Lulëzimi është çelësi për t’i bërë flokët tuaj të rriten më shpejt

Si të bëni shtresim të kokës

Nuk është hera e parë që duam të shohim se si flokët tanë rriten më shpejt. Epo, me siguri tashmë jeni lodhur pak duke kërkuar të gjitha llojet e zgjidhjeve për të. Sot do të shohim një nga më të zakonshmet, të cilat i kemi në majë të gishtave, por mbase jo gjithmonë i japim rëndësinë që ajo me të vërtetë mbart: shtresim.

Sepse siç ndodh në pjesën tjetër të trupit, shtresimi është një proces që do të përmirësojë ndjeshëm lëkurën tonë. Kjo është për shkak të kësaj nëse mendojmë për flokët, ose më saktë për lëkurën e kokës, nuk do të mbetet pas. A doni të dini se cilat hapa duhet të ndiqni?

Pse është shtresimi çelësi për rritjen më të shpejtë të flokëve?

Siç e dimë mirë, shtresohem është thënë lamtumirë për qelizat e vdekura. Prandaj, kur ta bëjmë atë në lëkurë, ne do të eleminojmë të gjitha tepricat, për të bërë vend për një përmirësim. Në këtë rast, diçka e ngjashme ndodh sepse ajo që do të bëjmë është të shtresojmë lëkurën e kokës, e cila gjithmonë ka nevojë për të. Shtë një zonë ku yndyra ka tendencë të grumbullohet në shumë raste, ndërsa në të tjerat është thatësi. Me një shtresim të mirë do të ndihmojmë lëkurën në këtë zonë, për t’i thënë lamtumirë mbetjeve të caktuara të produkteve që ndonjëherë qëndrojnë në flokë dhe stimulojnë qarkullimin në mënyrë që flokët të fillojnë të rriten më të fortë se kurrë. Të gjitha këto mund t’i shihni falë aplikimit të disa mjeteve juridike natyrore që ne ju propozojmë.

Lulëzim me llum kafeje

Shtreso kokën me kafe

Pluhuri i kafesë është një nga mjetet shëruese më të përdorura për rastet kur duam të bëjmë shtresë. Përveç kësaj, është një përbërës që të gjithë e kemi me siguri në shtëpi. Pra, do të na duhen 4 lugë kafe për të filluar përgatitjen e përzierjes sonë. Por në mënyrë që masazhi të jetë më i plotë dhe të jetë edhe më i lehtë për ne, asgjë si ajo Përzieni kafenë me dy lugë kos natyral ose nëse nuk e keni, pak vaj kokosi. Kështu që kjo të na ndihmojë më shumë gjatë kryerjes së masazhit. Kjo do të bëhet me majat e gishtërinjve, pa ushtruar shumë presion dhe mbuluar mirë të gjithë zonën.

Sheqeri dhe vaji i ullirit për flokët tuaj

Një tjetër mundësi për të kryer një shtresim është të na ndihmoni me sheqer. Granitët tuaj gjithashtu do të na lënë një rezultat të shkëlqyeshëm për t'u marrë parasysh. Por është e vërtetë që gjithmonë do të duhet ta kombinojmë me diçka tjetër, në mënyrë që të rrëshqasë më mirë në lëkurë. Në këtë rast, do të jetë vaji i ullirit. Siç e dimë mirë, kjo është përgjegjës për sigurimin e hidratimit, përveç eleminimit të të gjitha llojeve të mbeturinave dhe na jep antioksidantë. Isshtë një tjetër nga idetë që na pëlqen për të qenë të thjeshtë për t'u kryer dhe për rezultatet e saj të shkëlqyera.

Mjetet juridike të kokës së limonit

Sheqeri dhe limoni

Ky ilaç është perfekt për njerëzit që kanë lëkurë me vaj të flokëve. Sepse siç e dimë limoni do të jetë përgjegjës për kontrollimin e sebumit. Pra, me të, sheqeri do të arrijë, i cili përsëri do të jetë përgjegjës për tërheqjen e të gjithë papastërtive që kemi. Për një ilaç si ky, asgjë si të kesh të njëjtën sasi të një përbërësi dhe një tjetri. Gjithashtu, mos harroni se limoni në flokët tuaj, nëse merrni diellin, mund ta bëjë atë të lehtësohet. Pra, këto lloje idesh janë gjithmonë më mirë të bëhen natën kur nuk do të dalim më. Flokët tuaj duhet të jenë disi të lagur kur shkoni ta aplikoni. Nga këtu, do të filloni me masazhin rrethor dhe pas disa minutash, mund të lani flokët si zakonisht. Me siguri do të shihni efektet e saj shpejt!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.