Sallatë jeshile me djathë Idiazábal

Sallatë jeshile me djathë Idiazábal

Aroma intensive dhe e tymosur e Djathë Idiazábal sjell një prekje shumë të veçantë në këtë sallatë jeshile që ne propozojmë sot. Një sallatë e thjeshtë jeshile në të cilën mund të përfshini sytha të ndryshëm të butë dhe të mbirë për ta përshtatur me shijet tuaja personale.

Përtej bazës së zgjedhur, djathi Idiazábal është ylli i padiskutueshëm i kësaj sallate. Bërë në Vendin Bask dhe Navarra plotësisht me qumësht delesh nga racat Latxa dhe Carranzana, ajo ka një shije dhe erë intensive dhe lë një shije shumë karakteristike të vazhdueshme, të cilën ne veçanërisht e duam.

Koha e përgatitjes: 40min
Vështirësia: e lehtë
Shërbimet: 2

Përbërësit

 • Marule për dy ose një qese lakër fëmijësh
 • 100 ml krem ​​për gatim
 • 80 + 20 g, djathë Idiazábal
 • Kripë
 • piper i zi
 • 3 lugë misër të skuqur

Hap pas hapi

 1. Në një tenxhere ai mbart krem vlimi.
 2. Kur të fillojë të vlojë, hiqeni nga nxehtësia dhe përfshin 80 g. e djathit prerë në kubikë. Lëreni të futet derisa përzierja të ftohet.
 3. Derisa, marule te paster, kullojeni dhe vendoseni si bazë në dy pjata ose tas. Inkorporoni pjesën tjetër të djathit në zare.

Sallatë jeshile me djathë Idiazábal

 1. Gjithashtu shfrytëzoni rastin për të pure misrin e skuqur në një llaç ose përpunues ushqimi. Rezervimi
 2. Pasi kremi të jetë ftohtë, përziejeni derisa të merrni një Salcë e trashë dhe sezonin.
 3. Spërkatni sallatën me salcën dhe spërkatni misrin e skuqur lart.

Sallatë jeshile me djathë Idiazábal


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.