arsyeja pse përdoret në këto mjedise. Mund të jetë një copë për fireplace, një countertop prej mermeri apo edhe një prekje në majë të një orendi. Mermeri është elegant, veçanërisht nëse zgjedhim ngjyra si gri dhe e bardhë. Nga ana tjetër, qeramika gjithashtu ka atë prekje elegante, kështu që ne mund ta përfshijmë atë në detaje të vogla të tilla si vazo ose figura dekorative. Në detajet e vogla mund të shihni prekjen e sofistikuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.