Raftet prej druri që shkojnë me çdo dhomë në shtëpinë tuaj

Raftet prej druri

Kur mendojmë për dekorimin, është e qartë se rafte druri Ato janë një nga ato opsione që nuk duhet të humbasim kurrë. Ato janë vërtet të domosdoshme dhe jo vetëm për një dhomë në shtëpi, por për disa. Na pëlqen si detaj dekorativ por edhe si njësi depozitimi.

Prandaj, gjithmonë do të ketë një që përputhet me nevojat tona, por edhe me secilën dhomë. Prandaj, ne bëjmë një përmbledhje të të gjithë atyre që do të na nxjerrin nga nxitimi dhe që në të njëjtën kohë do të mbulojnë çdo cep. A doni të dini se si dekoroni secilën nga dhomat tuaja me to?

Raftet e larta prej druri për të dekoruar dhomat e ndenjes

Ndoshta në dhomën e ndenjes duam të shohim se si raftet e larta dhe të ngushta zënë një sipërfaqe të madhe. Shtë e vërtetë që nga njëra anë, për të qenë në gjendje të vendosni librat, gjithmonë mund të vini bast në kulla të larta dhe të ngushta. Por ne gjithashtu e dimë që kompozimet modulare janë një nga idetë më të mira. Kjo është se ne mund të vendosim disa nga këto rafte, njëra pranë tjetrës. Pra, ne do të formojmë një përbërje të shkëlqyeshme nëse kjo është shija jonë dhe nëse hapësira e lejon atë. Por sido që të jetë, po që në dhomat e ndenjes ata bëjnë bast më shumë në këto rafte si kulla.

Raftet prej druri

Raftet prej druri për tavolinë ose zyra

Trueshtë e vërtetë që nuk ka asnjë mënyrë specifike për të dekoruar, sepse ato mund të jenë të pafund pasi ka shije. Por në zyra ose dhoma studimi, ne mund të bëjmë bast në raftet. Në këtë mënyrë, Ne gjithashtu do të vendosim librat ose skedarët dhe ato do të mblidhen më shumë pasi gjenden në mure. Me ta do të kursejmë shumë hapësirë, pasi përfitimi i mureve është gjithmonë një nga opsionet më të mira që kemi.

Pranë rafteve ne gjithashtu mund të zgjedhim raftet katrore që mund të kombinohen përgjatë mureve në mënyra asimetrike. Kështu, ne do të krijojmë një efekt më origjinal në dekorimin tonë. E mira e rafteve prej druri dhe formave të tyre është se mund t’i kombinojmë siç duam dhe madje t’i lyejmë nëse e shihni të nevojshme. Sepse ngjyrat janë gjithashtu një tjetër nga ato detaje dekorative që na duhen gjithmonë.

Sheshe të ulëta për dhomat e fëmijëve

Për dhomat e gjumit të shtëpisë më të vogël, ne gjithashtu kemi nevojë një seri raftesh që na ndihmojnë të ruajmë të gjitha lodrat dhe librat. Prandaj, nuk ka asgjë si bast gjithashtu në sheshe. Këto mund të gjenden në ngjyra të ndryshme dhe ato do të jenë më se perfekte për të shijuar një mjedis më të gjallë dhe të gëzuar në përgjithësi. Përveç të gjitha modeleve që mund të gjejmë, duhet thënë se na duhet që të jetë një dru rezistent, sepse tashmë e dimë që nuk duam aksidente të panevojshme.

Raftet për dhomat e fëmijëve

Raftet perfekte për dhomën e gjumit

Një tjetër nga fushat kryesore është dhoma e gjumit. Prandaj, ne kemi nevojë që ata të plotësojnë nevojat e kësaj zone dhe mbi të gjitha, ata do të përqendrohen në pjesën e ballit. Kështu që këtu mund të gjejmë disa rafte që ruajnë atë që është e nevojshme si orë alarmi, libra dhe objekte të tjera dekorative. Por është gjithashtu e vërtetë që ju mund të zgjidhni raftet në këmbë dhe modulare, gjithmonë në varësi të hapësirës që keni. Ashtë një ide e mirë të jeni në gjendje t'i jepni asaj një prekje krijuese ndërsa përpiqeni të mbani gjithçka që ju nevojitet në to. Nëse nuk keni hapësirë, tashmë e dini që muret janë akoma miqtë tanë më të mirë.

Raftet pa pjesën e poshtme të ndarësit të hapësirës

Kur duam të caktojmë hapësira, e kemi shumë të thjeshtë. Ne mund të vëmë bast për një ide si kjo që bazohet në shijimin e një rafti që nuk ka fund, domethënë të hapur, dhe vendosjen e tij në ndani të dy dhomat e ndenjes nga dhomat e ngrënies dhe zonat e hyrjes. Një ide krijuese që do të jetë perfekte për të qenë në gjendje të bashkoni të gjitha stilet dekorative që keni në mendje. A ju pëlqen raftet prej druri? Ku do t'i vendosnit ato?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.