Shkopinj kungull i njomë të pjekur me salcë kosi

Shkopinj kungull i njomë të pjekur me salcë kosi

A jeni duke kërkuar për një propozim i pasur, i lehtë dhe i shëndetshëm çfarë të sillni në tryezën tuaj? Këto shkopinj kungull i njomë të pjekur me salcë kosi janë. Perfekte për t'u shërbyer si fillim ose si një darkë e lehtë, ato janë gjithashtu të shpejta dhe të lehta për t'u përgatitur. Nuk mund të kërkojmë më shumë!

Çelësi i këtyre shkopinjve të kungujve është në brumë. Një brumë të cilit ne kemi përfshirë disa erëza, por në të cilat ne mund të kishim inkorporuar të ndryshme. Dhe është se nëse ju pëlqen të përdorni erëza në gatimet tuaja, do të gjeni alternativa të tjera për t'i provuar.

Mund t'i kishim skuqur këto shkopinj, por ishte shumë më komode dhe pastrues për t'i bërë në furrë. Përveç kësaj, ne kështu kursejmë një sasi të konsiderueshme yndyre. Dhe ne gjithashtu i japim një rëndësi më të madhe kungujve të njomë, të cilat, meqë ra fjala, do t'i kënaqin të gjithë në këtë mënyrë.

Përbërësit

Për kungull i njomë

 • 1 kungull i njomë
 • Vezë 2
 • 4-5 lugë miell
 • 1 lugë gjelle copa buke
 • 1 lugë gjelle djathë pluhur
 • një majë rigon
 • Një majë kerri
 • 1 lugë çaji pluhur hudhër
 • Kripë dhe piper i zi për shije

Për salcën

 • 1 kos natyral
 • Zonja e limonit
 • Lëng gjysmë limoni
 • Kripë dhe piper për shije
 • Vaj ulliri ekstra i virgjër⠀

Hap pas hapi

 1. Pritini kungull i njomë në shkopinj 7 centimetra e gjatë dhe 1 centimetër e trashë, afërsisht.
 2. Rrihni vezët në një enë dhe përzieni në një enë tjetër pjesa tjetër e përbërësve për të përgatitur brumin.
 3. Pasi të bëhet, kaloni fillimisht përmes vezës dhe me pas neper kete perzierje ngjiten kungulleshkat.

Pritini dhe lyeni kungulleshkat

 1. Ndërsa unë i bëj ato ju shihni duke na vendosur në tepsi të furrës që do ta keni ngrohur paraprakisht në 220ºC.
 2. Për të mbaruar i vendosim në furrë për 16-20 minuta në 220°C.⠀

Piqni kungull i njomë

 1. Përfitoni nga ajo kohë për të përgatit salcën duke përzier kosin, lëkurën dhe lëngun me pak kripë dhe piper. Dhe më pas shtoni një spërkatje vaj ulliri ekstra të virgjër.
 2. Shërbejini shkopinjtë e kungujve të pjekur me salcë kosi.

Shkopinj kungull i njomë të pjekur me salcë kosi


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)