Si të dekoroni me stilin e cilësisë së mirë boho

Boho e cilësisë së mirë

La përzierje stilesh kur zbukurojmë Isshtë një nga gjërat më të mira që mund të bëjmë, sepse na jep shumë më tepër liri kur bëhet fjalë për të gjetur pjesë dhe frymëzim. Alsoshtë gjithashtu e vërtetë që stilet nganjëherë janë të unifikuara dhe është e vështirë të kuptohet njëra pa tjetrën. Për shembull, stili i cilësisë së mirë është shumë i pranishëm në të tjerët të tilla si industriale ose boho elegant. Në këtë rast do të shohim se si të dekorojmë në stilin e cilësisë së mirë boho.

El stili i cilësisë së mirë boho përdor hijeshinë dhe lehtësinë e stilit bohem së bashku me prekjet e veçanta të pjesëve të vjela që kanë histori dhe karakter. Pa dyshim, është një nga përzierjet që na pëlqen më shumë sepse mund të krijojmë ambiente me shumë personalitet dhe me një stil të pakrahasueshëm.

Ngjyrat në botën boho

Stili i cilësisë së mirë boho

Ndoshta gjëja më e vështirë për t'u përzier dhe integruar në stilin boho dekorativ janë ngjyrat, pasi nuk ekziston vetëm një përzierje. Në stilin nordik përdoren shumë tone themelore dhe në këtë kuptim është më e lehtë, por në botën boho kërkohet një pamje më rastësore me tonet që zakonisht janë të ngrohta. Ata munden përzieni tonet e tokës, disa të kuqe, kafe, portokall dhe madje blu ose jeshile. E gjitha varet nga numri i ngjyrave që duam të shtojmë. Meqenëse ka shumë liri, ne mund të përdorim tone shumë të larmishme dhe të argëtohemi me të. Sigurisht, ne duhet të largohemi nga teprimet, sepse nëse kemi shumë ngjyra, në fund të fundit mund të lodhemi. Përdorni një ton mjaft themelor siç janë tonet e bardha ngjyrë bezhë dhe të thyer dhe mbi to shtoni tekstile me printime dhe ngjyra të bukura.

Bimët janë thelbësore

Si të dekoroni me mobilje të cilësisë së mirë

Bimët janë një shtesë e shkëlqyeshme për çdo zbukurim dhe shtëpi, por në stilin e cilësisë së mirë boho ato janë pothuajse gjithmonë të pranishme. Ju mund të përdorni një larmi tenxhere, disa me stil të cilësisë së mirë, të tilla si terra cotta, për të përzier stilet. Bimët e mëdha ose kaktusët janë ideale. Ju gjithashtu mund të varni disa bimë me tenxhere me grep, të cilat janë bërë përsëri në modë dhe janë ideale për përzierjen e këtyre stileve. Mund të krijoni një cep të plotë me bimë.

Prekja ekzotike

Stili bohem dhe vintage

Në boho chic kemi një prekje rastësore por është gjithashtu një pasqyrimi i një stili jetese bohem, në të cilën udhëtimi dhe kulturat ekzotike kanë hapësirën e tyre. Kjo është arsyeja pse në shumë raste mund të shohim pjesë nga kultura të tjera në këtë stil. Nëse zgjidhni edhe diçka të cilësisë së mirë do të keni prekjen perfekte. Mos kini frikë të përzieni dhe të zgjidhni pjesë që ju pëlqejnë, edhe nëse nuk janë trend, sepse kjo është fryma e këtij stili.

Pjesët e vjela

Ka shumë ide të ndryshme në stilin e cilësisë së mirë, por mbi të gjitha, kërkohen pjesë autentike dhe antike, të cilat nuk janë retushuar ose që nuk janë thjesht një kopje e diçkaje të vjetër. Për këtë ju mund të kërkoni në gjurmë, pasi që në to mund të gjesh pjesë vërtet interesante, me historinë e tyre dhe me personalitetin. Zgjedhja e pjesëve që janë të veçanta është një klasik në stilin boho, pasi nuk doni të keni një shtëpi të njëjtë me të gjithë, bazuar në trendet, por diçka unike dhe të ndryshme.

Mos u nxito për të dekoruar

Stili i cilësisë së mirë boho

stilet e cilësisë së mirë boho pjesët duhet të jenë të veçanta, kështu që ka të ngjarë që ne nuk do të gjejmë gjithçka menjëherë. Shtë e rëndësishme të merrni kohë për të zgjedhur pjesë dhe detaje, duke kërkuar gjëra që na pëlqen të krijojnë atmosferën e përsosur në shtëpinë tonë. Pasi të keni mobiljet themelore, mund të merrni kohën tuaj duke kërkuar detaje të vogla, nga vazot te tekstilet te pasqyrat. Nuk ka asnjë nxitim kur bëhet fjalë për të gjetur pjesë të vjela, sepse ajo që duam nuk duket gjithmonë në fillim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.