Si të bëni një lëkurë të mirë të fytyrës dhe trupit në shtëpi

Trajtimet e fytyrës

Ka shumë ngjyra, produkte dhe hapa që duhet të ndërmarrim nëse duam të kujdesemi për lëkurën dhe që ajo të na japë atë kujdes më butësisht. Kjo është arsyeja pse një nga këto hapa duhet të jetë lëkurë e fytyrës dhe trupit në shtëpiMe Sepse ata kanë gjithçka që na duhet vërtet për të treguar një rezultat shumë më tërheqës.

A e dini se çfarë është në të vërtetë peeling i fytyrës dhe trupit? Ne do t'ju zbulojmë atë që secili na sjell dhe natyrisht, hapat për të arritur një rezultat më të mirë nga sa prisnim. Mos humbisni gjithçka që pason sepse mund ta bëni me lehtësi në shtëpi dhe do t'ju befasojë.

A është e nevojshme një peeling i fytyrës dhe trupit?

Sigurisht, një peeling i fytyrës dhe trupit është i nevojshëm. Pse? Sepse Me këtë gjest të thjeshtë do ta bëjmë pastrimin më të thellë, duke eleminuar qelizat e vdekura sa hap e mbyll sytë, në mënyrë që lëkura të rigjenerohet përsëri dhe të rishfaqet e lëmuar dhe më e shëndetshme. Me siguri duke e ditur këtë atëherë do të kuptoni rëndësinë vitale të një gjesti bukurie aq të përhapur sa ky. Sepse nëse nuk i themi lamtumirë qelizave të vdekura, nuk do t’i japim shans lëkurës sonë të rigjenerohet përsëri. Pra, ne do t’i themi lamtumirë vijave të holla, por edhe njollave.

Si të qëroni

Pastrimi është hapi i parë për lëkurën tonë

Edhe pse nuk është hapi i fundit ose i vetmi që duhet të bëjmë, duhet t'i kushtojmë më shumë vëmendje. Sepse një lëkurë vërtet e pastër mund të nxjerrë themelet për një shërim më të mirë. Pra, për ta pastruar atë, asgjë si bastet në produktet bazë nuk është gjithashtu xhel pastrues ose ujë micellarMe Ky është bërë një nga produktet më të shitur, sepse pastron vërtet në thellësi dhe është perfekt për të lënë lëkurën më të yndyrshme. Pa harruar se edhe në një gjest të vetëm mund t’i thoni lamtumirë grimit. Pa harruar se do të jetë perfekte edhe për lëkurën më të ndjeshme.

Produkte të veçanta për lëkurën tuaj

Në mënyrë që të mos komplikohemi shumë dhe që lëkurimi i fytyrës dhe trupit të jetë më i shpejtë ose më i saktë, ne gjithmonë mund të përdorim produktet më specifike. Thjesht Ne duhet ta aplikojmë atë në lëkurë dhe një herë në të, do të na duhet vetëm të bëjmë një masazh të butë rrethor në mënyrë që produkti të depërtojë shumë më mirë në secilën zonë. Shtë gjithashtu e vërtetë se ky proces mund të bëhet me produkte që të gjithë i kemi në shtëpi si kosi dhe disa pika lëng limoni, për shembull. Shtë e vërtetë se kur zgjedhim produktet që blejmë, ne i dimë në secilin rast sasitë ose përbërjet që na duhen.

Me atë përfundim eksfolues që kanë disa produkte ne gjithashtu mund të arrijmë rezultate të mëdha. Meqenëse papastërtia do të hiqet pothuajse pa dashje. Diçka që është themelore si dhe e nevojshme nëse duam të shohim përsëri sesi lëkura jonë është ende e paprekur për sa i përket butësisë.

Qërimi i fytyrës dhe trupit

Kremi hidratues që nuk mungon si plotësues i lëkurës së fytyrës dhe trupit në shtëpi

Kremi hidratues është një tjetër nga shoqëruesit tanë të mëdhenj dhe ne e dimë atëMe Prandaj, asgjë si të përfitosh nga çdo moment për ta zbatuar atë. Ndërsa është e rëndësishme në mëngjes dhe çdo mbrëmje të mbani lëkurën të hidratuar, në këtë rast edhe më shumë. Sepse pas kryerjes së peeling do të jetë perfekte të përpiqemi të qetësojmë lëkurën tonë. Pra, ne duhet të aplikojmë atë që ne e dimë se është e mirë për llojin e lëkurës sonë dhe kjo është ajo. Me produktet e duhura, në vetëm tre hapa do të jeni në gjendje të bëni një peeling të fytyrës dhe trupit në një mënyrë shumë të rehatshme. Një herë në javë dhe do t'i vini re ndryshimet shpejt!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.