Regjistrime që mund t'i dëgjoni këtë tetor

Regjistrimet që mund të dëgjoni në tetor

Këtë muaj ju keni mundësinë të dëgjoni për herë të parë albumet e reja të një grushti të mirë artistësh. Në Bezzia nuk mund t'i përmendim të gjithë, kështu që ne kemi bërë një përzgjedhje të vogël prej 6 artistësh ose grupeve që kanë publikuar ose do të nxjerrin një album të ri këtë muajMe Cilin doni të dëgjoni?

Në jug në luginë - Quique González

Më 1 tetor, XNUMX tetor pa dritën e albumit të ri të Quique Gonzalez: Sur en el valle. Një koleksion i 12 këngë me një natyrë të theksuar ekzistencialiste, i cili ka regjistruar i rrethuar nga muzikantë të rregullt si Toni Brunet (prodhim dhe kitarë), Jacob Reguilón (bas), Eduardo Olmedo (bateri) dhe Alejandro Climent (piano).

Letrat nënshkruhen përsëri Quique González Me përjashtim të "Nuk është e vërtetë" nga Kirmen Uribe. E lëshuar nga etiketa Cultura Rock Records, ajo përmban ndarjen e anëtarëve të Morgan: David Schulthess "Chuches" (Hammond dhe Wurlitzer) dhe Carolina de Juan (vokale mbështetëse). Nga albumi ne tashmë kemi qenë në gjendje të dëgjojmë Can que me muera dhe Jade, videon e të cilëve mund ta shijoni më poshtë.

Gjithçka do të ketë kuptim në fund - James Arthur

Thjesht duhet të presësh deri nesër për të dëgjuar Gjithçka do të ketë kuptim në fund, albumi i katërt i James Arthur. Një koleksion prej 14 këngësh me Mjekësia si single -i i parë, për të cilat ne kemi qenë gjithashtu në gjendje të dëgjojmë shtatorin, ortekun dhe Emily.

Albumi ka marrë formë në shtëpi, me më pak njerëz, gjë që e ka lejuar atë të jetë më i prekshëm se kurrë. Pasi të keni shitur më shumë se 30 milionë rekorde me projektet tuaja të mëparshme, a do ta joshë ky projekt edhe një herë publikun?

Shtatëmbëdhjetë nën - Sam Fender

Shtatëmbëdhjetë duke shkuar nën është Albumi i dytë i Sam Fender.  I lëshuar nga Polydor Records, albumi u regjistrua në North Shields dhe u prodhua nga Bramwell Bronte, siç ishte tipari i tij debutues, raketat Hypersonic (2019). Do të jetë një tjetër nga albumet që do të dalin nesër, edhe pse tashmë mund ta blini në të gjitha platformat.

Për këtë album të ri Sam Fender ka thënë: «It'sshtë një histori e ardhjes së moshës. Bëhet fjalë për plakjen. Shtë një festë e jetës pas fatkeqësive dhe një festë e mbijetesës. Pjesa që i jep emrin albumit shërbeu si vrojtim i parë. Pastaj erdhi Aye dhe të zbres poshtë.

Lumi dhe guri - Morgan

Më 15 tetor, lumi dhe guri, the Albumi i tretë në studio i Morgan, një koleksion prej 10 këngësh në të cilat ata filluan të punojnë pas mbylljes nga Covid-19, me të njëjtën filozofi si gjithmonë: "merrni disa ide dhe llastoni me to duke u përpjekur të eksploroni mjediset, konceptet dhe tingujt pak më shumë."

Pas gati një viti pune, në fillim të vitit 2021, grupi spanjoll regjistroi këngët në Studio Le manoir de Léon në FrancëMe Me prodhimin nga Campi Campón, miksimet e Stuart White në Los Angeles, dhe masterizimi nga Colin Leonard në Atlanta, albumi u prezantua me Alone si përparimi i parë, i ndjekur nga River.

Mijëra beteja - Malú

Një nga albumet që do të jeni në gjendje të dëgjoni këtë tetor do të jetë Mil Batallas, albumi i shumëpritur i dymbëdhjetë në studio nga Malú. Do të jetë më 22 tetor kur kjo vepër e re të dalë në shitje për të cilën artisti spanjoll ka punuar me producentin Pablo CebriánMe "Çdo këngë një betejë, çdo betejë një moment për të ndjerë dhe jetuar ...", komentoi artisti për projektin.

Sekret për zërat ishte vrojtimi i parë i albumit dhe më pas erdhi pjesa që i jep albumit emrin e saj. Gjithashtu e përfshirë në këtë punë është Weaving Wings si një këngë bonus, një këngë e publikuar më 29 Prill 2020 gjatë fillimit të pandemisë Covid-19, në të cilën ajo reflektoi mbi amësinë e saj të ardhshme në atë kohë. Përveç kësaj, albumi do të përmbajë një mysafir special, Mario Domm nga grupi meksikan Camila, i cili do ta shoqërojë në Pas Stuhisë.

Banistra blu - Lana del Rey

Banistrat blu janë Albumi i dytë i Lana Del Rey në këtë 2021 trans Chemtrails mbi klubin e venditMe Më 20 maj 2021, tre këngë u publikuan si një pamje paraprake e kësaj vepre të re: Banistra blu, Libër teksti dhe Zjarr i egër Wildflower. Dy të parët kompozuan me Gabriel Edward Simon, e fundit e kompozuar nga Lana Del Rey me Mike Dean i cili është gjithashtu producent i këngës. Disa muaj më vonë, më 8 shtator Arcadia u lirua.

Në koincidencë me premierën e Arcadia, artisti komentoi: «Supozoni se mund të thoni që ky album ka të bëjë me se si isha, çfarë ndodhi dhe si jam tani. Nëse jeni të interesuar, kthehuni dhe dëgjoni tre këngët e para që kam publikuar. Ata rrëfejnë fillimin. Kjo këngë luan diku në mes dhe kur të bjerë rekordi, do të dëgjoni se ku jemi sot. Sado që kritika e vazhdueshme është përpjekur, të paktën më ka shtyrë të eksploroj pemën time familjare, të gërmoj më thellë dhe të vazhdoj të provoj faktin se Zotit i intereson vetëm mënyra sesi unë lëviz nëpër botë. Dhe përkundër gjithë skepticizmit në lidhje me shtirjen e brishtësisë dhe shpjegimet irracionale për të mos treguar përgjegjësi të përgjithshme, duhet të them se më ka pëlqyer të lëviz nëpër botë mrekullisht, si një grua me hir dhe dinjitet. Faleminderit miqve të mi për 18 vitet e fundit që kanë qenë një shembull tërheqjeje, jo promovimi. Unë kurrë nuk kam ndjerë nevojën për të promovuar veten ose për të treguar historinë time, por nëse jeni të interesuar, ky album e tregon atë dhe nuk bën praktikisht asgjë tjetër. "

Mos harroni, të gjithë këta albume mund t'i dëgjoni para fundit të tetorit. Me cilin do filloni?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.