Pse dashuria e parë nuk harrohet kurrë

Pse dashuria e parë nuk harrohet

Shumë thuhet për dashurinë e parë dhe është se si i tillë, është një nga ndjenjat dhe momentet që mbeten të regjistruara për jetën. Por a i dini arsyet pse nuk mund ta harrojmë kurrë edhe nëse koha kalon? Epo, mund të jetë koha e përsosur për ju që të zbuloni pse.

Ka shumë momente që do të jetojmë pas asaj dashurie të parë. Ne do të takojmë njerëz të rinj dhe jeta do të ndryshojë plotësisht. Por një ditë ne u ulëm për të rishikuar jetën tonë dhe se dashuria është ende e pranishme. Jo me të njëjtat ndjenja, por ndoshta me të njëjtën dashuriMe Zbuloni pse ndodh kjo!

Pse dashuria e parë nuk harrohet kurrë

Nuk do të thotë se është përvoja më e mirë ose më e pjekur nga të gjitha, por ka një vrimë në mendjen tonë dhe në jetën tonë. Prandaj, ne gjithmonë duhet të kërkojmë arsyet për atë arsye dhe një nga të parat është sepse kur biem në dashuri për herë të parë, gjithçka është e re për neMe Ato momente, ndjesitë dhe zbulimi i një pjese të këtij pasioni, e bëjnë atë më të veçantën dhe unikën. Sa herë që përjetojmë diçka për herë të parë do të jetë dhe për këtë arsye, është një nga arsyet kryesore për të marrë parasysh.

Dashuria e parë e çiftit

Emocionet janë më të forta

Ndoshta sepse nuk i kemi ndier kurrë më parë kështu, ne besojmë se është gjëja më e mirë që na ka ndodhur ndonjëherë. Ato janë ndjenja dhe momente unike që nuk i kemi jetuar kurrë më parëMe Prandaj, ato mbeten më shumë në kujtesë. Ndërsa gjatë gjithë jetës do të kemi më shumë marrëdhënie dhe me siguri ato nuk mbahen mend në të njëjtën mënyrë, ato shkojnë më mirë ose më keq. Ka ndjenja që mbeten më të ngulitura dhe ajo e dashurisë së parë është një prej tyre. Ndonjëherë në një mënyrë pothuajse të pashpjegueshme.

Pushimi i parë

Jo gjithçka do të jetë aq e bukur dhe ne e dimë këtë. Ndonjehere Ne gjithashtu do të duhet të vuajmë dhe për këtë, dashuria e parë do të kujdeset për tëMe Ndërsa e kemi jetuar këtë fazë kaq intensivisht, atëherë pushimi nuk është shumë prapa. Do të jetë gjithashtu intensive dhe ne do të mendojmë se bota po shpërbëhet, por gjithçka kalon. Edhe pse në shumicën dërrmuese të rasteve do të jetë një nga këputjet më të dhimbshme dhe ajo që do të shkaktojë më shumë dhëmbëza. Moreshtë më e vështirë të heqësh qafe diçka që menduam se ishte magjike dhe unike. Nuk mendon?

Avantazhet e dashurisë së parë

Një lidhje më e pafajshme

Nëse shikoni prapa, jam i sigurt ju kujtohen momentet e adoleshences me një buzëqeshje në buzë. Ato miqësi, ato momente të takimit me njerëz kur u ndjetë më të prekshëm dhe më të pafajshëm. Epo, e njëjta gjë ndodh në dashuri. Sot ju tashmë keni një përvojë tjetër dhe tashmë e dini se si të vendosni sipas nevojave tuaja, por në të kaluarën nuk ishte e njëjtë. Prandaj, mbyllja e syrit me të ose një kujtim na kthen në dashurinë tonë të parë.

Shtë ndihma për të ardhmen tuaj

Megjithëse mund të mos e besoni, dashuria e pare eshte dera qe te hap te ardhmenMe Sepse ju duhet ta jetoni jetën në hapa të vegjël. Roadshtë një rrugë e gjatë dhe pas një përvoje shumë të tjera do të vijnë gjithmonë. Kjo ju bën të dini se cilën rrugë duhet të merrni ose cilën jo. Kështu që ne gjithashtu mund ta konsiderojmë atë si një ndihmë të madhe në jetën tonë. Edhe pse në atë kohë besonim se asgjë nuk do të shkonte mirë kur të përfundonte, me kalimin e kohës do të shohim se ka qenë e kundërta. Do t'ju ndryshojë plotësisht, pasi është një nxitje për rritjen tuaj personale. Ju do të përballeni me frikën tuaj në një mënyrë tjetër dhe gjithashtu do t'ju bëjë të shihni gjërat ndryshe. A e mbani mend akoma dashurinë tuaj të parë? A e keni harruar fare?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.