Shampot më të mira të ngurta

Shampo e ngurtë

La ideja e shampove të ngurta mbërritur kohët e fundit, por ato janë bërë një trend kur bëhet fjalë për kujdesin për flokët tanë. Kjo është arsyeja pse ne duhet t'ju paraqesim ato që ne mendojmë se janë shampot më të mira të ngurta në treg, një grup kozmetikësh të përsosur për t'u kujdesur për flokët në gjeste të përditshme, pasi shampoja është një nga çelësat për flokët e shëndetshëm.

L Shampot solide vijnë në një format që është më miqësor ndaj mjedisit, pasi ato zakonisht nuk kanë një enë plastike, por gjithashtu, duke qenë të ngurta, më pak kimikate përdoren për të krijuar strukturën e tyre dhe shumë prej tyre janë ekologjike, e cila është e përkryer për ujin, i cili nuk është aq i ndotur. Kështu që ne mendojmë se është koha për të kaluar në kozmetikë të ngurta.

Flokët e Engjëllit nga Lush

Shampo e harlisur e ngurtë

Kjo është një nga firmat që ka spikatur më shumë me produkte kozmetikë të ngurtë, pasi që jo vetëm ka shampo, por edhe kondicioner, vajra dhe të gjitha llojet e gjërave. Shampot e ngurta të Lushit janë një nga gjërat më të mira që mund të blihen në faqen e tyre të internetit dhe ka një larmi të madhe. Shampoja për flokët Angel është një nga shitësit më të mirë, veçanërisht sepse është i butë dhe është i përshtatshëm për të gjitha llojet e flokëve. Ndër përbërësit e saj ai ka Ylang ylang për të tonifikuar flokët dhe për t'u kujdesur për to. Aquafaba shton forcë dhe shkëlqim, ndërsa uji me trëndafila dhe lajthia ndihmojnë për t'u kujdesur për lëkurën e kokës më të ndjeshme. Lecitina e sojës ndihmon në përthithjen e përbërësve të tjerë. E mira është që ne mund të shohim të gjithë përbërësit dhe çfarë kontribuon secili prej tyre në flokët tanë, gjë që na ndihmon të zgjedhim më mirë.

Shampo e ngurtë kozmetike e Marisë

Kozmetika e MAría

kjo shampoja e ngurtë është natyrale, vegane dhe e bërë me dorë. Isshtë një qime e krijuar për flokë me vaj, pasi me përbërësit e saj përpiqet të zgjidhë problemin e sekretimit të sebumit në zonën e kokës, i cili është problemi kryesor i flokëve me vaj. Vaji i jojobës që përmban siguron hidratim pa një ndjesi të yndyrshme. Lëngu i limonit është ai që ndihmon me fuqinë e tij astringjente për të rregulluar prodhimin e yndyrës. Argjila e bardhë e kaolinës ndihmon në pastrimin e kokës nga papastërtitë në një mënyrë të butë, pa prishur pH e saj. Ekstrakti i Hibiscus dhe vaji i rozmarinës ndihmojnë në mbajtjen e flokëve të fortë dhe të shëndetshëm nga rrënjët. Undshtë padyshim një zgjedhje e mirë për përbërësit e saj dhe për t'u kujdesur për flokët me vaj.

Shampo Dr Tree dy në një

Shampo e ngurtë Dr Tree

Nëse nuk keni shumë kohë për ritualet e flokëve tuaj ose jeni dembel, mund të blini edhe një shampo solide dy-në-një si ajo e Dr. Tree. Lindja Shampoja e aromës së kokosit është e përkryer për kujdesin dhe ushqimin e flokëve. Ka vaj argani, të cilin ne e dimë se njihet si ar i lëngshëm për fuqinë e tij për t’u hidratuar dhe ushqyer. Përveç kësaj, ajo ka vitamina A dhe E për rinovimin dhe kujdesin për fibrat e flokëve. Ajo gjithashtu ka një bazë gjalpë kakao që kujdeset për lëkurën e kokës. Gjëja më e mirë për këtë shampo është se pastron dhe hidraton kështu që duhet të shmangni përdorimin e kondicionerit.

Valquer shampo për flokë të thatë

Shampo e fortë Valquer

Të gjitha këto firma kanë disa lloje shampo edhe pse flasim vetëm për një. Për shembull, kjo nga Valquer është për flokë të thatë, edhe pse ka për lloje të tjera të flokëve. Lindja shampoja për flokë të thatë përmban vaj të çmuar të kokosit për ta hidratuar atë. Duhet thënë se nuk është një shampo me përbërës krejtësisht natyral por është gjithashtu mjaft e mirë nëse nuk kërkoni diçka vegane.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.