Si të dekoroni me vazo

Dekoroni me vazo

Ka shumë pajisje që ne kemi për të dekoruar shtëpinë, por pa dyshim, dekorimi me vazo është një nga idetë e shkëlqyeraMe Sepse me to ne mund t'ju japim prekjen e stilit apo romantik për të cilin kanë nevojë shumë dhoma. Përveç kësaj, duke qenë në gjendje të shijojmë përfundime të shumta, ne gjithmonë do të gjejmë atë që po kërkojmë.

Pra, ne tashmë shohim që, në çdo kohë, ata do të jenë protagonistët kryesorë të shtëpisë sonë. Sigurisht sot do të shohim si mund te dekorojme me vazo sepse ka disa ide të cilave mund t'u kushtojmë vëmendje. Dëshironi t'i shijoni të gjitha? Prandaj mos humbisni gjithçka që pason!

Si të dekoroni me vazo DIY

Një nga opsionet më të mira që kemi është vazot që ne mund t'i lyejmë dhe riciklojmë vetëMe Zakonisht janë bërë prej qelqi edhe pse është e vërtetë që shihen edhe materiale të tjera. Më e mira nga të gjitha është që ju mund t'u jepni atyre një jetë të dytë dhe se ata do të jenë më krijuesit në shtëpinë tuaj. Në këtë rast, mund të mbani disa vazo qelqi që kanë qenë për pije, për shembull. Pasi t’i keni larë mirë, mund t’i lyeni me të njëjtën ngjyrë, por që ndryshojnë në nuanca, për një përfundim shumë krijues. Edhe pse ka shumë njerëz që zgjedhin të bardhën për një rezultat më të përshtatshëm me të gjitha llojet e dekorimeve.

Vazo me ngjyra për të dekoruar

Kombinoni vazo me lartësi të ndryshme

Një tjetër nga bastet e forta që ne duam të shohim për sa i përket dekorimit është kombinim i lartësive të ndryshme në vazoMe Sepse në këtë mënyrë ne do të shijojmë një përfundim më aktual. Shtë e vërtetë që nuk keni nevojë për shumë për të qenë në gjendje t'i bëni ato të duken me një palë prej tyre ose më së shumti tre në të njëjtin vend, do të keni mjaft. Sigurisht, nëse keni një zonë të madhe dhe tre ju duken të pakta, atëherë gjithmonë mund t'i rritni disa prej tyre më shumë, në mënyrë që përbërja të vazhdojë të jetë e parregullt.

Vazo në një tabaka

Pjesët qendrore janë një nga idetë e mrekullueshme që ne i duamMe Shtë e vërtetë që ato mund të bëhen me lule por edhe me vazo. Për këtë arsye, në këtë rast ata nuk vijnë vetëm por do të jetë një tabaka që luan në përbërje. Ne do të donim të shijonim një ide si kjo që mund ta vendosni si në hyrje të shtëpisë ashtu edhe në tryezat në dhomën e ndenjes ose dhomën e ngrënies. Mundohuni ta bëni tabaka sipas stilit të vazove ose ngjyrës së tyre për të ndjekur të njëjtën gamë ngjyrash. Nëse doni një mjedis më natyral, shkoni për ngjyra të lehta dhe përfundime në rafia ose dru.

Idetë për të dekoruar me vazo

Dekoroni raftet me vazo

Zona e raftit ku kemi të gjithë librat, fotot dhe suveniret në përgjithësi, ata gjithashtu kanë nevojë për një shtesë të tillë si vazo. Por në këtë rast ne kemi disa opsione për të zgjedhur. Nga njëra anë, ju mund të vendosni disa nga këto aksesorë bosh dhe t'i lini format ose ngjyrat e tyre t'u japin atyre më shumë prezencë, ose të vendosni një lule në to. Për një përfundim më të thjeshtë dhe më pak të rrëmujshëm, nëse biblioteka është tashmë kështu, atëherë është më mirë që vazot të jenë bosh. Por kur doni të shtoni një prekje romantike midis librave tuaj të preferuar, një lule e vogël në to do të jetë ideale. Cfare preferoni?

Vazo prej porcelani

Ata gjithmonë e kanë pozicionuar veten si një nga aksesorët më elegantë. Sepse porcelani e transmeton atë në atë mënyrë. Por është e vërtetë që përveç kësaj mund të takoheni modele nga më të ndryshmet në ditët e sotmeMe Sigurisht, pa humbur një pikë të asaj shije që ne kërkojmë aq shumë. Ajo që ndodh me këtë lloj materiali është se ai ka nevojë për më shumë rëndësi, kështu që në këtë rast mund të mos jetë e nevojshme që ai të jetë dy ose tre, por një shumë shfaqës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.